Споделена история от Други

Нормален ли съм като нямам скайп и фейсбук
Мъж на 28г съм, живея с една жена работя всичко е точно, проблема е че жена ми постоянно ми натяква да си направя: Skype и Facebook, Аз не харесвам тези неща, смисъл човек съм който използва Лаптопа за интернет. имам Mail който ми е напълно достатъчен или Word ако някакъв документ трябва да извадя, имам мобилен телефон който го ползвам само за разговори, обличам се нормално имам хубави дрехи на пръв поглед съм си нормален човек според мен, но жена ми постоянно изпада в истерия че нямам Facebook ili Скаип не било нормално хората какво мислели за мен и такива работи... Споделете вашето мнение ще ми е интересно.

Коментари

1.   По-нормален от останалите, защото разполагаш със свободата си

2.   Ами то какво да се споделя днес всичко е фейсбук. Някъв си там ми се радва, че е събрал 200 харесвания, ама кво всъщност са тези харесвания. Тея хора де са му харесали снимката, на живо едно здрасти не му казват ама той нали има 200 лайка, за кво ли му е едно здрасти.. Фейсбука е за хора, които си нямат друга работа и сядат, за да се разнообразят, а какво е тва ден и нощ във фейсбук. Не превръщай личността си в профил, а чувствата си в статус. Живота е много повече от фейсбук или някв си смартфон.

3.   Фейсбук е супер голяма простотия! Аз се чудя как да стане така, че да ми махнат профила. Съжалявам, че някога съм имал даже. Пълно е с комплексирани хора там.

4.   Oх, като почнете с тия превземки, че Фейсбук ти изяжда времето, живота и те заробва едва ли не, направо се хващам за главата. Ако на някого това му се случи, то е само защото е откровен льольо и нищо повече. Сайтът не ти е виновен с нищо, че нямаш по-смислени дейности в живота. Мрежата е доста полезна - информирам се за събития, артисти, книги и всичко от този сорт, което ме интересува без да кисна като гламава по цял ден. Та "разковничето" е в начина на използване, както и целият интернет всъщност.
Иначе никой не е длъжен да си прави ФБ, а още по-малко някой може да те накара, че и да те нарича невменяем. Не мисля, че здравомислещ човек ще те сметне за ненормален... Просто сме свикнали всеки да има, но в никакъв случай нямането му не е признак на нещо лошо. По-скоро проблем има приятелката ти след като го смята за нещо толкова съществено.
За Скайп важи същото общо взето.

5.   Ами аз в момента имам скайп и фейсбук. В началото мислех че ще е тъпо, но после ми хареса, намерих много хора, които споделят интересите ми ( нищо че са от Америка и другите държави... ) Така че можеш да си направиш, но САМО ако наистина искаш. Ако някой друг те кара насила, по - добре недей. Ако няма наистина да се забавляваш недей. Относно мнението на другите: въобще да не ти пука! Прави само това, което смяташ че е добре за теб. И да, напълно си нормален, какво като нямаш профил във фейсбук? ! Мисля, че ако жена ти наистина те разбира и обича няма да те кара да правиш нещо което не искаш. Но аз не ви познавам и не мога да правя изводи, пък и не е това темата. Успех!
П. С. Съжалявам за възможните правописни грешки, но пиша от телефон...
Ж 13
*THG*

6.   Моят мъж има фб, за моя радост не го ползва много.

7.   Разбира се че си нормален. Тези които ги използват са промити мозъци според мен.

8.   Коментар 1 е възможно най-изчерпателния. Зад тия "телелфонни хора" има някв'а невробиология, ама това е друга тема. Аз моя си го направих, щото ми трябваше покрай университета. Има разни групи, в които можеш да се пресъединяваш, ама са пълни с лаици и хич не са оферта, ако не ти се четат вицове и подобни. Последно време почнах да го ползвам и за други занимания, които обединявам под общото наименование простоти?. За скайпа е друга работа, с него поддържам трансатлантически връзки, които иначе няма как, а и е удобен за комуникация (писмена/говрима). Не слушай жена си, не разбирам тя какво мрънка, след като нямаш такива занимания, по презумпция, ще ? отделяш повече време. Само я наглеждай тя да не се заседява много-много в тия "социални" мрежи, че току-виж стане мътна и кървава ;)

9.   Ами в миналото ги е нямало, някой хора живеят за фейсбук..

10.   Twitter>Facebook.Иначе скайпът си е полезен.

11.   Много правилно авторе. Аз не обичам фейсбук, за да се хваля пред света. Бях принуден да отворя фейсбук, за комункация с колегите ми. И също има много богата образователна информация по фейсбук като например моя бранш и учене на езици. И само толкова!

12.   Скайпът е полезен, особено за приятели в чужбина. Фейсът е боклук и никой нормален човек с интелигентност над средната не следва да го ползва (е, освен с рекламна цел за някакъв продукт или в някакви други подобни случаи).

13.   Аз съм на тарифен план който ми позволява да говоря с цял свят без никакви проблеми.

