Споделена история от Други

Чудотворна икона
Здравейте, читатели! Много пъти съм чела истории в този сайт, понякога съм коментирала, опитвайки се да помогна. Сега пиша, за да споделя с вас нещо, което дълбоко ме вълнува. Никога не съм вярвала в свръхестественото, но няма как да не повярваш в нещо, когато го виждаш с очите си. Преди малко повече от една седмица дъщеря ми (на 14 г. ) донесе вкъщи една чудотворна по нейните думи икона, на която са изобразени много светци. Каза, че някаква приятелка ? я е дала. В началото си помислих "Глупости, чудотворна икона", но ? казах да я остави. Всъщност иконата е много красива, дъщеря ми избра място и я сложи. Същата вечер ми каза, че пред тази чудотворна икона трябва всяка нощ да се оставят пари - някаква символична сума. Само така иконата можело да прояви чудотворното си действие. Това ми прозвуча странно и малко смешно дори, защото преди не бях чувала за подобно нещо. Но дъщеря ми ме убеди да оставим пред иконата банкнота от 10 лв. Оставихме я, дъщеря ми си отиде в стаята, аз останах да пооправя някои неща и след това и двете сме си легнали (мъжът ми едва днес се върна от командровка). Огромната изненада дойде на следващия ден, когато парите ги нямаше! 10-те лева бяха изчезнали. Дъщеря ми отиде на училище сутринта, а аз цял ден не спрях да мисля за това. Вечерта решихме да оставим още пари, за да видим какво ще стане. И на сутринта пак ги нямаше! И така вече няколко пъти сме оставяли, а парите са изчезвали. Просто съм удивена и реших да споделя с вас! Моля, не мислете, че историята е някаква измислица; разказвам ви това, което виждах с очите си. Всеки път парите изчезваха. Искам да питам чували ли сте за други случаи на такива чудотворни икони. Търся рационално обяснение, но не намирам. Вие, ако се сещате за някакво обяснение, споделете го. На мен ми е много странно, защото, както казах в началото, преди не вярвах в подобни неща. Мъжът ми днес се върна, но мисли, че се шегуваме. Смятаме и тази вечер да оставим пари пред иконата, за да го убедим в това, което каваме.

Ще се радвам да получа всякакви коментари. Сигурно няма да липсват и шеги, но повярвайте ми, и аз съм изключително очудена от всичко.

Коментари

1.   Истината е, че дъщеря ти ви лъже и прибира парите!!!

2.   ;))) Ти остaвяш 10 лв. и дъщеря ти е с 10 лв нaпред;)))
Ох милa, aмa че си нaивницa.

3.   Иконата щеше да е чудотворна, ако парите се увеличаваха, а не да изчезват. 14г ви щерка госпожо се чувства добре с 10лв джобни на ден, това е чудото.
Колкото до чудотворни икони не мисля, че съществуват. Какво е иконата, освен най-обикновена рисунка, скулптура или там някакво произведение на изкуството. Да не отричам, че помагат на някой хора, но не на принципа молба към рисунка, а им помага да визуализират мечите си по лесно.

4.   Ще стане човек от дъщеря ти да знаеш.

5.   Има рационално обяснение-девойката ги прибира нощем :)

6.   Това сигурно е момичето от историята която иска да изкара пари, а е на 14 :Д Ех и моята майка да беше толкова наивна... Сигурно дъщеря ти си умира от смях, че и си прибира по 10 лв даже.

7.   Благодаря, че прочетохте историята ми и я коментирахте, но наистина не вярвам дъщеря ми да има нещо общо. Тя има иконата от нейна приятелка от училище. Тази приятелка също има вкъщи такава икона и, доколкото разбрах, и при нея са изчезвали така пари. Освен това дъщеря ми е очудена колкото мен от случващото се, казва, че не може да повярва. Снощи също оставихме пари, за да убедим и баща ?. Тази сутрин се беше случило точно това, което очаквахме - парите ги нямаше. Мъжът ми остана без думи. И той е силно озадачен от този феномен, ако мога да го нарека така.

8.   Някакси светци, които искат пари, за да направят нещо не ми се връзва самата идея.

9.   Сложи една камера тайно да видим кой е този, който ги прибира тези пари. залагам на щерката.

