Споделена история от Други

Нов домашен любимец
Здравейте! Идва Коледа и Нова година и родителите ми са обещали да вземат нещо по мое желание. Дълго мислих, и осъзнах, че ОБИЧАМ КАТЕРИЧКИТЕ и искам да имам една. Та как стигнах до това заключени ли? Ами преди 2-3 седмици ходих в един зоомагазин и видях катеричка (сибирска), която обикаляше непрестанно наляво- надясно и се катереше по клетката си. Преди една седмица сънувах как ангорската ми котка се гони с катерица в двора и аз ги прибирам в нас :D.
Въпросът ми е да помоля ли да ми вземат катерица, или телефон, или някакво друго екзотично животно (папагал, хамелеон или морско свинче) Моля без обиди и пр. :)
~~~~ Просто съм свикнала да бъда различна от другите~~

~~~SLIM SHADY~~~

Коментари

1.   Имат вашите късмет, че не си падаш по дивите прасета например...
Сега сериозно - първо катеричката, която си видяла не е била с акъла си, ако се е въртяла по този начин и без това те съветвам точно тази да не си взимаш.
Второ - ако имаш котка, няма начин да имаш и катерица в дома си - за котката това ще е просто натрапник-плячка и ще стане сакатлък, с две думи - не вярвам продължителността на живота на това животинче.
Иначе като имаш котка това мисля, че достатачно. Помисли за доброто на животното, не само за своето собствено! Не бъди егоист!

2.   Ако взимаш антибиотик е имал предвид да се храниш добре, обилно, за да не страда стомахът. Най-важно е да не ядеш млечни продукти с антибиотика.
Иначе здравословно е да консумираш много месо със зеленчуци плодове - яйцата също са добра и здравословна храна, варени картофи, разнообразна храна.
Иначе готвенето не е голяма философия и е необходимо за оцеляването на всеки човек. Това, че си мъж и живееш сам не е оправдание и не е причина да не се опиташ поне да готвиш.
Купи си поне един електрически грил и си грилосвай след работа прясно месо (пържолки да кажем, шишчета), взимаш пакетче замръзени зеленчуци и ги стопляш - ето ти го яденето.
НЕ КОНСУМИРАЙ АЛКОХОЛ, пий поне 3 литра вода на ден!

3.   Оценявам съвета ти, но малко преовеличаваш, котката живее в нас, а ние отвън имаме остъкление, механа, още една малка къща, клетка, така че няма да остане без надзор и без собствено място :).

~~~SLIM SHADY~~~

4.   Вече имаш котка, така че трябва да помислиш добре как ще се разберат двете животинчета. Не те съветвам да си вземеш хамстер или канарче, че да не стане някоя трагедия. И не разчитай на това, че двете животни никога няма да се срещнат, защото аз знам един такъв случай завършил трагично. :(( За това помисли за животно, което няма да е заплашено от котката. Примерно костенурка? Или още една котка.