Споделена история от Други

Защо днешните момичета са толкова деградирали?!
Какво става с днешните момичета? Живея в столицата и всяко момиче което видя, носи в ръка смартфона си, втренчила поглед в него и преглеждайки колко Like-а е получила на кифленската си снимка с ясно изразена патешка физиономия допълнена със супер смислен цитат от някоя хитова, чалга песен... Всичките тинейджърки изглеждат толкова повърхностни и като те погледне с един такъв тъп и празен поглед.... Само на 20 съм и не знам какви са били тинейджърките преди 20-30 години, но много ясно си спомням какви бяха когато бях още 4-5 клас. Например момичетата от 8 клас разсъждаваха изключително добре, разискваха и анализираха всякакви теми по литература и т. н. пишеха дълги интерпретации на творби. Да го кажем най-просто - аз им се възхищавах! Но като погледна сега една осмокласничка и ме хваща срам, че това нещо може да ми е дъщеря някой ден. Огромна разлика спрямо преди! Не мога да разбера чалгата ли им промива мозъците по някакъв начин, родителите ли им дават прекалена свобода и ги принуждават да се учат на поведение от "улицата", но вече 80 процента от момичетата тинейджъри се обличат като проститутки готови за магистралата, започват да слагат по себе си ужасни количества грим, в ежедневните си разговори цитират текстове от чалга песни и общо взето нямат акъл за 2 стотинки и никаква обща култура! Ще ви цитирам само няколко случая от разговорите ми с момичета, въпреки че такива случай са ежедневие при мен но няма как да ги напиша всичките. Например вчера в рейса се запознавам с едно момиче и завързваме някакъв разговор(по-точно аз го завързвам тоз ми ти разговор)на външен вид изглежда съвсем нормално момиче, не ми прилича на кифла и не ми изглежда притеснителна. И се започва едно доста дълго говорене, но в един момент се усещам че само аз говоря, а тя издава някакви еднообразни и монотонни мучащи звуци - "мхммм, мхммм" Опитах с една тема, опитах с друга, опитах с трета, вече за какво ли не и говорих и тя абсолютно нищо не можа да ми каже, освен да си съгласява на всичко което и аз казвам. И по-точно - човек без мнение! Но какво мнение да има по различни въпроси като няма и грам акъл в главата? ! Та дори и столиците на най-големите държави не знае.... Да не говорим за всякакви други неща от обща култура. Не знам аз ли съм някакъв карък, но всеки ден попадам само на такива момичета и не виждам никаква светлина в тунела! Например оня ден пред една пицария стоят две момичета, видимо на възраст около 14-15 години и се муцунат правейки патешки физономий, докато си правят тъй прочутите "селфита". Е казвам ви едвам се удържах да не им ковна по един пестник и на двете мастийки, та да им дойде акъла! Няма ли вече едно нормално момиче което да не ти гледа само външния вид, колко пари имаш в джоба, каква кола караш дали си достатъчно обигран(с колко момичета си спал)? Нарочно си продадох колата и ще я сменявам с някаква трошка колкото да ми върши работа, няма и да си слагам брекети, които да коригират и без това леко кривналите ми зъбки, няма да се помпя денонощно във фитнеса за да изваям перфектно тяло, както и няма да нося вече маркови дрехи. Просто искам да намеря момиче което да ме хареса заради това което съм, а не заради материалното което имам или физическите качества които притежавам. Знам че живота е пред мен, както написах по-горе, само на 20 съм, но дори и да си остана сам цял живот, няма да съжалявам нито за миг! И аз съм имал приятелки(гаджета) и аз съм се водил по акъла им и съм смятал повечето от тези неща за нормални, но вече не е така! Дори спрях да ходя вече и по кафета и по дискотеки. В рамките на една година си промених тотално мирогледа за живота и вече не се водя по интересите на днешните нови компютъризирани, чалгализирани, деградирали поколения! Съжалявам ако има грешки в текста и ако съм ви отегчил с четенето, но просто исках да си излея мъката :D иначе вече щях да очистя някоя кифла на улицата.... Мога още мнооого да пиша, но вече ми се доспа и ме заболяха пръстите на ръцете.

