Споделена история от Други

По-нисък е от мен почти с глава..
Привет. Объркана съм до безумие и имам нужда от безпристрастните ви мнения. Влюбих се в момче, което за мен е съвършено. Рядко готин, свестен, грижовен, мил, внимателен към мен, държи се по начин, по който никое предишно гадже не се е отнасяло с мен, хубав е, умен е... И хоп, ето я уловката - по-нисък е от мен почти с глава. Не съм от най-високите - около 170, но той не е повече от 163-164.
И какво правя? Винаги като видя двойки по улицата, в които момичето е по-високо, и ми става някакво странно - вьобще не изглежда нормално, свикнали сме, че мъжът е силният и високият... И ето на сега, заради тоя тъп предразсъдък не знам какво да правя. Той днес ми призна, че ме обича и че иска да бъде с мен.. Аз му отговорих със същото, но когато се прибрах, сърцето ми се сви.. И как ще изглеждаме по улиците, хората сигурно ще ни се хилят зад гърба, а аз хич не обичам да съм предмет на хорската злоба и клюкарщина.
Какво да правя, мамка му.. И защо толкова ми пука от хорското мнение, при положение, че този човек ще ме направи истински щастлива...

Коментари

1.   Хахаах , ти да не си принцесата на Монако?

Миличка , момчето те обича каквато си, по добре не го наранявай за нещо което не е виновен, защото аз като мъж също не харесвам жени изглеждащи като кобили ( извини ме но мисля, че не си идеална за всички ).
По добре си намери друг който е идеал за теб.

М. 39

2.   Абе ти ЛУДА ли си!? Какво значение има колко е висок!? Гелдай му и номерата на обувките, да не би да носи номер по-малък от твоя, случайно...
Като е 160 см, какво - да си търси жена до 150 ли!?
Имахме навремето един даскал по биология (още по соц-време), и той беше с една глава по-нисък от жена си, обаче беше ебати пича - повечето съученички бяха хлътнали по него, макар че още тогава, непораснали напълно, повече от половината от тях бяха по-високи от него.
Ако знаеш как - премери душата му с линийка, може пък тя да се окаже по-голяма от твоята!

3.   В леглото всички са равни :)

4.   Ти изкара главата му 6-7 см, бре моме. :)))

Ако за теб е по-важно как изглеждате отстрани, отколкото как се чувстваш с момчето - по-добре се отдръпни от него отсега, докато не е станало по-сложно и по-трудно. Той, щом е толкова готин, няма да му е трудно да си намери друго момиче, което ще го обича и харесва такъв, какъвто е.

5.   Никакво значение няма. Успокой се. Бъдете щастливи. Нека си говорят хората, те друга работа си нямат. :) Остави ги. А до комплексирания номер 1 - абе слънчице, жени като "кобили". Хаха. Стар мит, измислен през 50-те. Никой не може да съди другия- какъвто си такъв. А и съм сигурна, че ти не си по-висок от 170- точно за това и се изразяваш така. :)

6.   Mного ли те притеснява хорското мнение а съм сигурен че само с твоя предразсъдък би ми обърнал внимание на това

7.   Не се притеснявай, не е това най-важното...Разбирателство да има, а пък ръста го оставu

8.   Нормален човек никога не би се присмял на подобно нещо. Би ли рискувала да изгубиш един готин човек заради някаква хипотетична вероятност да срещнете група пубери на улицата, които да ви подметнат нещо?

По-добре благодари на съдбата, че твоят човек е толкова свестен и е до теб. Толкова много хора нямат този късмет.

9.   7 санта нищо не са! Стига с това обществено мнение, , всякакви идиоти има, но те не заслужават внимание, не им обърщай такова. Може да си помогнеш малко, като високите точкета и високите прически ги оставиш за него. Мо и това е само суета, радвай се на чувствата и преживяванията между вас. ;)

10.   7 см глава? - това някакъв нов, подобрен модел на Терминатора ли е? Ха-ха...

