Споделена история от Други

Как да направя сайт?
Здравейте! Искам да си направя сайт , но откъде да започна? Има ли някаква книга или учебник , където мога да се науча да си правя сайтове сам ? Търсих в интернет и не намерих това , което търсих.
Ще помоля да пуснете темата и благодаря.

Коментари

1.   Вземи си учебник за html :)

2.   Не знам

3.   "На 1 клик разстояние"

4.   Сайт се прави чрез няколко компютърни езика. Основният е HTML, за да добавиш стил(дизайн) ти трябва CSS и след това, за да го направиш интерактивен(responding) ти трябва JavaScript(jQuery). Пробвай този сайт като за начало, ако нямаш никакъв опит с програмирането: codeacademy. com

5.   http://it-ebooks.info/book/3344/ - Това според мен е една от най-добрите книги в интернет(също така според мен най-добре се учи от книгите). Ако искаш нещо на български има някакви стари книги но уеб се променя много често и няма да ти свършат работа. В Софтуни имаше някакви безплатни видео материали.
https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/3
https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/4
https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/5
Това са материалите от софтуни, също така поглени и училищната академия на Телерик, също бях виждал нещо. В случай че нито едно от посечените материали от мен не ти харесат, ето какво трябва да научиш.
HTML, CSS и Javascript ще ти помогнат да оформиш страницата т.е. как да изглежда каде да са позиционирани картинките шрифт на текста и др. Javascript ще ти даде допълнителна функционалност трудно ми е да го обясня но ще ти трябва,PHP или Python/Django или Ruby(on rails) ще ти трябва за да направиш сайта по-динамичен на пример система за регистрация или качване на снимки тези работи по принцип PHP е най-широко използвано в момента,Python/Django набират скорост а за Ruby on rails всеки има различно мение. Освен 3те езика(HTML, CSS и Javascript) и някой/и от другите ще трябва да се научиш да работиш с бази данни, в уеб най-използваната е MySQL тя е безплатна и има добри уроци за нея в интернет. Книгата която ти препоръчах ще те научи на HTML, CSS, Javascript, PHP и MySQL. Също така някой друг урок по фотошоп няма да ти е излишен. Успех в начинанието.

6.   Много учене трябва! За един хубав сайт трябва да изчетеш няколко книги поне и да научиш поне един програмен език.

7.   До номер 4.
HTML не е компютърен език, иначе да HTML CSS и вече по-дълбоко Javascript и библиотеки като jQuery ако искаш и server-side учи след това PHP, иначе ако искаш блог има готови(защитени) сумата зависи от това какви екстри искаш иначе около 90лв годишно.

8.   Автора*
Благодаря за коментарите. Не вярвам да е чак толкова трудно , ако имаш желание :)
До 7. Имам по-големи цели и нямам финансови възможности , за да си платя 1 хубав сайт :)

9.   До номер 6. Така е, автора на историята си мисли, че ще е готов за 5 дена, доста повече от това е, всъщност съм доста сигурен, че дори идеята му е доста клиширана и реално сайт не му трябва.

10.   № 9 Много добре знам, че хубавите неща искат труд и време. Не съм казвал, че мога да науча всичко за няколко дни. Всяко ново начало е трудно, но с времето ще се подобри.
Въпреки всички трудности аз обичам да се занимавам с компютрите, да научавам нови неща, ако разбираш какво искам да кажа :)
Автора#