Споделена история от Други

Писна ми с тоя компютър
Значи хора първо мн се извинявам че ви занимавам с моят проблем ;) просто вече не знам какво да правя с този моят компутър ! значи имам го някаде от 7–8 месеца и за тези 7–8 месеца е преинсталирван наи малк0 поне 5 пъти носил съм го на ремонт стана 2 пъти ама нищо не ми помага за проблемите които имам при работата си с него :( прави ми следните проблеми : както си работи изведнъж се рестартирва без видима причина а понякога това вече мн често взе да ми го прави ми се появява изведнъж един син екран с некви бели надписи на англииски език е и не знам какво пише на тези надписи :( от друга страна страшно мн ми забива всичко :Х само докато отворя вбокс и си пусна скаипа и всичко ми замръзва и екрана понякога става бял и треа да го ресна за да се оправи :Х и дори когато съм отворил само една стрраница в нета и процесора ми се вдига на 100 а това маи не е нормално да е така щот компутара на моят комшия аз лично сам гледал че е отварял сумати и неща и процесора му се качва наи мн до 10 не повече а моят отива на 100 при наи малкото :Х има и друг проблем че както сам си влязал в нета и изведнъж ми исчезва всичко прави ми некви странни бъгове и пише че това е некав краш ли нещо такова и нз що става така :Х :Х дори в скаипа го имам тоя проблем както си чатя изведнъж ми исчезва скаипа а понякога пише донт сенд или сенд репорт нещо такова беше ;( аве нз вече какво да казвам за този компутър мн ми е трудна работата с него :Х сканирал съм за вируси правя го всеки ден акто ми хване антивирусната некои вирус веднага го премахвам и мисля че ми е чист компа а пак така ми прави тези проблеми :( виках стана неколко пъти човек да ми преинсталира уиндоуса и по принцип знам че компа кат се преинсталира не би треало вече да ги има тези проблеми .. но при мене още доакто си замине човека и като ми зацепи компа и краии не може 15 минути да ми зареди нищо ресва се искарва ме от всичко аве ужас е направо нервите ми къса тоя комп ама нямам пари да си взема друг :Х ;( та мисалта ми е ако има некви хакери или компетентни хора които разбират много от компутри и могат да ми помогнат нека ме намерят на скаипа или си оставете вие скуповете та да видим защо е така компа ми ... спешно се нуждая от помощ иначе нз вече какво ше правяя мозака ми ше откачи вече :Х иначе видео картата ми е 128 мб , рам паметта ми е 1:00 гб , процесора ми е 1.10 гхц , хард диска ми е общо към 150 гб в целия компутър тъи като съм на три локални диска д,ц,е ;) друго нз за сега щот не разбирам мн от компутри знам само тези неща :( сега съм с уиндоус виста ултимате а преди бях на ХП и си има все същите проблеми :Х :Х помогнете ми моля ви ;(

Коментари

1.   Aми... като казва "кумпутър" предполагам че си около.... колко? 14-15 години??? машината очевидно е за смяна/хвърляне. не можеш дори да си помислиш да зареждаш Виста на 1гб рам... и то Ultimate!? XP би трябвало да върви маааалко по добре, но пак ще бози при натоварване. и процесор 1,1?!?... такава реликва не съм виждал от много луни:/ рестартирането може да е по две причини: ВИРУС; или, поради старостта на машината тя се самоизключва за да не згори процесора (има си такава авто-функция). такъв компютър задължително е старичък, поне 2-3 години и самите платки/хардуер се е износил. и да го преинсталираш 8 пъти на ден, нищо няма да се оправи, дори по зле ще стане.
иначе Вистата може да се оптимизира малко, да ти спести някой и друг mb рам, но аз бих те посъветвал да се върнеш към XP, а в последствие да си купиш актуална конфигурация!!!

М.

2.   Абе М, за какъв 1 гб РАМ ми говориш, като аз съм с 256 мега байта :D И компа си ми върви съвсем добре... Може би зависи и от програмите, които използваш - последният път, когато го преинсталирах, ми казаха, че не трябва в никакъв случай да ползвам прекалено много програми, които тежат и да се ограничавам с инсталирането на различни лиготии.. ( и за това имам само най-нужните неща, страдам за фото шопа си обаче ).
Възможно е да е оная чикия, дето се появява - windows genuine не знам си какво, при мен се беше появило това и стоеше в продължение на 4-5 месеца, като компа забиваше все повече, и повече. Преинсталирах го и сега нямам проблеми!
И най-вече - влизането по порно сайтовете много затормозява нашите стари компютри, така че гледай и тях да ги ограничаваш :D

mosh

3.   Какви 2-3 години. Тоя процесор е на около 9 години.

4.   Принципно не ми се вижда като някъв изключителен проблем за споделяне, но тъй като разбирам от РС-та ще драсна нещо.
Първо - ако си купил готова конфигурация, като тези, които продават в Технополис (примерно) трябва да знаеш, че тези машини ти ги дават с 2-3 години гаранция.Тази гаранция е под формата на 2 лепенки отзад на двата капака.И не случайно.В тези готови конфигурации от дадена партида компоненти слагат тези, които са в най-окаяно състояние след транспорта до склада.Също така в готовите конфигурации гледат винаги да ръгнат по-скапана част (примерно дънна платка), но въпреки това да си надуват цената.Така че ако машината ти е такава, то има вероятност да е хардуерна причината.
Второ - тази операционна система е меко казано скапана.Би било добре на минеш да Windows 7, но машината ти няма специфицийте за него, затова най-добре се върни на ХР.
Трето - щом се рестартира, това може да значи, че прегрява.Ако кутията седи близко до земята значи със сигурност гълта адски много прах.С времето този прах се натрупва по охладителите на видеото(ако не е с пасивно охлаждане), процесора и захранването.Образува се т.нар. парцал от прах върху тях, който им пречи да охлаждат добре.Компютъра ти има защита и при достигане на висока температура се рестартира или направо се гаси.
Мойте предположения са две - кофти вирус на всички партишъни на харда.Най-добре форматирай изцяло твърдия диск и инсталирай Windows XP SP2 на чисто.
Второ - дефектна РАМ.Имах познат с подобни на твойте проблеми.Смениха му захранване,дъно,хард и пак му правеше проблеми.Накрая му смениха РАМ-та и се оправи.
Успех! :)

*Syndrome

5.   Здравей аз се занимавам от години с ремонт на компютри знам какво му е Ако искаш пиши на normalen_873

6.   Моят лаптоп правеше същите номера и знаеш ли как се оправи? Смених интернет доставчика - от NET is SAT на Megalan.
Само за сведение лаптопът ми е ASUS F3Useries.
Живея в София.

7.   №6 - Ха-ха, прав си! "Net Is Sat" отдавна съм ги прекръстил на "Net Is SAD" и съм ги отсвирил от много години, макар че един приятел работи там. Сега съм на Megalan и съм много доволен!