Споделена история от Други

Какъв климатик да избера?
Здравейте, искам да ме посъветвате. Климатикът ще бъде поставен в спалнята, която е около 18 кв. м. и ще го ползвам както за топлите, така и за студените месеци. Става на въпрос за поддържане през студеното време температура около 24 градуса и през топлите месеци около 20. Държа да е инверторен, клас А или А+ и да не е повече от 700 лв. Спрял съм се на Hyundai ACS-09RI. Давайте мнения, съвети, препоръки и наи-вече конкретни фирми и модели заедно с цени. Благодаря предварително. Кажете добри климатици ли са Hyundai, да ли ще свършат работа за горе посочените характеристики, конкретно този модел? Очаквам мнения. Благодаря!

Коментари

2.   Забравих да кажа, че трябва да си приготвиш мин 1200 лв, ако искаш да ти върши работа. Тези 700 лв ги забрави просто, ще си патиш после. За 700 може, ама да го ползваш само лятото.

Ако имаш 2000 за Фуджицу още по-добре.

3.   Има много добър български форум за климатици на setcombg.com
Там търси потребителя Aleksandars - те са двама братя: Александър и Станимир Щереви от Пловдив. Имат фирма - Ер Ес Логистик мисля че се казваше. Много кадърни момчета!
Единствено ме притеснява цената, в която се целиш... Хубав (нов) климатик е около 2000 лв. За 700 евентуално японка на старо (и пак ще е в пъти по-добра от разни недоклатени Hyundai, Midea и тем подобни, дето изобщо нямат традиция и технология в бранша...)/

4.   Абе модератори, вие сериозно сте изпращяли. Не стига, че не сте ми одобрили поредния коментар без видима причина, а сте ми одобрили втория, който е смислено свързан с първия и който е увиснал във въздуха.

5.   Миналата есен си взех хиперинвертор Митсубиши Хеви за 2000 лв. Сметките през зимата, когато се отоплявах с климатика ми бяха с 50 лв. повече на месец спрямо месеците когато не го ползвам. Помещението е 18 кв. м., с изолация и 4 квадрата прозорец към юг. Когато е слънчево до обяд съм по къс ръкав и без да пускам климатика. Обикновено следобяд го пусках на пълна мощност, че съм любител на жегата, докато си легна към полунощ.