Споделена история от Други

Цитати, Мисли и Фрази на Ванга
- Българите са силни - вижте за какво се пее в песните ни и ще разберете как предците ни са живели. Тачете празниците - те са средство за оцеляване.

- В Бога не вярвате, а искате да ви помага. Без вяра при мен да не идвате, защото не аз, Той ви помага.

- Деца, в България ке стане добре … Ке се живее добре!

- Всеки народ си има звезда, която го зарежда със светлинна енергия. Но има и изключения. Някои народи нямат звезда, а планета. Един ден тези народи няма да могат да оцелеят. В необикновената за тях атмосфера ще се задушат … народ, който има планета вместо звезда, ще угасне както свещ при силен вятър. България има не само една звезда, а цяло съзвездие.

- България не е бедна. Тя има народ трудолюбив, работлив. Българският народ всичко може, по силите му е всичко да произвежда. Народът ни е учен за разлика от някои други народи. Най-ученият в света!

- В събота не се женете - този ден е на мъртвите. Като ще правите веселба, нека е в неделя - в деня на Бога.

- Ще дойдат времена, само момите ще раждат, жените - не!

- Не вярвайте на американците, дето си изпращат у нас развалената царевица, а на руснаците, които ще купят нашата царевица.

- А хорото е магичен ритуал - символ на единството, на кръга. Онази енергия, която изпитваме, докато играем хоро, е несравнима с друг танц.

- Не е нужно да трупаме богатства. На земята има слънце и блага за всеки.

- Човек трябва да иска малко, за да може да плати цената.

- Да не се развеждате, да не се делите, че децата страдат, а и вие хаир от Бога няма да видите.

- Трябва да бъдем добри и да се обичаме, защото бъдещето принадлежи на добрите хора и те ще живеят в един прекрасен свят, който сега ни е трудно да си представим!

- България е благословена страна! Неслучайно Силите ме изпратиха тук.

- Българите ще станат духовни водачи на човечеството, защото са съхранили качества, които другите народи нямат. Ние сме много стар народ и това един ден ще разберат всички.

- Нужен ни е един БОГ, един владетел и единен български народ.

- Там, дека е текло, пак ке тече - един народ-една държава. - На въпроса дали България и Македония пак ще бъдат заедно

- Сини, червени, зелени - заедно ако се обединят, страната веднъж завинаги ще се оправи

- Не се карайте, всички сте Божии деца. България ще се оправи - чакат я добри дни.

- Гордейте се, че сте българи! Не отстъпвайте от род и родина! Не се продавайте на Америка за пари!

- Ще дойдат добри дни за България, за народите, които помагат на нашата държава. Защото тя ще бъде уважавана и тачена от велики държави. Ще мине време, България ще изправи снага, самочувствието на хората ще порасне.

- В природата има хармония и всички ние сме част от нея. Няма "нежива" природа. Всичко "живее" и се подчинява на висша организация и разум.

- Що го тражите това - ни маж, ни жена - жъта маймуна, защо Ви е? - За дупката в Царичина

- България отново ще стане велика при избирането ня жена

- Свидетели сме на бурни събития. Промени настъпват в всички области на живота, разтърсват земята, падат докторини и диктатори, развенчават се стари митове, променят се понятията, разкрепостява се консервативното мислене.

- Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.

- Българското писмо е едно от най-старите на земята.

- Македония е българска земя. Тя не е държава, а част от българската територия.

- Във всеки човек има добро и зло. Така е устроен човека. За мене щастието се корени в търпението на човека.

- За всеки човек идват периоди на трудности - дори и за най-богатите, и за най-силните, затова човек трябва да бъде смирен, за да ги преодолее.

- Не е важно какъв си - важното е да си добър човек!

- Обичайте се, защото всички сте мои деца.

- Истината за света и космоса, трябва да се търси в старите свещени книги.

- Много хора се стремят да се нагодят към днешните промени, но това няма да им помогне да влязат в бъдещето. Те са били нужни за времето, което си отива. Други, добри хора сега ще служат на бъдещето и на опазването и развитието на живота.

- Чувствата силно ще се обезценят и само лъжливата страст, по-точно амбицията и егоизмът, ще са стимули за отношения.

- Всеки изминал ден е наситен с нови неща до краен предел, но това не е случайно - нищо не е случайно. Затова съзнанието ни трябва да се променя към добротата. Земята навлиза в нов отрязък от време - времето на добротата.

- Това ново състояние на планетата не зависи от нас - то идва независимо дали го желаем или не! Новото време изисква и ново мислене, друго съзнание, качествено нови хора, за да не се нарушава хармонията в вселената.

Коментари

1.   Така си е ..........

4.   Не знам защо чета само такива теми, но може би, защото другите не ви ги разбирам не съм чак толкова навътре с българския. Така де... забелязвам, че всички гадатели и ясновитци (тази дума не знам как се пише правилно) са вярващи, което дава доказателство, че Бог съществува като започнем от майка Тереза та чак до Ванга ами... иначе ние руснаците също сме правели документални филми за нея и нейните предсказания. Аз също се интересувам, но нека да кажа, че не всичко са нейни думи. Например американците и преписват много предсказания за да правят сензации (не знам така ли се пише думата) и да си продават новините ние така и не им ги купуваме де. Като например, че краят на света ще е 5027г. не е така тя никога не е правела такова предсказание особено за толкова далече в бъдещето. До колкото знаем тя повече е гледала да помага на тези, който отиват при нея изпращала ги е по лекари лекувала ги и така правела е по-малко предсказания и то тези, който е казвала са били под формата на гатанка - така да го кажа, че не се сещам друго - и е трябвало сам да отгатнеш смисъла на предсказанието. Миналата година бях 12 (дванадесет) клас и имахме такъв урок за мислите и думите на Ванга учихме и за още един, но не го помня Петър му беше името, но фамилията сега не се сещам та.... така ни го казаха на нас (руснак съм) дали е вярно няма как да знам. Предполагам вие сте по-запознати от мен, някой казват, че тя е българка, но според нас е македонка, макар че е едно и също до някъде де.

:)

graf dakula

5.   " Македония е българска земя. Тя не е държава, а част от българската територия. " -отговора на въпроса ти :
". Предполагам вие сте по-запознати от мен, някой казват, че тя е българка, но според нас е македонка, макар че е едно и също до някъде де. "