Коментари

1.   Още Сократ е казал навремето, че ако тогавашната младеж продължава в този дух, идва края на света.
Над 2500 г. по-късно Земята продължава да се върти.
Ти си се оставил старите да те инфилтрират със своето неразбиране за младото поколение. Смешно е обаче член на същото поколение (то ти с днешните 15 г. си си едно поколение практически) да се възмущава от деградираността на младите.
Защо не си гледаш живота?
Иначе - аз съм на 30 г. и като бях малка съм се наслушала на такива мрънканици от баби, лелки и по-големите, за да слушам днес масово моето поколение да мрънка за вашето. Що за глупост е това?
Всяко време си има свои дух и привички и младите са мотора на развитието и промяната. Ако не се променяхме, до ден днешен щяхме като баба и дядо да се друсаме в каручката из село, и ток нямаше да имаме - в моето село до 90-та година е нямало ток, защото селяните не са позволявали - „ОГЪН Е ТОВА“.
Телефони пуснаха в моя град през 1992 г.
Баща ми ми беше забранил да ползвам интернет, защото не разбираше какво било това.
Ходихме по интернет-клубове масово тайно и с парички от закуски ходихме и слава Богу, че не послушах баща си - там ме научиха на елементарна компютъна грамотност, докато доста от днешните 30 годишни не могат да работят на компютър, колкото и да е странно това за някои.
Моята сестра например слушаше моите родители за всичко и е компютърен аналфабет, какво остава за телефони и таблети - знае само да пусне скайпа, но да зареди файл някакъв или да зареди програма или приложение - за това вика позати.
Затова днес не се карам на младите, а децата ми имат и таблети, и смартфони - трябва да си в крак с времето.

2.   Каквото търсенето - такова и предлагането.

3.   Авторе, децата сами си създават характера, но проблема е, че се събират със грешната компания и започват да правят грешното.
Когато бях в България всички клюкарстваха, дразнеха, използваха неприлични думи и нищо не правиха за училище, защото смятат това за загуба на време
Всички момичета смятат за модерно на 15г да си хванал някой на 20-25 години и да те из***а, заради "новото".
Дано има повече като теб, че света и децата са много, ама много зле...
Аз съм си взел урока, когато ме дразниха и това ми помогна да се отдалеча от всички пред 9те години училище.
Може би, само 1 удар трябва да ги удари от живота и ще се научат да уважават, но има такива, дето не им пука за нищо освен за лайкове, снимки, музика, псувни.
Поздрави, М. М
15г

4.   ХАха, не можах да прочета цялото ти словоизлияние, нов известен смисъл си прав.

Първо, кифли винаги е имало, просто сега покрай новите технологии, соц. мрежи и т. н. получиха поле за изява и се набиват на очи повече. Все увеличение на броя им има и това е заради факта, че у нас умни и образовани хора не се ценят. Те карат 20 г. коли, носят стари дрехи, возят се в градския и т. н., докато мутрите и к*вите се возят в лъскави коли, носят маркови дрехи и т. н. и как това да го вдене едно момиче на 14. Тя естествено избира поведението, което води до лъскавото. Естествено обществото и родителите си носят вината, че не са обяснили добре нещата, но ние сме си виновни като цяло.

Колкото до разговора в рейса - ти пък чак за столици ли я пита в рейса? Нищо чудно, че не ти е отговаряла. Може да има много причини човек да не ти отговаря и липсата на интелект е само една от тях. Може просто да си и досаден, да не можеш да общуваш ефективно, да си антипатичен, може просто да не е на кеф, да има други неща на главата си и т. н. да не изброявам.

Че има кифли, има, но има и стойностно момичета. Те за това са стойностни, защото не са като масата. Това е и хубаво, защото ако си намериш свястно момиче, ще го цениш много повече и връзката ви съответно ще е по-пълна.

Има и друго, когато човек започне да обобщава, си казва "всички са кифли". И после започва да си вярва и като види някой нагледен пример, си казва "ето виждаш ли" и така се убеждаваш сам себе си още и още повече. А в същото време може да си видял някое свястно скромно момиче, но то просто да не ти е направило впечатление, защото си бил твърде зает да се самоубеждаваш подсъзнателно колко са зле ВСИЧКИ. Отвори сърцето си и не съди хората. Ще ти стане по-леко и ще прогледнеш, че света е парен. А и те кифлите не са виновни, просто толкова им е акъла, никой не може да избира колко да е умен. Ако всички бяха умни, малко по-умните също щяха да изглъждат тъпи на фона на другите.

