Споделена история от Други

Доброволческа дейност
Здравейте на всички във форума :) Тъй като чета всеки ден историите тук, се надявам да може някой да може да и помогне със съвет. Става въпрос за майка ми... Искам да и помогна, но не знам как. Тя е страхотен човек, на 51 години, но за голямо съжаление загубихме баща ми преди 3 години и сега тя е сама :( Има няколко приятелки, но тъй като всяка от тях си има семейство, нямат много време за нея. Тук е проблемът - чувства се доста самотна и има свободно време, но не знае как да го оплътни. Има ли някакви идеи за доброволчески програми, в които тя може да се включи? Или някакви други занимания, които да я карат да се среща с хора и да се ангажира?

Много благодаря на всички! :)

Коментари

1.   Привет,
Съжалявам много за баща ти. Майка ти е го е обичала истински, след като не може да го забрави.
Има един сайт, където се поддържа актуална информация за голяма част от доброволческите инициативи в България. Или поне по-популярните. Информацията е структурирана по категории и градове, така че лесно ще намериш подходящата инициатива.

https://timeheroes.org/

И бъди близко до майка си, това ще я държи психически в трудните моменти. Прегръдки и успех!

2.   До колкото знам има няколко големи доброволчески организаци Национален алианс за работа с доброволци-НАРД, Червеният кръст и Лео клубът. Питай я какво и хареава и с какво би искала да се занимава:общуване с хора, грижа за деца, онкоболни, гид и тн. Ако сте от Пловдив мога да ви помогна. Аз съм доброволка от нард и имам много приятели, и познати от другите организации които с радост биха обяснили с какво се занимават, какво им е приоритет и тн.

3.   Номер 2, аз не съм автора, но имам желание да бъда доброволец в някоя организация. От Пловдив съм. Дай някакъв скайп, фейсбук или нещо друго, за да ми обясниш малко по-подробно, ако може. :)

4.   Ужасно много благодаря за отговорите! От София сме, но ще потърся информация, отново благодаря!