11.   Ами по хубаво жени кобили отколкото хипофизни джуджета

12.   Миличка и аз имам същият проблем. Затова чета това сега. Аз съм на 16 и съм висока 180 :) Какво да направя висока съм. Момчето което ме харесва и което аз харесвам не е по-високо от 173-4см и аз много се притеснявам. Наистина може да изглеждам като кобила пред него и това ме спира, защото ще ме е срам да кажа на приятелките си, че ходя с по-ниско момче от мен при което си личи, защото аз съм висока и слаба, а той по-нисък... преди ходих с такъв но не беше чак толкова разлика а окола 2 см... щом ме харесва и не спира да ме търси значи ме харесва такава каквато съм и затова се радвам :) За всеки влак си има пътници. Аз се надявам мъжът ми да е по-висок от мен поне с 2 см, а че гаджето ми на младини е по-ниско айде айде може да се мине с малко кураж като се харесваме каквито сме от вътре какво може да ни спре!! :)

14.   към авторката на колко години сте

15.   Личи си повърхностното ти мислене! Другите ще се смеят... КАКВО ТЕ ИНТЕРЕСУВАТ ДРУГИТЕ??? Ти го харесваш, той те харесва! Ти сама казваш, че е по-добър от предишните ти! Поредната заблудена, която се влияе от чуждото мнение!

16.   Ами, мила хорското мнение няма значение, ама мен примерно въобще не ме възбуждат по-ниските. Просто чувството да те обгърне изцяло и главата ти да е опряна под врата му е неописуемо... ти си прецени дали те възбужда...

17.   Не ходи с токове

18.   Хахаха номер 1 - ти като си тапишонка, другите ти се виждат кобили! Ама то в България като цяло мъжете са доста ниски, и нямат особен избор, освен да говорят, че харесвам миньончета.... отидете да видите в Западна Европа - мъж по 1. 80 няма. Е на това му викам аз мъж!
Съдете ме ако искате, но аз едва ли бих излизала с по-нисък от мен. За портокола, 1. 70 съм.

19.   И аз съм със същия проблем той е прекрасен, мил, просто много красив да и си има тяло и тнт, но съм по-висока от него и една вечер седнах и се замислих какво толкова... Но най-хубавото е, че когато си помисля за него не спирам да се усмихвам и пеперудите в корема и е идеално :) хах и спря да ми пука

20.   Глупости на таркалета. Ти пък сега. Не гледай колко е висок. Гледай сърцето и душата те са важни. Не наранявай момчето с подобни глупости. Осъзнай се. Важното е да се обичате и да се уважавате, остави ги тея предрасъдаци за ръст.

21.   Аз ходя с момче също по-ниско от мен. И на години е по-голям. Изкарахме вече 8 месеца. Може би 5-6 см разлика имаме. И аз съм се питала същите въпроси като теб в началото.. в това няма лошо.. важното е самия човек.. да обичаш него.. отвътре.. външността няма значение, мила. Ако ти се смеят? Отвърни им с усмивка.. покажи им, че си истински щастлива.. нека ти завиждат! Няма никакво значение.. височина... тегло.. важното е да се обичате и да се чувствате себе си, когато сте заедно.

22.   Миличка аз харесвам едно момче от моя клас, но незнам дали ме харесва постоянно ме гледа и ми се усмихва също и когато съм при някой той също идва там и казва по някоя шега и винаги поглежда първо мен. Но и на мен проблема ми е, че той е по-нисък от мен аз съм 156, а той е 145-6-7 даже може и да е по-нисък, но понякога когато говоря с него той си забравя думите. Чувствам се странно притеснявам се понякога той ми звъни и се гледаме на видео камера и ми показа сърце с ръцете си и после бързо ги прибра. Някой ще ми даде ли съвет какво да правя и дали ме харесва, но най лошото, че най-добрата ми приятелка го харесва и тя и другата ми добра приятелка подозират, че той ме харесва и подозират, че и аз го харесвам, но аз отричам, а те постоянно ме притискат и ме нападат разбирате какво искам да кажа. А за твоя случай по-важното е да се обичате не го мисли толкова какво говорят другите защото ще се повлиаеш и ще нараниш момчето което харесваш.

23.   Аз имам същия проблем харесвам едно момче аз съм 156, а той 146-7-5 даже може и да е по-нисък, много го харесвам той постоянно ме гледа и ми се усмихва постоянно, но се колебая незнам дали ме харесва моля ви помогнете ми дайте някакъв съвет

24.   Аз имам същия проблем харесвам едно момче аз съм 156, а той 146-7-5 даже може и да е по-нисък, много го харесвам той постоянно ме гледа и ми се усмихва постоянно, но се колебая не знам дали ме харесва моля ви помогнете ми дайте някакъв съвет

25.   Навремето и аз излизах с мъж доста по-нисък от мен. Опитах се да го преборя, но комплекса си остана. Винаги по улицата като минеше някой висок и снажен мъж и... В началото не ми пречеше, но после.