5.   Аз съм момиче на 18 и съм горе долу като теб, хаха! Никога не успях да си намеря момче, чиито речник да не е съставен само от 5 думи и те да са секс, п*тка, х*й, е*и са и прочие. Да не знае елементарни неща от обща култура, да допуска смешни правописни грешки. Никога не съм си и помисляла, че искам приятелят ми да е някакъв зубър с 6, 00 в училище, и аз не съм със съвсем отличен успех по някои предмети, но въпреки това се смятам за умно момиче и мисля, че заслужавам нещо по добро от тези, които масово срещам. Точно както ти ги описа, да ти отговаря с мхм, да и точка. Та то, за да имаш собствено мнение се изисква сиво вещество бе хора! Аз съучениците ми (пък и съученичките да не са по-назад)като ги гледам и направо лошо ми става. То затова вече напоследък толкова се говори за неграмотността на сегашното поколение... народът опростя.

6.   Номер едно, много си отворена, но си далече от истината. Момчето не е против техническия прогрес и развитието на обществото, а против начина на използването им. Също така е против опростачването и девалвацията на моралните ценности, което за съжаление не е само при по младото поколение. Колкото до това, че всяко поколение се опитва да напътства слеващото го, това е за да го предпази от непоправими грешки, като нежелана бременност, спин, наркотична зависимост и тн. А това за село без ток до 90 и град без телефон до 92 година го говори на децата от детската градина. И накрая ако можеш да ми преведеш думата "аналфабет", че нещо не ми стига общата култура...

7.   Това се едно съм го писала аз... нямам думи значи не съм от столицата ама то навсякъде ги има за жалост.. като сложат 5 тона грим се мислят за някакви много красиви колкото си закрият хилядните пъпки... кефят се с богаташките си гаджета сякаш това да си богат е най важното... няма някъде където да не съм вървяла и да не съм видяла 1-2 момичета да се снимат и да правят някакви муцунки.... тея телефони за 1 мин не се оставят сякаш живота им зависи от тях... Момиче съмна 14 нямам фейсбук и не ми трябва до сега капка грим не съм си слагала и няма дори на бала си сватбата си абе каквото ще нека да е НЯМА.. може да не съм красива може да нямам много неща но предпочитам ако някой ме хареса да е истинското ми аз

8.   На 19 години съм, нормално изглеждам, но не съм типичната мацка, по която се заглеждат момчетата, мисля различно и нестандартно. Харесвам рок музика и обичам приключенията. Обичам да водя смислени раговори и да се забавлявам.
Но това няма как да го разбереш, ако не ми дадеш шанс да ме опознаеш. Аз се уморих от еднакви и елементарни хора, наистина..

9.   Да ти кажа, ако аз бях на мястото на момичето а автобуса, също нямаше да говоря особено с теб, а щях от обща култура да ти отговарям тук-там нещо. Не че нещо, просто не започвам да развивам теми с човек, с когото ей сега съм се запознала в рейса. Безсмислено е за мен. Но това не означава, че съм празноглава кифла без лично мнение. Но иначе съм съгласна, че по-голямата част от момичетата са станали ужасни в днешно време - било то откъм вид, държание, акъл или нещо друго. Просто вече не им обръщам внимание, защото ако го правя, само ще си съсипвам деня. Имам си достатъчно неща, за които да мисля и да мисля за тях, не ми е приоритет или нужда. Кой какъвто иска да бъде, аз гледам да бъда такава каквато на мен ми харесва, без значение дали някоя кифла, която поства 1000 снимки и се кефи да събира по 100-200 лайка, ще ме хареса или ще ме гледа сякаш съм й изяла десерта.

10.   Номер 1 съм - ами не знам до колко сте прави, но е факт - все се намира хора да говорят лошо за младите, сякаш те не са били млади - така се е говорило лошо дори за нашите баби и дядовци, когато са били млади от хорта от 19 век.
Иначе е смешно за мен млад човек да се оплаква от духа на младите :) - или ти си крив, или Космосът е крив.
Аз затова внимавам и гледам да не ограничавам безсмислено младите, да не им се подигравам и да не ги коря.
Знам какво беше навремето, когато баща ми, а и други родители ни забраняваха изобщо всякакво ползване на интернет и на компютър и знам колко хора останаха осакатени от това нещо и след това не можаха да си намерят работа, защото един компютър не могат да включат да кажем, а по мое време и не се учиха тези неща в училище.
Имаше родители, които идваха в интернет-клубовете и измъкваха от там децата си за ухото.
Не мога да отреча нещо, което не разбирам. Обяснила съм на децата си, че мрежата помни всичко и да не пускат всякакви снимки вътре, как да се пазят от педофили и така нататък, но не забранявам нищо и не отричам нищо ново.

