Споделена история от Други

Сънищата
Вярно ли е, че сънят е свързан с моментното духовно сътояние на човек, че е отражение на желанията му или от какво има нужда или пък трябва да направи. Питам понеже днес сънувах смърт, а преди две седмици, може би пак на два пъти сънувах смърт. И днес вече се чудя защо сънувам такива работи. Не съм ненормалник и не гледам филми. Онзи ден сънувах как прегръщам един обект на желанията си. Това го разбирам и има логик, но онова защо го сънувам не знам. Предстои ли ми трагедия?

Коментари

1.   Можеш да вярваш на разни врачки, изотерици, но от чиста научна гледна точка прочети книги по Психология по темата. Като цяло обаче да сънуваш смърт нищо не значи, освен че мозакът преработва нещо (спомени, страхове, дори мимолетна мисъл през деня). Повечето сънища дори не си спомняме, събудил си се в момент на фаза на съня и затова си спомняш. Не отдавай толкова значение иначе на такива неща
Иначе най-честите кошмари са свързани с падане, губене на равновесие или на ориентация...страхът от смъртта иначе е най-силният у днешните хора, защото ни е генетично заложен и е причината да ни има изобщо. Take it easy!

2.   Ново нaчaло в положителен смисъл!

3.   Аз донякъде вярвам на съновници, понеже повечето значения на сънищата ми се сбъдват, но това, което сънуваш не е пряко свързано с това, което е възможно да ти се случи. Почти никога не обръщам внимание на съня си, а и не е кой знае какво - ако се случи нещо - станало е.

4.   Означава, че този които сануваш, че умира ще живее дълго. Проверявай сънищатата си в съновник или в интернет напиши напримерно '' какво означава като сънувам... '' Понякога сънищатата ни подсказват неща.

5.   до номер 4: сигурен ли си!!!??? !!! първия път сънувах, че умира дядо ми, който напусна този свят преди 15-16 години! Вторияг път сънувах, че умират хора, които са просто за съня, не знам дали съществуват. Вижте сега, беше много шокиращо за мен, за това и пиша тук. Първия път (дядо ми реално почина от болест) сънувах човека здрав, обаче знае, че ще умира и нищо не може да направи и обикаля стаята в кръг, скубе коси, чуди се какво, , аз стоя отстрани наблюдател, накрая го видях легнал, скръстил ръце, шок и се събудих. Втория път ходя из улица на моя роден град, от лявата и дясната страна къщи. Поглеждам на дясно, изнасят ковчег, няколко оплакват, продължавам. Поглеждам на ляво и там изнасят ковчег, НО на някаква жена жива, която знае, че ще умира, и затова си легнала, скръстила ръце с цвете в дясната, и си гововри с тия дето я изнасят и оплакват. Тотален шок и събуждане. Помислих си щом толкова често сънувам такава черна гавра сицурно ще е на нещо и някой може би ще го разтълкува.

6.   От номер 4.. Ами аз така съм чувала, но ако се санува жив човек, че умира. Твойте сънища найстина са странни незнам какво може да означава това потърси в интернет