26.   Ако комплексарите наричате ''кобили'' момичетата, които са високи 170, не мога да си представям как ще се комплексирате ако до вас застане войболистка или баскетболистка над 185 см. :) Истинските хора ще оценят не външния вид, а характера на човек. До авторката: изобщо да не ти пука, че е с 6, 7 см по нисък.

27.   Сега ще ти кажа нещо - обратното на какво са ти казали всички дотук. Аз съм 169. Бившата ми беше 183. Бяхме 4 години заедно. Най голямата ми любов. Всичко беше повече от прекрасно, но и тя постоянно се чувстваше като теб. Изгаряше я отвътре. Когато и майка й виждаше, че нещата отиват към женитба започна и тя да налива масло в огъня. Не искам да те обиждам, но вие жените сте така. Гледате все външните белези. Първично, инстинктивно и естествено ви идва от вътре. Не можете да се борите с това чувство че нещо не е наред. Затова не се мъчи. Намери си друг. Този ще го забравиш. Моята бивша от 17години продължава да го търси, доста ги смени и май вече го намери. Има си дете от него. Може би и ти ще минеш през същото щастие. Но да стоиш с него, няма смисъл. Природата си казва думата, отдай се на първичното. Бъди себе си.

П. С. Аз също си намерих същата като нея но по-ниска. Разбираме се чудесно. Да не кажа и по-добре. Последната малко ме ревнува от първата, но всичко останало е наред. Така че... За всеки влак си има пътници.

28.   Като носиш и висок ток? Пародия тотална ставате. Има си жени за такива мъже. Стегнете се малко.

29.   Имам приятелка, която е висока 190, а мъжа ѝ е 187-8.
Когато излизаме на пазар двете, всички ни гледат, защото тя е с 2 глави над мен (аз съм висока 158). Малката ѝ е в 6-ти за 7-ти клас и е висока 188, а голямата е на 17 ѝ е висока 175 за щастие на родителите ѝ, но малката ще стане около 195 ако продължава така даже ѝ повече. В класа на момчето ми има много високо момиче 173 на 12 години, а нашия е висок 152 и я харесва.

30.   Виж, миличка, това е бомба със закъснител! Едно нещо научих в този живот - да не се свързвам с мъж, когото не харесвам физически, каквито и други качества да има. Имала съм ниско гадже - днес собственик на най-голямата верига сервизи за електроника. Ами ние просто чисто визуално не си подхождахме, не че мнението на другите ме притеснява, но аз самата взех да се чувствам недобре до него. После се омъжих за мъж, който беше изключително интелигентен, образован, доста богат, носеше ме на ръце, но... беше дебел. Аз чисто естетически не можех да го преглътна и все си казвах: не, външността няма значение, ти си късметлийка, виж го колко е умен. Накрая не точно започнах да се отвращавам от мъжа си, но предпочитах да не ме докосва. Така започнаха проблемите между нас. Разведох се и повече тази грешка не направих.
Днес съм омъжена за мъж, който наистина харесвам. Висок, строен, без грам излишен по тялото, с естествен развита мускулатура, мургав, с правилни черти, дълбоки тъмни очи и плътни устни. Вече ще станат 10 години, откакто го гледам като хипнотизирана на вечеря и не мога да повярвам, че този красавец след половин час ще си легне до мен. Чувството е неописуемо. Аз не просто обожавам мъжа си, аз се фукам с него! И сме доста атрактивна двойка, защото аз пък съм естествено руса. За да го целуна като се прибере, се повдигам леко на пръсти. Той е 185 см, аз съм 168 см., никой над никого не стърчи.
Повярвай ми, в секса това също има значение. Куп пози са трудни, ако има драстична разлика във височината на партньорите. Например 69. Единият просто не достига онова място на другия, ако ме разбираш...
В момента, авторке, си завладяна от качествата на това момче и също като мен навремето си мислиш: какво значение имат ръстът или килограмите. Но ето, че първите колебания са започнали. Тези колебания ще се задълбочават с годините. Моят съвет е да не правиш компромис с естетическите си критерии.