„Нарочно си продадох колата и ще я сменявам с някаква трошка колкото да ми върши работа, няма и да си слагам брекети, които да коригират и без това леко кривналите ми зъбки, няма да се помпя денонощно във фитнеса за да изваям перфектно тяло, както и няма да нося вече маркови дрехи. “

Ок, разбрахме какво НЯМА да предложиш на момичето, но аз не виждам в теб нещо положитлено, заради което си заслужава да бъде човек с теб - само мрънкаш и съдиш хората, без да вижаш себе си.
Никой нищо иначе не те карал да правиш, но стига заговаря хубавичките момиченца, а заговаряй тогава дебелите, неподдържаните, необразованите, които са си казали „Няма да се поддържам и образовам, да ме харесват заради мен самата“
Пълно е иначе навън с такива жени, в тях ще намериш почитателка, дори смартфон няма да има - няма да имаш проблем, а на село хората и интернет нямат - там е твоята жена!

11.   Добре, де, щом не ти харесват този тип жени, просто не общувай с тях. Къде е проблема? Щом така се харесват, нека са си такива, тебе какво те грее. Или се притесняваш, че от много кифли не остават свестни момичета за теб? А ти самият свестен ли си? Защото аз не оставам с такова впечатление. Един свестен човек не би философствал с непознато момиче а рейса, нито би я изпитвал дали знае столиците, нио би критикувал хората, нито би мрънка, нито би се имал за интелигентен за сметка на другите.

Ако този тип хора не е за теб, никой не те кара да си такъв, бъди си какъвто си искаш, но защо всички тр да са като теб?

12.   Съгласна съм с теб, с тази разлика, че това не се отнася само за момичетата, но и за момчетата. Иди някоя вечер пред някоя "детска дискотека" и ще ти се изправи косата. Колкото до модата на "патешките" селфита, ами това се харесва на момчетата, това правят. Така, че нещата са свързани, не може само момичетата да са виновни, нито само момчетата. виновно е цялото общество и най-вече родителите, че оставиха децата си без контрол и сега ги възпитават мутрите и чалга певачките.

13.   Не ви ли стана интересно защо 20 годишен мъж се заглежда по 14г момиченца?

14.   @автор - по навик! И вчерашните бяха същите!
@13 - щото са цепеняци
@8 - или си двулична или не изглеждаш нормално

15.   Бе то на 20 години "мъж" е малко смешно да се каже, особено като ги знаем какви са днешните льольовци и мамините синченца... По-скоро "попораснал пишлигар" би му тичало. А защо с 14-годишни момиченца - ами сигурно акълът му е толкова, колкото е и на тях.

16.   Авторе, айде само да не слагаш всички под общ знаменател. Все едно да почна да казвам как всички момчета се интересуват само от коли, фитнес и в коя чалготека да се нафиркат като свине. Аз съм на 19г и вчера "празнувах" първият си 8-ми декември. За пръв и последен път ходя на чалготека. Грешка, която не смятам отново да повтарям. Селяния до шия. Искам да ти кажа, че момчетата "избухваха" много повече от момичетата, а аз цяла вечер седях и им гледах сеира. Няма по-жалка картинка от това мъж да пее и играе на чалга. Но знам, че не всички сте такива. Ти си един чудесен пример. И, да както теб, и аз досега не съм попаднала на моя човек, но знам, че той е някъде там. Сред стадото от промити мозъци, което описваш. Не се отказвай. Не губи надежда. Има много свестни момичета, които си мечтаят за момче като теб. Включително и аз самата.:)