10.   Честно, смях се с глас, госпожо! :D Хитруша си е малката, ама явно ви знае каква сте наивница. Не бъдете толкова доверчива, а вкарайте госпожицата в прав път, лъжите не са хубаво нещо.

11.   От кога не съм се смяла така! хахахахаха

12.   Абе няма ли нормални хора в таз държава??? То не бяха извънземни, крадливи икони, духове, магии и какви ли не тъпотии... ХОРА, ОПОМНЕТЕ СЕ!!!

13.   Голям феномен няма що...
Много сте интересна, госпожо.
Момичето си играе с Вас, не разбрахте ли за измамата или сте прекалено учудена от тази икона?
Какво по логично обяснение, че мацето си прибера пари, докато спите или не сте вкъщи.
Ако имах богаташи родители - щях да го приложа тоя номер, но не съм такъв, че да лъжа.
Развеселихте ме тази вечер ;)

14.   До номер 13: не мисля, че има измама, а учудването ми е нещо естествено. Сигурна съм, че и на Вас ако се беше случило това, без изобщо да го очаквате - също щяхте най-малко да се учудите.
Научих, че родителите на приятелката на дъщеря ми (у тях има същата икона) са също силно изненадани, защото и при тях изчезват пари. Не сме богаташи, нито дъщеря ни - лъжкиня. Напротив, детето ми е изумено от случващото се, защото и самата тя не го е очаквала, когато донесе иконата.

15.   Голямата мистерия - и дъщеря ви, и приятелката й прибират парите пред съответната икона. Доколко знам светците нямат нужда от пари. Даренията в църквата са с цел да отидат за добро дело с помощта на църквата, а не конкретно дадени на самите светци, които да минават веднъж месечно и да си ги прибират. Ако пък светците искаха да унищожат парите като символ на покварата в този свят, смятате ли, че нямаше да се заемат направо с мястото, където се печатат/секат новите банкноти и монети? Ще тръгнат да обикалят по домовете и да прибират парите на хората! Никакви камери, защото тя ще намери начин някак да се измъкне (сляпо петно, манипулация на камерата) - просто Вие самата заложете тайно от всички някакъв безобиден капан при парите (или вместо тях - безобиден капан, защото не вярвам да искате да нараните физически дъщеря си) като трудна за измиване боя или специално вещество, което се вижда при определена светлина в близост до парите и вижте кой ще "грейне" в актуалните цветове за сезона. :)

16.   Сложете нещо други например парче хляб да видим дали иконата приема в натура или яде само пачки.

17.   Авторке, ама ти много здраво се бъзикаш с нас.. :))

18.   "родителите на приятелката на дъщеря ми (у тях има същата икона) са също силно изненадани"

Елементарно, Уотсън, двете са го измислили или са го чули този номер. А учудването е актьорско майсторство. Знам, че не ти се вярва, но бедна ти е фантазията колко хитри са децата, особено след определена възраст. Сложи една камера и ще се убедиш сама.

Или си много наивна, или ни бъзикаш

19.   "Освен това дъщеря ми е очудена колкото мен от случващото се, казва, че не може да повярва. "
"Напротив, детето ми е изумено от случващото се, защото и самата тя не го е очаквала"
То, и в банката се случи същото. Парите ги няма, изчезнаха, банката фалира и хиляди вложители изгоряха! Сигурно и там са донесли някаква такава икона, а?
Тази които обраха банката и те гледаха очудено, и бяха толкова изумени и изненадани от случилото се! Направо ще кажеш, ... невинни като божи кравички! Да, ама парите си ги прибраха, а вложителите останаха със зяпнала уста!
Я, сложете парите пред иконата, когато дъщеря ви е на училище и не в къщи, да видим, дали ще изчезнат. Ама, без да знае тя.
А най-добре, сложете крадливата иконата в горящата печка и проблемът бързо ще се реши. На дъщеря ви никакви джобни поне един месец за това, че ви лъгала и нещата ще си дойдат на мястото.

20.   Пратете дъщеря си една вечер да преспи някъде при ваши близки или приятелка и пак сложете пари пред иконата.
Най-вероятно дъщеря ви ще се учуди още повече, като разбере, че иконата в нейно отсъствие не прибира пари.

Ама, добре ви пързаля детето!

