Споделена история от Други

Работя във фирма, която мами хората
Здравейте,
работя във фирма, в която парите се изкарват и чрез измами. Фирмата, за която работя е стар познайник на Господари на Ефира. Редовно ставам свидетел на хора, които се оплакват от измамата, в която са били въвлечени. Фирмата е некоректна и към мен като служител. Проблема е че всячески ме цакат и искам да се освободя от тях, но ми се иска по някакъв начин да дам гласност на истината, тъй като много хора биват подло лъгани, което им коства много, наистина много. Мъж на 32г. съм и имам семейство, трябват ми пари, но и не искам да си тръгвам от там с цирк, а доста хора напуснаха работа заради това, че мамят хората, просто не издържат на измамите. Аз лично нямам достъп до документи и и др., но имам инфо и писма от хора, които са били измамени и знам за какво става въпрос.

Някой правил ли е подобно нещо?

Коментари

1.   З а какво е фирмата?

2.   Дай малко повече информация, но по-тактично и без много много подробности :)!

Поздрави, Узунов

3.   трябва да се махаш и да помогнеш на хората0, кажи името на фирмата или поне за какво е

4.   Намери си друга работа и напусни. Не работи и секунда повече за тази фирма.

5.   Как така мамят? !! Нали сме в Европа?

6.   Имаш два избора - Или си оставаш там и си част от измамата. Да, ти си част от тази измама, защото напълно осъзнаваш, че действията ти спомагат за тази измама.
Втория вариант е да напуснеш фирмата и да станеш свидетел по някое, или дори всички дела за измама срещу тях.
Ако нямаше проблеми със съвестта, нямаше да има проблем, но щом пишеш тук...
Затова спри да се държиш като амеба, сложи си гръбнак и бъди свестен.

7.   Автор: номер 1 за модели е

9.   Подобен страх и нерешителност ни коства 500 г. турско робство.
Направи там някакъв запис,намери свидетели,отиди до местния вестник и разкажи,има инспекция по труда и други подобни институции.
Ако наистина искаш да направиш нещо възможност има винаги.
Най-жалкото ще е ако се махнеш и нищо не направиш,защото подлеците от тази фирма разчитат точно на страха на българина.
Помисли си сериозно за това,което можеш да направиш не само за себе си,но и за другите,а и за цяла България!!!

10.   Да, ако ти опреш до услугите на мошеник, няма ли да ти се иска някой да те уведоми навреме, преди да си изгорял с пари?