17.   Добре бе човек, за теб сякаш е изненада, че днешните момичета се държат лигави и са по-простички. Добре, а какво ще кажеш като мъжката част от населението започне да ги имитира!? Забележи в социалните мрежи пълно с "пичове", които правят поне по 5-6 селфита на ден и ги постват с някой "остроумен" коментар. Ти какво искаш от хора, било то мъже или жени, на които мисълта им е толкова семпла, че сигурно чуват течението, което се получава между ушите им! И цялото това упражнение със снимки, лайкове, тагове и тем подобни се прави, защото в днешно време така се измерва "колко е готин" един човек!
Добре казваш те са такива и такива, но в техните очи, според теб, те как те виждат?
За фитнеса, което спомена е пълна малоумщина!!! Ти отиваш на фитнес не заради някой друг, а за себе си! Защото каквото постигнеш там, то си е за теб! Спорта е здраве, не те знам дали спортуваш нещо или стоиш по-цял ден пред компа и се жалваш и депресираш с някаква меланхолична музика, НО ако спортуваш, сам виждаш, че след тренировка си по-жизнен и весел!!!
Иначе май сме набори и аз съм на 20г. от малко градче, но сега уча Право в Пловдив (2-ри курс) и всеки ден се чудя и мая как изобщо половината ми колеги за доживели до 20 с това си детско (меко казано) мислене и разсъждения....
А и 1 въпрос- Празнува ли 8-ми декември ?

18.   Ъм, аз съм момиче - 7 клас. Родителите ми винаги са ми давали всичко, от което имам нужда. Въпреки това, никога не съм мечтала за смартфон и всякакви такива джаджи, които не изразяват какво носиш отвътре. Дори и най-интелигентните момичета, с които имаме сходни възгледи, първият зададен от тях въпрос е "Имаш ли Фейсбук?" , а мен това ужасно ме дразни. Даже веднъж по ФВС се опитаха да ми направят профил, което ме вбеси. Така че, споделям мнението ти.

19.   АВТОРЪТ: Очаквах глупави коментари, но не чак толкова много.... Първо къде подяволите съм писал, че като се запозная с момиче и го питам за столиците на държавите??? Всичко това го дадох като прости примери, например като сме били в компания и е станало на въпрос за някоя държава, момичетата се споглеждат и не знаят коя е столицата, както и на други елементарни държави. Както казах това беше пример, не съм посочил многото други примери, в които се изразява липсата на интелект на някои момичета. Второ - аз мразя да досаждам на който и да било! Повечето момичета сами проявяват инициатива да се запознаят с мен. А и никъде не съм писал, че започвам да развивам някакви сложни теми и дълги разговори с човек, с който съм се запознал в рейса току що. Става въпрос за пътувания в рейса от порядъка на 3-4 часа(междуградски пътувания). А в повечето е завързване на някакъв обикновен разговор, което доста трудно се постига с някой обекти. Трето - отново никъде не съм споменал, че се заглеждам по 14 годишни момиченца??? Писал съм че виждам такива 14-15 годишни "кифли" навсякъде и всеки ден. Какво да направя като минавам по тротоара например, на два метра от тях, докато си правят ултрата яка снимка за фейсбук? Да си избода ли очите? Или да си сложа един кашон на главата и да пробия една дупка отпред, за да гледам само напред? А и това че съм водил разговори с осмокласнички, десетокласнички, дванадесетокласнички, жени на по 30 години и повече, означава ли че се заглеждам по тях? И четвърто(по специално до коментар номер 15) - не знам как ми направи такъв анализ и как стигна до извода че съм мамино синче и попораснал пишлигар? Да ти кажа, израснал съм без майка, без баща и съм се борил със зъби и нокти за да мога да си осигурявам прехрана и нещата които имам в момента. Работил съм почти постоянно и съм видял колко суров е живота. Просто някой хорица в днешно време, не оценяват това което имат.... Отказвам да коментирам повече, няма смисъл да си хабя нервите и да обяснявам на хора, които така и няма да ме разберат. Явно някой от коментиращите припознаха себе си с това което съм описал по горе и решиха да ме оплюят. Няма лошо ние Българите сме си гаден и злобен народ... Пожелавам успешна седмица на всички, лека вечер! :)

20.   Адски много искам да се запозная с теб. Момиче на 19 съм и те разбирам повече от перфектно ;)

21.   Момиче на 20 съм от гр. София, обличам се нормално не слушам чалга не слагам грим изобщо почти не ползвам интернет само когато ми доскучае сядам да прочета някоя историйка от форума.
Не търся богати момчета не ме интересува външния вид харесвала съм и дебели момчета с добро сърце! Гледам вътрешната красота..
но имам малък кръг с приятели и познати и за съжаление от година съм сама нямам си нокой надявам се скоро да срещна някое нормално момче като мен а не като повечето ни връстници. :(
Обичам разходките сред природата, обожавам конната езда, харесвам фотографията не ходя по дискотеки и молове!

23.   Авторе, виж колко момичета те искаме. :D Дай някакви координати.

24.   Може да е защото са дъщери на майките си....

