Споделена история от Други

Проблем с youtube
Наскоро за жалост ми изтриха акаунта в ютюб за нарушаване на авторските права и според ютюб нямам никакво право вече да ползвам профили там, ден след това успях да вляза в един друг профил но след седмица по погрешка излезнох от него и сега пак съм в капан и не мога да вляза, защото когато натисна на вход ми изписва че профилът ми е деактивиран за постоянно. Пробвах с имейли но не ми помогнаха, та въпроса ми е дали знаете как мога да си го върна акаунта или поне да влизам в друг? пробвах с изтриване на бисквитки но не помогна, впрочем в профила си мога да влизам само от телефона

Коментари

1.   Ресни рутера. Днес не знам човек който да не е с динамично ИП, така че може и да стане. Не съм запознат как те банват от сайта, но си струва опита

2.   Смени си IP адреса.

3.   Влизаш от телефона защото са ти сложили БАН на IP-то на компютъра, влез от друг комп.

4.   ако си със статично IP, може и да не можеш никога да влезеш, щото си в черния им списък.
ако си с динамично, би трябвало да можеш, само с изтриване на кукитата.
щом от тела можеш, а от компа не, явено на компа си със статично. тогава пробвай през TOR Browser, или с друго прокси, въпреки че това е временен вариант, освен ако не искаш постоянно да влизаш през TOR, което също е решение, но незнам дали няма да ти иска често верификация и тн, а и е малко по-бавно. VPN също е друг начин, но за яките ВПН се плаща.

5.   Tor browser или уеб проксита са рискови защото могат да се крадат пароли. По-добре не ползвай за важни неща като youtube, facebook, epay, платежни процесори и други.

Понеже всеки път влизаш с ново IP от различни държави и самите сайтове правят проблеми - изпращат мейли, че в едиколкоси часа и дата някой е влизал с IP от Франция примерно, ТИ ли си, заключват акаунти докато не ресетнеш паролата и тн.

VPN струва 5-10$ месечно.

Питай доставчика за смяна на IP-то. Мтел не съм 100% сигурен, но май не разрешаваха. Доводът е, че ако си получил бан в някой от популярните сайтове после не могат да дадат твоето IP на друг човек защото и той ще има проблем:). Все пак питай доставчика си. Генералното решение - сменяш с друг доставчик. Или се свържи с някой програмист, все ще измисли нещо и някакво решение ще ти даде.

А най-важното: не се прави на тарикат и не качвай чужди клипове. Нали се сещаш какво става ако 10 000 говеда си качат в профилите някоя популярна песен като Gangnam style. И всеки си копира каквото му кефне. Все пак и ютюб имат ограничение на ресурса, за което преценяват колко да разширяват и инвестират. За това става дума.

6.   Абе ютюб не е ли част от Гугъл? В смисъл, че си правиш нова поща ГМАИЛ и оттам влизаш и в ютюб и няма проблем. Все едно, че ня тоя комп седят двама души - баща и син.