Споделена история от Други

Намерих IPhone 6
Здравейте, до преди 2 дена се връщах от приятелка и както си вървя на улицата виждам IPhone 6 на земята. Взех го прегледах за пропуснати повиквания та да го върна на собственика... Прегледах и "Телефонния указател" и очевидно телефона е чисто нов, защото единствените телефонни номера бяха "MAMA" "TATKO" "KAKA" звънях и на трите единя беше изключен а другите два не вдигаха. И не знам какво да правя от начало си казах "Късмет-да си го взема ли? ! " "Или пък не по-добре да го върна. " От страна ми се иска да го ползвам, защото моя се скапа. Но от друга да не ме търсят полиции да пуснат жалби, че е откраднат, защото някои за по-лесно да си го намерят пускат жалби. :) Не знам какво да правя...

Коментари

1.   И да пуснат жалба нищо не могат да ти направят, а и никога не могат да намерят доказателства, че е на някой друг. Просто е твоя, това е! Ползвай си го без грам притеснение.

2.   Телефона е МОЙ! Аз си го загубих точно преди няколко дни, беше ми подарък за Коледаа!! Върни ми го, но как след като тук не дават да се споделя лична информация! Наистина, върни ми го, от толкова време чаках да ми подарят такъв а после го изгубих. Не знам как да се разберем да се видим, или просто ще звънна на моя номер от телефона на сестра ми а ти вдигни да се разберем къде да се видим. Много ще съм ти благодарна ако ми го върнеш, наистина.

3.   Пробвай да се обадиш още няколко пъти и ако никой не вдигне - носи го в полицията и някой ще си го потърси! В никакъв случай не го взимай - това е кражба!
Dandy Mott.

4.   Отнеси го в полицията.

5.   върни го човек! Аз съм връшал телефон за 1200 лева (Samsung galaxy tab note II не знам си кво), помисли и другите хора как са събирали да си го купят.

6.   връщай го разбира се тва са над хиляда лева как би се почувствал ти?

7.   Опитай отново да се свържеш с хората, ако не се получи си го запази

8.   Ако искаш да го задържиш му счупи сим картата и му се радвай. REMIX

9.   По добре го върни. Все пак някой е дал пари за тоя телефон и то не малка сума. Звънни пак и се опитай да се свържеш и им обясни че си го намерил. Разберете се да се срещнете и да им го върнеш.

10.   Звънни още 2-3 пъти и ако не вдигат, си го прибери. :)

11.   Всеки телефон си има IMEI код по който може да се проследи.

12.   Не го носи в полицията. Там ще си го приберат, нищо няма да направят. Звънни още няколко пъти на номерата, ако не вдигнат... Честото!

13.   Продължавай да звъниш на номерата, все някой ще вдигне. Аз намерих един iPhone преди няколко месеца, звънях на номерата, но никой не вдигаше и точно ги издирих по face-a, като ми се обадиха.
И сега време за морал:
Ок значи съвета е да го върне, защото е скъп?
Та преди години бях с евтина Нокиа, ама от онези по 20 лева, и загубата му за мен, в този период, би била далеч по-съкрушителна от загубата на iPhone-а ми сега, няма да ми стане приятно, но най-много да си купя новия.
И коментарите от рода на - "Не могат нищо да ти направят" изобщо не помагат. Не знаеш на коя кифла е бил телефона и дали няма да се измъти някое селско говедо да те потроши за една пластмаса, която няма да струва и 10 лева след 5 години. Другото е, че това е вещ над 300 лева, и ако собственика му има познати в полицията, спокойно може да те съдят за кражба.
Разбира се, можеш да си го прибереш и да ти се размине - дано се чувстваш добре.

14.   Баси тъпаците! :))) Абе ЕЙ, каращите го да си го запазел - първо, редно е да бъдем хора и да го върне и второ, УМНИЦИ, телефона има IMEI и самия апарат ще се регистрира в мрежата в секундата, в която го включи с която и да било карта, където и да било по света, особено пък Епъл, тия мизерници:) И ако има жалба за телефона в полицията, ще го намерят за точно 30 сек къде е, УМНИЦИ

15.   iPhone е много зле! Хубавата страна е, че струва пари, продай го!

16.   Айде бе редактори! За какво ги пишем тия коментари като не ги публикувате по 2-3 дни, еееее, нямам думи вече!

Модератор: Написал/а сте коментара си преди 23 минути

17.   През юни месец една приятелка си изгуби телефона- Алкател за около 250 лв. Беше му паднала батерията, затова не можахме да зяъннем. Веднага отидохме в полицията с документите на телефона, надявайки се че ако някой го е намерил ще го върне. Половин година по-късно (този декември) като по коледно чудо телефон а бил включен и веднага са го проследили. Оказа се, че някакъв дядо го намерил, обаче нямал зарядно за него, а и нали има парола изобщо не си е правил труда да го включва. Бил го оставил за внупката му.... Човека не го съдиха, но пък дали сега не го е срам? Друга случка с изгубен телефон е на една екскурзия префи 2 години. Бяхме в друг град и една съученичка го беше изпуснала в парка на града. Намериха го 2 дни по-късно в семейство с малки деца, които си играели игри на него. Като цяло исках да кажа, че ако пуанат жалба в полицията, а ти държиш телефона включен, веднага ще го намерят. Ако го занесеш в районното бъди спокоен, че няма да остане за полицайте -всичко е документирано, не е толкова лесна работата.
Не знам защо винаги гледате на вас да ви е добре и не мислоте за другите... Бъдете хора!

18.   Взимай го за себе си аз ако съм така ще направя и не слушай номер 2 тоя е некъв измамник.

20.   По -добре ще е да го върнеш.

21.   Намерил си Айфон 6 и ще го връщаш ухахаха

22.   От автора: Върнах го на човека който си го е изгубил. :))

23.   №2 Не мисля, че е твой! ; ) Оказа се на едно момче, след 5 набиране на кака му и тя най-после вдигна.

24.   От автора: №17 Кой е казвал, че искам да ми е на мен добре? Аз мисля споменах, че искам да го върна. Но пък и от страна и аз искам телефон, защото моя не работи а се нуждаех! :) Но в крайна сметка се замислих и го върнах след толкова много набирания.

25.   Ами тоя собственик защо е бил толкова немърлив, че да си изгуби толкова ценната покупка, за която е "събирал" пари. Подозирам, че е на някое малко дете, защото само те имат в указателя си три номера - този на мама, тате и кака. Ясно, мама и тате са си дали последните пари за говненцето на 10г. и то е о*рало нещата.

Съдбата ти казва да го задържиш, печелиш. Пази го добре.

26.   Жалко, но пък те новите модели телефони имат вграден джи пи ес. Щяха да те намерят веднага... така или иначе.

27.   №25 Хаха, беше на 9 годишно хлапе :))) ;) №26 :(( Прав/а си.