Споделена история от Други

Външен изпит по кормуване пред ДАИ
Здравейте. Искам да попитам няколко въпроса относно провеждането на външният изпит по кормуване пред ДАИ.

1. Колко време трае изпита?
2. Преди изпита, ще ме карат ли да отварям капака на колата, и да ме питат кое как се нарича?
3. Някакви въпроси преди тръгване?
4. Ще има ли паркирания напред/назад? и ако не се справя, късат ли ме?

Коментари

1.   Данеле ти ли си ве. Ако си знаеш на кого да се обадиш

2.   1-Зависи. Но е около половин час.
2-По принцип не карат да го правиш, но са в пълното си право.
3-Да, може нещо по таблото да те пита.
4-И успоредно и да се вмъкнеш между две коли.. моят съвет-гледай да се справиш.

УСПЕХ! :)

3.   1. 25-30 мин.
2. определено не
3. моя изпитващ ме пита само как се казвам и до там (много странен тип беше)
4. имаш 1 паркиране, най-вероятно няма да е успоредно, но може и да те накара

4.   А инструктора ти сливи ли има в устата, та не ти ги обясни всички тия неща? Или се прави на много велик и не може да се говори с него!?

5.   Изпитът трае 15-20 мин. Мен никой не ме е карал да отварям капака, просто тръгнах, карах 20 минути и това беше. Само трябва да слушаш внимателно насоките на изпитващия, че момчето, което кара преди мен така се шашна, че си изпусна завоя. Казаха му "на светофара в дясно", а той продължи направо.
Единствените въпроси преди тръгване бяха за името ми. Защото в колата има камера и трябва да се запише името за да знаят после кой е карал.
Мен не са ме карали да паркирам (и слава Богу! ) само ми казаха да спра колата на едно широко място, което си беше лесно. Просто загасих двигателя, не съм правила никакви маневри. Обаче по принцип е възможно да те накарат да паркираш. Не знам дали ще те скъсат ако не го направиш перфектно. За всяка грешка се дават определен брой точки и като направиш определен брой наказателни точки те късат. Обаче идея си нямам колко точки се дават за лошо паркиране.
Ще се справиш, само спокойно. Аз го взех от 2 път, просто първия път бях толкова нервна, че направих куп глупости от нерви. Вече карам от 3 години и общо взето се справям, само паркирането още ми е голяма мъка.
Успех!

6.   1. Около 20 - 30 минути.
2. Не. Но е малко възможно ако изпитващия е гаден.
3. Да - как се пускат дългите светлини например.
4. Паркираш както искаш, те само ти казват да отбиеш.

7.   1-Моят беше 40 минути
2-Не.Номер 6 е прав, че изпитващите са гадни.Имаш предимство обикновено, ако си момиче-може да се направиш- умерено обаче
3-Моят изпитващ се падна много перверзен 30 годишен мъж.Това, което ме пита беше "Да се кръстя ли, мацко?" дъ фък!
4-Паркираш, колкото пъти ти каже-по принцип 1/мен-2/няма гаранция нито колко, нито дали ще те накара да паркираш успоредно, или перпендикулярно..А за това дали късат.. според мен зависи от изпитващия
Като цяло се въоръжи с търпение, карай уверено и гледай огледалата
Успех

8.   Така е, изпитващите са гадни, обаче с тая си гадост много от тях станаха милионери, особено които са от много години на тая сладка държавна службица!

9.   И аз съм кандидат-щофьор и слушай наскоро ми беше изпита
1. ИЗПИТА трае 25 минути. Като в тия минути можеш да караш и 5-10-15 зависи той те гледа постоянно какво правиш и как го правиш може също така да караш и 8-9 мин и примерно ако си направил всичко както трябва и имаш добър контрол над мпс да минеш.
2. много зависи от изпитващия при мен моя инструктор ме предупреди, че може да ме накара така и стана пита ме там разни неща по двигателя кое къде къде се налива и т. н. после ме пита вътре в колата за вратите как се можеш да се убедиш че са затворени изброяваш му начини
3. пита за името ти иска лк има един червен такъв талон с баркод който предварително трябва да си изтрил за да може да те вкара в с-мата той ти диктува първите цифри на егн и после му казваш останалите 4 и общо взето тва е.
4. при паркиране по-принцип искат винаги на заден ход да кажем до някоя стена м/у две коли или успоредно което пък е най-елементарното паркиране.

10.   И аз съм кандидат шофьор общо взето и аз много се притеснявам. Все още съм в началото на курмуването имам есва 10 часа каране уж съм спокойна,но вътрешно се притеснявам много когато инструктора ми дойде с колата и в корема ми се разлетяват едни пепруди. Как да избегна това притеснение. Досега на курмуването нямам никакви забележки и ми казват че се справям добре

11.   И аз съм кандидат шофьор общо взето и аз много се притеснявам. Все още съм в началото на курмуването имам едва 10 часа каране уж съм спокойна,но вътрешно се притеснявам много когато инструктора ми дойде с колата и в корема ми се разлетяват едни пепруди. Как да избегна това притеснение. Досега на курмуването нямам никакви забележки и ми казват че се справям добре

12.   Най-важното е да вярваш в себе си, защото никой не се е родил шофьор. Дори и в началото да ти изглежда мътна и кървава ситуацият, накрая ще усетиш колата сама и когато го направиш ще можеш да се съсредоточиш напълно върху другите участници в движението :)))