Споделена история от Други

По-добре на хората в устата, отколкото в краката
По-добре на хората в устата, отколкото в краката - всички я знаем тази поговорка - ама се чудя, що като правиш всичко възможно да не се окажеш в хорските крака и моментално се отзоваваш в устата им - е не навсички хора, , но си има една категория, която много обича да дъвче и предъвква другите.... и не може да прости на някой, който не им пада в краката.... и сега пишейки тази тема се сещам и за една друга поговорка - Бъди по-нисък от тревата.... басси... и какво излиза, че ако си позволиш лукса да не си нисък като тревата и се появяваш в хорските усти.... бухахахаха!!!
Та интересно ми е вие къде сте - на тревно равнище или на надтревно.... и какво предпочитате - да сте по-ниски от тревата и неодумвани или над тревата и на хората в устата.... за мен май е ясно - - аз определено си падам да съм като една дъвка - но не и в нечии крака... но за да го можеш това, трябва и да можеш да си плащаш съответната цена.... - но пък така и е по-сладко....

Коментари

1.   Определено съм на надтревно равнище и не се съобразявам с хората. Правя винаги това, което съм наумила, което е в мои интерес и в интерес на близките ми и винаги осъществявам своите мечти - навремето така отидох да уча в чужбина без пукната пара, макар че ми пускаха какви ли не слухове, включитлено, че щели да ме продадат за проститутка :))), после се омъжих точно за мъжа, в когото се влюбих, макар че всичко беше против нас и накрая си осъществих бизнес идеята, макар че за всички беше „глупост“, а днес слушам пък подхвърляния заради скъпата си кола, къща и начин на живот („мутреса“) и се подсмихвам - отдавна не се занимавам с глупаци.
Какво щях да съм сега, ако слушах хората - щях да съм сервитьорка или шивачка, щях да съм завършила нещо в родния си град да съм имала висшО (много малък но с филиали някакви „университетски) и щях да съм омъжена за момчето отсреща и щях да въздишам по неосъществените си мечти за образование, пътувания, истинска любов и семейство и самостоятелен бизнес, от който дори може да се живее повече от добре.
Какво ти дреме какво говорят хората зад гърба ти? Те нито ще те нахранят, нито ще те утешат в труден момент, нито ще ти запълнят дупката, ако заради тях се откажеш от любов, начинание или мечта.
Живей и остави да живеят - това е мотото ми.

2.   Да, обичам да им пълня устата, особено на човечките.
Ама и по краката им да се изхвърля - пак бива, особено между пръстчетата.