Споделена история от Други

"Мойта"
Дразни ли ви когато мъжът/гаджето/любимият ви понякога говори /обикновено в мъжка компания/ за вас като "мойта" ?
И въобще какво ви е мнението за това?

Коментари

1.   Мъжът ми не употребява такива думи за мен (поне не в мое присъствие), но винаги ми е правило впечатление и ми е ставало неприятно, когато някой мъж говори така за приятелката (съпругата) си. Едва ли го правят умишлено. Навик, може би. Не вярвам да влагат собственическо чувство или неуважение към половинките си. Баща ми пък казва все "жената това, жената онова..." Също не е приятно, но щом майка ми е свикнала и го е приела, няма смисъл да се правят драми. Ако някой има претенции за това, редно е да ги предяви още при първите такива случаи, преди да се създаде навика.

2.   Какво толкова и аз говоря така за любимия си, чувствам го като по-близък .. ако те дразни кажи му да спре :/ въпроса е принципен

3.   ... Чувство за собственост ... :Д

4.   НЕ ГО ПОНАСЯММММММММММММММММ, аз да не съм му собственост, но момчетата го правят, за да се правят на гъзари, ако ще я наричаш така гледай да не разбере

5.   Не, никак даже.Даже ми е приятно:) И аз му казвам "моя" понякога

6.   Да...моя приятел също употребява израза ''мойта'' което до известна степен ме дразни защото все пак не съм негова собственост.Но гледам да не обръщам много внимание на такива неща.
Таня... 17

7.   Дразнещо е , а мен също така ме дразни как някои жени , да не кажа повечето наричат мъжете си - мъжо.Е няма такава селяния...Трябва да питам мъжо, мъжо каза че ... дрън дрън .И това мойта е доста тъпо обръщение.

8.   С мен не се е случвало, но като чуя други хора така да говорят, да казват "мойта" или жени да викат "моя"...да, много е неприятно

9.   Не, симпатично е това странно чувство за собственост. (:

10.   ЗАВИСИ КАКВО ГОВОРИ ИМА НЕЩА КОЙТО АЗ ЛИЧНО БИХ ИСКАЛА ДА СИ ОСТАНАТ МЕЖДУ НАС ИНАЧЕ ДА ДРАЗНИ МЕ

11.   Това е израз на пренебрежително отношение

12.   Разбира се, подобен тип мъже ги определям като селяни. Мразя такива мъже и изобщо неги допускам до себе си. Трябва да те уважава...

13.   Като гледам само жени пишат, и пак ние мъжете сме селяни и тъпаци...
да, много хора така говорят, но трябва да разберете че мъжката природа е такава. ние се перчим, доказваме се постоянно и трябва да изпъкваме пред другите мъжкари. това поведение си е присъщо от пещерните хора. уж живеем във време на толеранция и разбиране и приемане на различията, а ето предразсъдъците са си налице...
за да съм обективен, мога да го погледна и от друга страна. израза наистина сочи към някаква степен неуважение и подлагане на субекта под един вид влияние. но, 'мойта' може да не значи само че е 'моя' (като притежание) а като моята приятелка. искам да ви кажа от силно личен опит, че когато един мъж почне да се изразява правилно (визирам себе си) хората почват да те гледат странно и леко да се подхилкват... може и да ме упрекнете, че не е така. но поне такива са мойте виждания:)

М.