28.   21, много бих искал да се запозная с теб. Жалко, че не съм от София, и аз обичам фотографията. За ездата не мога да кажа, защото не съм яздил до сега. Надявам се, че ще откриеш подходящ човек, който да покори сърцето ти :)

29.   Много се радвам, че поне един човек се е сетил да пусне такава тема и че му пука за това, че днешните младежи отиват все по-надолу.
Нищо не може да се направи, за съжаление... И аз гледам и се питам: "какви са тези малолетни пр********и (с извинение, но е така), какви бяха момичетата преди... " Аз съм на 15 и НЕ съм такова момиче. Много не ми пука как изглеждам аз и не определям никого по това как се облича и какъв телефон има. Мразя тези нови технологии и телефони! Преди нямаше такива неща - когато бях дете, бях навън с другите деца от квартала, имаше само домашен телефон и тук-таме някой стар компютър, играехме по цял ден на игри, носехме си топка, събирахме се, почти никое дете от нас нямаше телефон, най-много от старите Nokia (тухлички). А сега гледам всяко 2-ро дете 3-4 клас държи огромен телефон в малките си ръчички и се е втренчило в дисплея. Забелязала съм и че момичетата 8-9 клас не бяха такива, каквито са сегашните. Абсолютно различно нещо... Понякога наистина се отчайвам, защото всеки ден съм сред такива момичета - всичко еднакво, кифленско, муцунки, скъпи телефони, маркови дрешки. Много рядко виждам някое свястно момиче. (а същото се отнася и за момчетата, но това е друга тема... )
Ако зависеше от мен, щях да върна времето назад, да бъде всичко обикновено и нормално и да има свестни хора.

30.   Напълно съм съгласна с теб. Макар че, аз самата съм 8 клас. :D Мога да ти кажа, че целия ми клас са такива изроди. И момичетата и момчетата. Толкова са ми гнусни и противни с тая чалга. Всичките момичта, без мен, се обличат буквално като някакви магистрални феички. Просто всяко междучасие звучи чалгата в нашата стая. Омръзнало ми е, а аз единствената странница, тъпанарка, която не слуша чалга се чудя как да се измъкна от училище. Всички в класа са адски лицемерни. В един момент ме молят да препишат от мен, а в следващия говорят колко съм била тъпа и ограничена. Просто съм възмутена от това, че чалгата е станала приоритет на българските тийнейджъри. И дори това, че някой (в случая аз) не слуша чалга ги изумява. Но на мен не ми пука и в началото много се депресирах от това, че никой не се съобразяваше с мнието ми, обаче сега свикнах и не ми пука особено. Колкото и да ме дразнят съучениците ми, просто се правя на ударена и си гледам кефа. :D И ти не обръщай внимание просто. Такива хора винаги ще има.

31.   Аз пък не съм съгласна авторе. По твоята логика трябва да съм на 20, да си говоря някви сериозни неща в клуба на загубеняците, да не си правя селфита и да съм девствена. Да ама не. Аз съм на 14, спала съм с няколко мъже вече, секса е супер кеф, правя си кифленски селфита, обличам се секси, по твоята логика сигурно пошло, но това не пречи да съм постоянно заобиколена от мъже дето им текат лигите по мен. В училище имам само 5ци и 6ци, чалга не слушам, но пък пия и пуша по купоните на воля. Смятам да се възползвам от всичко в живота и да си правя каквото ми е кеф, това е моята философия.

32.   Авторе, не се отчайвай! Имам наблюдения върху младото поколение главно покрай децата на приятелите ми. Дали защото говоря за културни родители, но въпросните млади хора заслужават единствено възхищение. Образовани деца, начетени, с интереси, с езици, с възпитание и обноски... В сравнение с моето поколение - аз съм на 44, далеч по-добре умеят да организират времето си и много по-ясно формулират целите си. Ние си бяхме (и сме) направо смотани в някои отношения. Докато днешните младежи се справят без проблем с организацията на личните си финанси, нямат проблем да сменят местожителството си, не се страхуват да започнат частен бизнес, обмислят, планират, рискуват разумно. Дори обръщат повече внимание на здравето си от моето поколение. Ние навремето мислехме, че да пушиш е модерно. Сега младежите смятат, че е вредно да се пуши, повечето от тях и не пият, спортуват, хранят се здравословно. Пак казвам: това са децата на моите приятели. Аз самата деца нямам, че да имам някакви впечатления от тях и техните приятелчета.