Споделена история от Други

За глезотиите....
Здравейте!

От доста време ми се набива на очи един женски израз: "обичам (или искам) мъжа/момчето/гаджето да ме глези". Има разбира се и по широки версии... И въпроса ми е: какво означава това? Разбирам че това си зависи от човека, и че ще има момичета които ще скочат против такива изказвания, но все пак - какво са глезотиите?
Скъпи подаръци; разходки/пътувания по ривиерата; ресторанти/дискотеки или постоянно да се обръщат към вас на 'миличко', 'зайче', 'коте' и тн...
Жени - кажете вие какво искате, и мъже - кажете вие какво искат те:)

*темата не е а ла 'мъже VS. жени', а породена от чист интерес!

М.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Жена съм и да ме глези половинката означава да се интересува как се чувствам. Като се разхождаме и захладнее да ме попита дали не ми е студено, като съм болна да ми направи чай или да ме попита дали не искам да ми вземе нещо от аптеката, като съм уморена да ми предложи отпускащ масаж, да ми се обажда без повод просто, за да ме попита как ми минава денят и.т.н. Аз също обичам да глезя: да му сготвя и поднеса нещо, което много обича, да му поднеса закуска в леглото, да му пускам закачливи есемеси, когато не сме заедно, за да му напомня, че си мисля за него, да му подаря интересна книжка или нещо дребно без повод, за да го зарадвам, да се вмъкна в банята докато се къпе, за да му изтъркам гърба...Всеки обича да се глези, както и всеки обича да получава внимание. Аз разбирам глезенето като стремеж да накараш човека, който обичаш, да се чувства страхотно, да му е добре и да е щастлив.

2.   Мисля, че под "глезене" всеки човек разбира различни неща.Но от моя гледна точка една жена под глезене разбира да ? бъде обръщано страшно много внимание, мили думи, както и примерно да я заведеш на някой романтичен филм за да почувства, че имаш желание да направиш нещо за нея.Но както написах всеки човек си има различни разбирания.

*Syndrome

3.   Прави са колегите по-горе, но искам да добавя нещо, което ми се струва съществено: глезотийките са глезотийки само когато се прилагат С МЯРКА! Иначе стават ежедневие и престават да правят впечатление. Не веднъж съм правил грешката, примерно, да започна да хапвам от любимия си шоколад всеки божи ден - е, мнго бързо ефектът се изчерпва и става така че... все едно вече нямам любим шоколад.
2 (*Syndrome), по принцип не обичам хората, които постоянно те занимават със себе си и особено с проблемите си - намирам това за трагична незрялост. Човек трябва да се научи да се справя не само със своите проблеми, но да намира сили и време да помага и на околните. Само тогава той е истински свободен и може да влиза в общуване с другите хора по един творчески, съзидателен и позитивен начин. Тогава и жестовете на внимание (между такива хора) са жестове на уважение и желание да зарадваш другия, а не са просто грижи за хронично болен, вечен пациент...
Пазете се от хора, които се опитват да обсебват цялото ви време и внимание, и постоянно се занимават (както занимават и вас) с глупости, изчерпват се емоционално и психически и разчитат на вас да ги "зареждате" - това са незрели хора и енергийни вампирчета от най-долнопробен сой.

4.   Аз затова и питам, защото всеки си има негови разбирания... :)

*аФтора

5.   ми авторе, теб такива женички си те влекат, затова тая тема те вълнува

6.   Съгласна съм с 1.

7.   аз пък от глезене бих разбрала да ми се обажда да ме пита как съм да излизаме по често и такива а не да ми дава скъпи подаръци и други!

8.   За мен глезене е, да ме гали по гушката и да ми вика " гъди гъди ", а останалото са нормални неща!

9.   Здравей, М.!

Кефиш с тая тема:) От моя личен опит и от това което съм научила разговаряйки с други жени и наблюдавайки ги, смятам, че "глезене" е горе - долу равнозначно на "обръщане на внимание". Жената да чувства, че именно тя, а не нещо или някой друг е на първо място в живота ти. Да се интересуваш от нея, да знаеш какво ? харесва и да го правиш. Ако е меркантилна глезотии ще са подаръци и почивки, ако е честолюбива може "глезотия" да е да се скараш с приятел заради нея...

Поздрави: Мод.

10.   Да те глезят, го разбирам романтика, да му пука за тебе ( как си, алабала). Всичко си е до човека! : )

11.   Според мен мъж, който може да напише подобна тема е на не повече от 21-22. Истинските мъже знаят какво е да глезише жена и не питат.