Споделена история от Други

Основни неща свързани със компютъра
Така реших днес да напиша една темичка, която да бъде полезна за хората, които са начинаещи или не знаят.
Като искаме да имаме добра скорост ще спазваме няколко правила.
1. Трябва да си дефрагментираме диска. Как става? Натискате вашия windows бутон + R (от клавиатурата) и пишем dfrgui и избираме дефрагментиране на X disc (пример).
2. Теглим си една програма, която да изтрива излишните файлове и увеличава скоростта ( аз си ползвам asc)
3. Теглим си един браузър, които ни харесва, но не слагаме 2 или повече браузъри, защото лаптопа ще зарежда по-бавно (аз ползвам firefox, защото ми е по-удобен)
-------------------------------------------------------------------------------

Знаете ли, че вашите файлове след като са изтрити от кошчето могат да се възстановят чрез специален софтуер?
Преди време и аз си мислех същото, но се оказа обратното.
В интернет може да намерите програма като file shreder, която изтрива данните напълно (в аск има вградена, но трябва да се изтегли)
------------------------------------------------------------------------------------
Защита: Препоръчвам да си изберете добра антивирусна програма, която ще ви защитава по всяко време. (аваст, авг)
---------------------------------------------------------------------------------
Ако искате да не плащате на специалистите да ви преинсталират лаптопа няма да е лошо да попитате някой по-опитен от вас как се създава архивно изображение и как може да се пусне (защото арх. изображение се пуска от преносими носители)
-------------------------------------------------------------------------------
Ще ни помогне ли преинсталацията ако имаме бавна скорост?
Отговора е, че ще помогне, защото се изтриват всички налични данни, но дисковете трябва да бъдат -форматирани-, което ще изтрие всичко. Айде със здраве и умната ;)

Коментари

1.   Бла бла, нищо от тези неща не съм правил 15 и не съм имал проблеми.

2.   1. Доста по-лесно в Windows 8 влизате в старт менюто и пишете disk defragment в Windows 7 има търсачка в старт менюто а не знам дали метода който си посочил работ под XP, ако не работи старт меню -> run(изпълни ако не се лъжа) и пишете Dfrg. msc
3. Не е задължително зависи от много работи, в Windows ако не изтриете Internet Explorer и firefox имате 2 браузера, дори и 10 браузера да качите ако ползвате само 1 няма да има проблем.

Пояснение защо когато изтриете файловете може да се възстановят:
Защото ги триете само от таблицата на файловата система, не трябва да ви притеснява това тъй като фактически ОС не знае за съществуването им.

За тези който искат да добият много по-голямо бързодействие на машината 10 пъти по-добро ниво на сигурност да си инсталиран Linux mint или ubuntu за начинаещи.

3.   То си има специални форуми за тия неща. Който иска, ще напише в гугъл и ще му излязат резултати.

4.   А ще обясниш ли динамичното инжектиране на програми в рам паметта ?

5.   Не каза нищо. 2 браузъра забавяли? И как става това?
Преинсталацията ще форматира дялът само където е инсталиран Уиндоуса.
Не съветвай, като самият ти не разбираш. :)

6.   Aваст и авг не струват само товарят и пречат изтеглети си Malwere или Kaspersky само тва или нищо

7.   От 2

До 4:
За първи път чувам подобно нещо, може би имаш в предвид зареждане на библиотеки(dll)?
До 5:
Обяснил съм 3. тъй като автора на темата го е поставил с този номер, запазих поредицата. Точка 2 на автора:
"2. Теглим си една програма, която да изтрива излишните файлове и увеличава скоростта ( аз си ползвам asc)".
Предполага, критиката ти не е към мен тъй като аз не съм казал нищо за преинсталиране на Windows а премахване.

А ето моя отговор за браузерите:
"3. Не е задължително зависи от много работи, в Windows ако не изтриете Internet Explorer и firefox имате 2 браузера, дори и 10 браузера да качите ако ползвате само 1 няма да има проблем. "
До 6:
Напълно съм съгласен че това са едни от най-добрите анти-вирусни програми, но Kaspersky е платена, а безплатната версия на Malware-bytes е много ограничена, аз препоръчвам Windows defender до колкото разбирам е дръпнала много в последно време.