Споделена история от Други

Защо хората мразят блондинките?
Защо хората мразят блондинките? Направило ми е впечатление, че навсякъде се вирят злонравни вицове за руси момичета, изкарващи ги евтини проституки и откровени тъпачки. Защо? Да, възможно е да има и такива примери от живота-но защо всички се слагат под общ знаменател? Не мислите ли, че е прекалено обидно, грозно и дори расистко? Всички говорим за толерантност, а какво се получава..

Коментари

1.   Не е вярно. Аз съм с естествено много светла кестенява коса, която изрусявам от 16-годишна и не съм чувствала лошо отношение, а точно обратното. Научно дори е доказано, че 70% от мъжете харесват блондинки и предположението е, че това им е генетично заложено, защото при бялата раса поне при младите момичета косата винаги е по-светла и потъмнява с възрастта и ражданията - т. е. русото значи подсъзнателно „млада и фертилна жена“.
Вицовете за блондинки са иначе класика и е глупаво човек да с обижда... така също има вицове за Чък Норис, но хората го обожават. Просто човек трябва да е над тези неща. Иначе е доказано, че интелигентността на човек не зависи от цвета на косата му. У нас само 7% от населението са естествено руси и светли хора, споко....

2.   Наистина жалко, ако не можеш да си отговориш на този толкова прост въпрос! Както правилно отбелязва №1, мъжете харесват повече блондинки и до какво води това? Че повечето блондинки престават да развиват ума и душевността си, а си остават само с едната визия - оттам и многобройните вицове за тях колко са тъпи. Някои пък успяват да си "повярват" че са блестящи актриси, или научни работници, понеже повечето врати се отварят пред тях без много труд... Отдават "успеха" си на своите "специални" лични качества - знания и умения, чувстват се много специални, а изобщо не се досещат че в основата на всичко стои всъщност тяхното блондиснтво. В резултат на което повечето на старини са жалка картинка - пропуснали да се развият в интелектуално и професионално отношение, пропуснали да си намерят нормален мъж... пропуснали дори да пораснат като останалите хора.
Наистина жалко е, че трябва да напиша всичко това - смятам че се подразбира. Дано не си блондинка, защото ако си - това обяснява нещата :)

3.   Няма мъж, който да мрази блондинки. Може и да разправя вицове за тях, както лисицата за киселото грозде. Понеже няма да му върже, да изтъкнем че е тъпа и можем и без нея. А за жените е ясно - от завист ! Нали знаеш колко зли може да са жените, когато завиждат на по-хубавите от тях. Аз съм мъж и много рядко ми харесва жена, която да не е руса. Случва се, но наистина много рядко.

4.   Аз съм руса по рождение и никога не са ме обиждали по никакъв начин? Да, имало е бъзици от сорта на "оф, много си руса" или "русото в теб се събужда", но затова са бъзици... Аз дори се кефя на вицовете, свързвам ги с изрусените чалгарки, които освен руси са и с няколко тона грим.

5.   И аз съм със светла коса. Радвай се, повечето си съсипват косите, за да станат руси :)

6.   Това е схващане от преди доста време, когато беше страшно модерно изрусяването. И то е, защото наистина най-повърхностните масово се изрусяваха тогава с цел да се харесат на мъжете, да изглеждат по-секси и т.н. Именно те дадоха лошо име на натурално русите жени, защото започнаха да ги свързват с... как да го кажа... жени с нисък морал и себеуважение. Иначе по повод проучванията - някои показват, че мъжете бързо избират блондинки, но по-скоро за краткотрайни връзки. По-вероятно е да създадат брак и въобще трайно партньорство с брюнетки. Което пак потвърждава първата ми теза. Та, ако получаваш лошо отношение, да знаеш, че е най-вероятно заради стереотипа, който изрусените сами са си създали.

7.   Наистина има глупави блондинки (както ги има и сред другите жени), но не са всички. Отговорът на въпроса ти е лесен: има твърдение, че мъжете предпочитат блондинки. Приеми го за вярно и се досети какво става с брюнетките! Те стават "по-малко вървежни", ядосват се и... измислят вицове за блондинки. Всяка толкова, колкото може. Така мъжете още харесват блондинки, но чувайки нарастващата бройка вицове за тъпотията им вече не ги приемат особено сериозно и в резултат брюнетките имат по-големи шансове за нещо сериозно с мъж, отколкото блондинките. Т.е. за мъжете сексът ще е предимно с блондинки, но създаване на семейство с някой, който е по-умен, защото никой не иска жена му да подпали къщата или да загуби детето някъде например (или друга дейност, която е по-характерна за глупав човек). Във войната и в любовта всички средства са позволени, дами! Тъжно за вас, но факт!

М27

8.   Така ти се струва, щото си русичка и го приемаш лично. Ако беше тъмнокоса и всички бъзикаха брюнетките, че са грозни, щеше да е същото.
Или червенокосите, че са вещици, заради срязващия цвят. :D

9.   Русо глaдно нямa!!!

11.   Никой не мрази истинските блондинки. Всичките тези вицове са по-скоро за онези "блондинки" с израсналите черни корени, които си мислят, че като си боядисат косата руса ще станат по-интересни, ама обикновено не им се получава. А иначе едни от най-умните жени в моя живот са блондинки и аз не само не ги мразя, но много се гордея с тях и с успехите им. Обаче те са си истински блондинки, а не изрусени. Така, че ако си блондинка по рождение, а не кифла с опърлена от химия коса няма защо да се обиждаш, напротив гордей се, че имаш прекрасна руса коса и кифлите правят всичко възможно да приличат на теб, защото ти завиждат. И приемай блонди вицовете с усмивка.

13.   Чесно да ти кажа, почти никога не са ми харесвали блондинки, но никога не съм ги смятал за тъпи. Предполагам, че има тъпи и блондинки, и брюнетки, но понеже първите получават повече внимание, затова са тръгнали вицове за тях.

15.   Само 7% от населението е естествено русо, но тук над 50% се оказаха такива! :) аз не съм видял наистина такова нещо.. По- скоро така дамите се преструват на обидени, за да акцентират, че ИМА ЗАЩО, т. е. , че наистина са естествено руси( каквито обикновено не са! :) а за опърлените коси с черни корени - по- леко! С качествена козметика и бои никой може и да не разбере, че като сложат и руси екстеншъни.. Но ако жената се занимава с дришляци бедни и комплексирани като някой горе, който обяснява за русото, брака, секса и кво ли не.. Един мъж с пари знае, че тези неща се купуват, не струват скъпо :), по добре да заложи на друг вид красота- чисто излъчване, умни одухотворени очи, качествено интелигентно същество, дългокрака! ( това и с пари не става! ) слабичка и нежна.. Цвят на косата.. Леле боже..

16.   Никой Не мрази блондинките ! Мразят се Властимащите !

17.   защото никога не са руси и отдолу :(