Споделена история от Други

Проблем с компютъра
Здравейте. От заглавието е ясно, че имам проблем с компютъра. Преди няколко дни всичко си беше ок, но един път бях оставил компютъра включен цял ден без да го натоварвам. Вечерта си го изключих нормално. На сутринта като натиснах бутона, компютърът изписука 1 път дълго и 2 пъти късо и единствено вентилаторите се включиха. Мониторът беше черен. Оставих го, после пак пробвах - същата работа. Днес пак не показва нищо на екрана. Бях чел из интернет, че може да е изгоряло видеото, но не ми се вярва, тъй като последния път си го изключих съвсем нормално. Моля всеки който се е сблъсквал с такъв проблем или знае как да го разреша да пише.

Коментари

1.   Това с звука ми е познато, но за черния екран не съм сигурен...
Излиза ли поне някаква картина ? (марката на компютъра)
Можеш ли да ползваш диск буута? (специална опция за стартиране от диска, има също за флашка)
После ще пиша, ако получа отговор на въпросите.

ДТ

2.   Това писукане на дънната платка значи нещо. По звука се разбират грешките. Провери в интернет за грешката. Иначе със сигурност мога да ти кажа, че ако нищо не излиза на екрана значи е дънната платка!

3.   Дъно...

5.   и аз така, оказа се че дънната платка е сдала багажа
занеси го на ремонт

6.   Захранването е, съм почти сигурен. Същото ми се е случвало. Сменяш го с ново, 30-40лв излиза.

Видеокарта също е възможност, по-малко вероятна.

Успех!

7.   Да знам - сервиз.

8.   Автор:
Номер 1 : Не излиза абсолютно нищо , само черен екран.
Благодаря на всички отзовали се.

9.   Отново автора : Забравих да спомена една много важна подробност - на монитора пише : ATTENTION NO VIDEO INPUT

10.   за ремонт е, не е нещо което да оправиш самичък / в смисъл вирус /, и все пак - прегледа ли кабелите, всичко наред ли е с тях, ако да - носи го
доколкото разбирам, въобще нямаш достъп до ОС, само черен екран с надписа, всичко сочи - изгоряла дънна платка

11.   Първо, провери всички кабели дали не се откачило нещо. Най-вече виж кабела от монитора който влиза в самия компютър. После му поставяй зловещи диагнози.

12.   Благодаря за отговорите. Знаех че е за ремонт, но просто исках да разбера какво му е, за да знам дали си струва да го оправям, защото е малко стар. Отварях кутията, за да го прегледам, изчистих праха, всичко беше свързано. Явно е платката.