Споделена история от Други

Чувствам се по-самотна от всякога
Здравейте! Дълго време се спирах да пиша тук, защото мислех ( а и може бе все още мисля), че е нормално сама да се справя със ситуацията... но реших все пак да чуя чужди мнения. А и вероятно много хора са преживяли същото. Чудех се къде да поместя и историята,но мисля, че това е психологически проблем... и любов и изневяра не е правилния раздел...

Ситуацията е следната- мина доста време( повече от 6 месеца), откакто се разделих с дъллгогодишния си приятел. Много ме нарани, той беше и човека, който ме остави, сега дори си има приятелка и е щастлив. Като оставим настрана откачения факт, че още ми липсва след всичко, и мисля за него всеки ден, ме измъчва това, че съм станала страшно студена.

След разочерованието, не съм от хората, които си казват "никога повече не искам да се влюбя" и т.н. Напротив- искам, и пак толкова силно, всеотдайно. И не мога! Не само, че не мога да се влюбя, не изпитвам и малък трепет към никой. Отблъсква ме мисълта да съм с някой, дори някой да ми хареса поне мъничко външно, всичко стига до там. После ми става глупав, смешен, даже противен на моменти.

Изнервя ме единствения човек, който иска да е с мен в момента, хващам се да си мисля "аман от тъпите му романтики". И се плаша от себе си. Никога не съм била такава. Напротив, обичам човекът, който твърди, че иска да е с мен, да го показва, и да съм единствена и различна.

Хем искам ново начало с някой, хем сама се дръпвам. Не знам отвращение ли е, страх ли е, някаква психическа барира ли е, но не е нормално.

Момчетата/ мъжете ме дразнят, и като цяло в това отношение съм станала безчувствен непокис. Въртя си се в болезнени спомени и нещо, което е безвъзвратно изгубено, с човек, който не го заслужава; а не мога да дам шанс сама на себе си. Безразличен ми е всеки.

Може да звучи смешно, но аз не съм била такава никога. Не искам да остана така и да се превърна в поредната безчувствена кучка. Хаха, даже и кучка не мога да съм, на тях поне им се прави секс...
Чувствам се по-самотна отвсякога, а сама препъвам щастието си.

Коментари

1.   Прекалено малко време е минало...и все още не си преодоляла загубената любов. Не се насилавай, дай си толкова време, колкото ти е нужно, за да се излекуваш от отровния спомен. Не обръщай внимание на това, което ти казват околните, и следвай собствения си ритъм. Нуждаеш се от време, в което да бъдеш сред обични и близки хора - хора, пред които можеш да бъдеш себе си, а такава, каквато в момента не можеш да си: купонджийка, романтична, сексуална и необременена. Ти страдаш и ти е нужно рамо, на което да се облегнеш, както и да не се чувстваш виновна, че проявяваш слабост.

2.   Просто се отпусни дай си почивка на психиката и се от дай на течението

3.   Ммм, не го мисли. Наистина 6 месеца не е чак толкова много време. Но едва ли в случая проблема е, че не можеш да го преживееш. Просто си свикнала с него, очакваш и другите да са като него в малка степен поне. Или пък просто не си попаднала все още на свестен и нормален мъж. Това с кучката са пълни глупости...незнам как ти го роди главата. Ако беше кучка да си минала вече един полк мъже. :) Излизай повече с приятелки, съсредоточи се върху работа/учене. Намери си занимания. По някое време ще се появи твоя човек ;)
Ралф

4.   Нормално е. Трябва да ти известно време, за да "реставрираш" сърцето си, да го почистиш от стари спомени и да го отвориш за нови, за нова любов, за нов човек. Не може след дългогодишна връзка да очакваш на втория месец да не се сещаш за него, за секса ви, за моментите, за всичко. Дълго време ще мине преди да ги забравиш. След това ще започнеш да се чувстваш добре сама - нещо, което ще ти покаже, че си почти готова за нова връзка. И после, когато минат много дни, в които не се сетиш за бившия, чувстваш се безгрижна и ти е леко на душата, тогава може да очакваш да си способна да обичаш истински някого и отново да бъдеш щастлива. Имай търпение, времето наистина лекува.

mosh

5.   В твоя случай си намери някакво занимание. Нещо, в което да отделяш много от потенциала си. Опитай малко нови контакти, не се упреквай за чувствата. Ще отминат, прояви малко търпение и не бързай да се мяташ на врата на някой друг. Вземи си малко почивка от тази връзка. Извлечи поуката от всичко и си дай малко почивка. Имаш цялото време на света все пак. Горе главата :)
FerNando

6.   Благодаря на всички за коментарите... може би ми беше нужно някой да каже нормално ли е или не.. доста време си е, а аз все още не мога да го забравя като хората( при положение, че не го виждам!), и не съм щастлива и пълноценна заради това. Чувствам се като малко слабо момиченце, каквото никога не съм била. И ме дразни фактът, че ми липсва нещо толкова малко, без което съм живяла цял живот, и което съм имала само няколко години.

Надявам се да сте прави, че просто ми трябва още малко време. Странно ми е, че аз се сещам за общите моменти,а той не само ги е забравил, а започна на чисто с ново момиче... Е, ще търся силата в себе си да си дам сметка, че заслужавам да съм щастлива, дори сама със себе си :)
авторката

7.   Рааааааааааааалф, хайде сега! Откога "кучка" е синоним на "к**ва"??? Определението на един господин (в една друга, добре позната ти тема:))) е най - точно! И не е лошо всяка жена да притежава част от тези качества, дори е препоръчително!

Към автора - клишираното "времето лекува" е най - честият съвет...и все пак е истина! Наранена си, обидена, предадена, изнервена, но ще мине! Дай си време, не се насилвай, така не става! Осъзнаваш проблема, значи вече е наполовина решен (поредното вярно клише:).

Съсредоточи се върху лошите черти на бившия ти, намрази ги и се моли повече в никой да не ги откриваш. Недей да идеализираш добрите му и да ги търсиш във всеки следващ! Ние (жените) наистина правим грешката да сравняваме, но е добре да го изолзваме само когато е необходимо, когато е градивно.
Успех,
Чили

8.   Чили, като се замисля май си права за корекцията. Да, една жена е добре да бъде поне малко "кучка", но към непознати мъже. В смисъл да знае как да спазва дистанция. Ако това влагаме, като смисъл. Иначе поне за мен двете думи са горе долу синонимни. :) Мегън да каже.На нея и имам доверие по отношение на всичко свързано с езиците, думите и тн.:))

А иначе, честно казано и ние мажете малко или много правим ниакакви сравнения, за добро или лошо. Мисля, че е нормално донякъде.
Ралф

9.   "Kучка" ставаш, к***а се раждаш :)
И за това не са необходими лингвистични познания :)
Но, благодаря за доверието, Ралф :)

Мегън

10.   Kучка" ставаш, к***а се раждаш

11.   Според мен все още те е страх да се влюбиш, за да не те наранят отново и това ,че се отдръпваш е твоята защитна реакция. Моят съвет е да се отпуснеш и да живееш за мига, за да не съжаляваш, че си пуснала щастието ти да си замине, за да не се чувстваш самотна излизай с приятели, прави неща който ти харесват.