21.   Странна.."чудотворна" икона...разпространена, явно, в повече от едно копие.. В какво точно се изразява "чудотворността" и, г-жо? В това, да взима пари? И какво ги прави? Чувала съм за икони, които лекуват. За други, чиито образи се просълзяват. Единственото "чудо" във вашия случай, е способността на (поне) едно момиченце, да обира системно семейството си, с "помощта" на някаква икона. Или Вие сте много наивна, да не кажа глупава, или наистина подценявате сериозно интелекта на аудиторията.

22.   Сега се сетих-защо не изпратите мейл с историята си на сайта на българската Патриаршия? Ама след това споделете отговора, който ще получите.

23.   Тук май някое момиченце иска да разбере, колко ще се хванат на тази "истинска" история. Тъкмо по отговорите ще си направи сметката, дали ще мине номерът или не с тази икона.

Добре се ориентираш, малката, ама измисли нещо друго, че на това майка ти няма да се хване!
Можеш да си по-активна в домакинската работа в къщи, пък и да бъдеш възнаградена за това. (Просто съвет)

24.   Авторке, открихте ли крадеца в крайна сметка?

25.   Номер 24. Не, не сме открили "крадеца" все още. Поговорих с дъщеря ми, попитах я дали не знае нещо повече за тази икона, което не ми сподел. Тя доста се засегна, реши, че я обвинявам. Каза ми: "Какво, да не намекваш, че аз крада парите и т. н. " Отговорих ? "Естествено, че не. Просто се опитвам да намеря някакво обяснение на случващото се, което е за мен една голяма мистерия". Мисълта ми беше, че реакцията на дъщеря ми потвърди мнението ми, че нито тя, нито приятелката ? имат нещо общо със загадката.
Така че все още не съм намерила рационално обяснение, но някак си започнах да свиквам. Вече съм и в по-голяма степен подготвена да приемам чудесата като нещо нормално около нас, защото явно не знаем всичко за света, в който живеем.

26.   Забравих да спомена, номер 16, че пробвахме да оставим парче кекс. Също беше изчезнало. Какъвто и дар да оставим пред иконата, на сутринта го няма.

Авторката

27.   ?oи са светците, изобразени на иконата? И въобще, коя икона е?

28.   Авторке, сложи моля те камера, за да разберем най-после какво става.

29.   "Какъвто и дар да оставим пред иконата, на сутринта го няма."

Авторке, ми оставете една бутилка уиски...
То вече научихте дъщеря си да краде, сега вече може и да пропие.

А, да оставите нещо, когато я няма, опитахте ли?

31.   и какво й е чудотворното на иконата, освен че прибира пари??? чудо значи да излекува болен, пари или ценности да се появят от нищото, да спечелите от лотарията, т.е. да носи нещо положително за собственика си.
ти освен че си назад с някаква сума пари и едно парче кекс, друго не виждам да си спечелила :-))

32.   Милa виждaм че , продължaвaш дa вярвaш че , иконaтa ви вземa пaри , зaтовa ти предлaгaм нещо. Вземи я еднa вечер във вaшaтa спaлня , където дa нямa достъп дъщеря ти. Остaви вечертa пaрички и виж кaкво ще стaне. Или нaпрaво си будувaй еднa вечер и дебни. Ще видиш " обиденaтa " си щеркa кaк нa върхa нa ноктите си притичвa , грaбвa пaричките и изчезвa:))) Не че , не вярвaм в чудесa, не вярвaм обaче , нa иконaтa дa и трябвaт пaри или кекс. Кексa го е хaпнaлa мaлкaтa , колкото дa поддържa илюзиятa. Aмa пък вие , хaйде единия родител дa е...нaивен , но двaмaтa?! Лошото е , че щеркaтa aко сметне че , може тaкa с всички...ще и яде дупето бой някъде.

33.   Авторката нещо се бъзика със читателите и коментиращите.
Каква е тая чудотворна икона, дето взима пари, че даже си хапва сладкиши ;)

34.   Хващам се на бас, че ако следващият път не просто поставите, а залепите банкнота на плоскост пред иконата, ама така здраво я омажете с лепило, че после да не може се махне и с шпакла, "чудото" изведнъж ще секне.

36.   Интересна история. Точно за такъв тип икони не съм чувала, но има икони, при които поставянето на определени дарове е свързано с осъществяването на съкровени желания. Много малко знаем за някои неща, които ни заобикалят и точно тази история го доказва.