Кой от 2 та клиента е по сполучлив
Gmail
Hotmail

14.   Фейсбук не струва, шпионират ти данните, въпреки че няма подобна информация.
Един скайп няма да се отрази лошо, защото е много по-добре, имаш повече свобода и анонимност.
Авторе, много си нормален :)

15.   Благодаря ви за отговорите, е в крайна сметка да го ду*а жена ми, няма да си правя никакви Интернет профили, оставам си с Mail-a само..

От Автора

16.   Как разбра че ти шпионират данните номер 14, няма такова нещо, няма нищо лошо да имаш фейсбук, който не иска да не си прави.

17.   Като знам колко много време се губи във фейса, мисля, че не само си нормален, но и си доста умен. Използваш времето си разумно вместо по цял ден да лайкваш всяка глупост, която някой е публикувал, само защото ти е "приятел" и ще се обиди, че не си му лайкнал пиянските снимки. Аз имам и фейс и скайп, но да ти кажа напоследък влизам изключително рядко, точно защото установих, че губя прекалено много време за глупости. 100 пъти е по-добре да се видя с истински приятели или просто да ида на разходка вместо да губя цялото си свободно време да си чатя, с някой който не познавам или да лайквам всяка глупост. Така, че ако искаш направи си регистрация в скайп, защото това наистина е полезно когато трябва да се свържеш в приятел или роднина в чужбина, обаче влизай само когато знаеш, че ще е онлайн, а не виси там по цял ден. Колкото до фейса, казах ти, за мен си е чиста загуба на време.

18.   №16
Как разбра че ти шпионират данните номер 14, няма такова нещо, няма нищо лошо да имаш фейсбук, който не иска да не си прави.

Напротив! Мога да ти кажа, че всички данни се обработват, дето се вика може да само да потърся и ще ми излезеш точно ти...
Това, че светът не е информиран за тези неща не е мой проблем...
Ще ти подскажа само 1 примерче, дано разбереш нещичко:
Имаше пощенски кутии във големи градове, където точно във кутията има нещо, което ти прихваща номерата, разговорите и всичко!
Защо си мислите, че сте свободни птички и никой не ви шпионира ?
(не е речено точно вас, ама го запомнете, че да не стане тва-онва)
Аз не бих влязъл във фейсбук, ама абсолютно никога, за да губя време и еди коя си организация да ме гледа тайно.

19.   И аз съм на 28. Нямам фейсбук. И скайп нямам. Куку ли съм? Преди имах и двете. Спрях да си губя времето с тези неща, защото стана претъпкано с простотия. И съм щастлив :)

20.   Много си заблуден №18, не ми се спори с теб/16/

21.   Нека съм заблуден, но далеч от умните проследители на лични данни, местоположение, район.
Пиши в чичко гууглъ за туитър и скандалчета между него и още 1 организация, а после ми говори, че съм заблуден.
Ти явно си мега манияк/чка на тема фейсбук, по цял ден стоиш и си драскаш писанца със приятелите, чакаш да ти хвърлят по 1 лайк...
Да, да със теб също не трябва да се спори, че ще ни убиеш със вярата
"летя спокойно, няма кои да ме хване", ама орелът като дойде друга песен ще запееш...
Мястото със спамъри, простаци, идиоти е точно там
(това е моето мнение, не знам за останалите)
Лек ден и приятно чатене във фейсКук :)

22.   Забравих да добавя също този линк
http://hicomm.bg/secrets/10-teorii-na-syvremennata-tehnologichna-konspiracija.html
Стигнете малко по-долу и ще видите, какво и как...
Това е само малка част, дори не ми беше нужно да чета, защото смисъла на една мрежа за комуникация няма да е само пари...

23.   То ако беше така отдавна фейсбук да е закрит,милиони хора го използуват и нямат никакви проблеми.

24.   1. Това, което го има във магазините за техника и т. н е много по- недоразвито във сравнение със технологиите, които имат някой като САЩ, но те го крият и след време го пускат на пазар, когато са направили нещо по-добро. Честно Ви казвам всичко е много по-ново и фунционално, отколкото днешния нов компютър или телефон.
Не случайно могат да Ви хванат полицаите и други.
2. Има кой да ви хване всичко, което пишете, правите чрез телефони и компютри, защото така са устроени нещата.

25.   Нищо подобно,никой не може да ви хване и да ви проследи.

26.   25, ти гледаш ли какво си написал?
Ако беше така ние щяхме да чупим стените на сайтовете
(да ги хакнем, дето се вика)
Значи, ако направиш някоя супер голяма глупост няма да те докопат от службите?
По новините също имаше много неща.
Казвам ти, че дори в центъра на някой град в Сащ може да ти хванат данните от телефона, ама ти мислиш, че света е свободен и няма подобни неща.
Ако се разровиш ще разбереш, че не е така, както мислиш.
Аз повече не искам да пиша, че взе да ми писва да обяснявам на някой...

27.   Номер 2, това беше красиво и безкрайно вярно. Записах си цитата :)

"Не превръщай личността си в профил, a чувствата си в статус."