Споделена история от Други

Помощ помогнете ми със съвет или идея
Помогнете ми моля в безизходица съм. Не мога да си намеря работа вече четири месеца. Направих голяма глупост докато учех. Взех заем които не мога да върна. Живея при баба и дядо но те не могат да ми помогнат. Нямам родители. Опитах да продам един телевизор от неплазмените но не стана. Не знам вече какво да правя-мисля вече за самоубииство-друго вече не ми остана. Помощ...

Коментари

1.   Винаги има изход, и всичко се поправя това съм научил от баща си... Ще намериш начин търси по усилено работата няма да падне от небето... Работа има колкото искаш само да ти се работи и аз съм безработен в момента и знам как се търси в джобс е пълно... За 3 дни ходих на 4 интервюта...

2.   Само не прави тази глупост. Винаги има и дуг начин. Това е най-лесното и безхарактерно- да си теглиш въжето. Може да продаваш неща, които не ти трябват вече в olx.bg ако искаш чистачка стани и мети улиците, но не прави тази грешка.

3.   И какъв е този заем чак толкова? Ако стар неплазмен телевизор го покрива, то едва ли е повече от 500-600 лв.! В такъв случай веднага отделям 10 лв. от бюджета си, и ако модераторите решат да организират нещата, със съфорумците за нула време ще ти съберем необходимата сума!
Но нека това, дори и да се случи, не те успокоява! Продължавай да си търсиш работа, защото тя ще ти трябва и да си финансираш ученето, ако решиш да продължиш с висше, а и за живеене по принцип. Защото сега живееш при старците, ама ако един ден си завъдиш приятелка, едва ли ще ви е конфортно да живеете при и да се съобразявате със стари хора.

4.   От къде си го взел този заем? Ако е от мутренските фирми за бързи кредити, то си загазил наистина. Току виж те пречукали някъде. Ако е от банка, майната му. Няма какво да ти вземат освен дрехите от гърба. Ще дойде съдия изпълнител, ще види че нямаш собствено имущество, и ще им каже да духат супата. Ще ти пишат черна точка и за вбъдеще няма никой да ти отпуска кредити, но това е само за твое добро. Освен това всеки дълг си има давност, не знам колко е - между 5 и 10 години. Ако дотогава не изкопчат нищо от теб, исканията им отпадат.
А на номер 3 ще кажа да си спести 10 лева и да те остави да си научиш урока. Да не станеш и ти като тия дето пускат сърцеръздерателни истории по телевизията как мизерстват с децата си, а после профукват стотици хиляди от дарения за нула време. Отговорността за действията ти си е твоя и ти никога няма да се научиш да я носиш, ако някой друг те спаси сега.

5.   От авторката:ами имам да давам пари към изи кредит-1000 лева. Правя всичко възможно да ги намеря. Срам ме е да поискам на заем-квартала е малък и някои ще каже на баба. А тя ме е предупредила че ако разбере за такова нещо ще ме изхвърли на улицата. А датата на вноската е тази седмица-20 януари. Телевизора не можах и в olx да го продам. Моля ви даите ми идея откъде мога да взема пари-но без проституция. Вече мисля да си продам някои орган.

6.   То така се продава орган за нула време до 20 януари. Такова нещо се организира поне година, трябва да ти правят изследвания, да имаш съвместимост с пациента, да се намери лекар и клиника, която да си рискуват лиценза за търговия с органи, т. е някъде в третия свят, където може и да пукнеш от лошите санитарни условия. Не си струва за някакви кежави хиляда лева да си увредиш здравето за цял живот. Няма как да платиш, ще береш срам и това е. Баба ти ще разбере и ще ти мрънка, но от това не се умира.

7.   Това с уроците на живота е ясно, но наистина на човек му се случва да попадне в ситуация от която не вижда изход, някои по-лабилни хора посягати на живота си, а по дяволите тук става дума за някакви си 1000 лв, не са милиони! Аз лично бих помогнал на момичето напълно безвъзмездно, бих й помогнал и за някаква работа, явно нещо не е наред в представянето й, за да не може да намери нищо, не знам. И все пак бих посъветвал авторката да продължава да търси работа, дори нископлатена, а също да потърси пари на заем с ясната уговорка, че може и да не се разплати много скоро. И друго ще кажа - ако пуши и пие кафе, то сега е моментът да откажеш тези безсмислени навици и така също ще спестиш някой и друг лев, но краткосрочната перспектива е нов заем.
М, 36

8.   " да взема пари-но без проституция. Вече мисля да си продам някои орган. " - като си готова да се разделиш с органи, защо не си ги ползваш. След заема ще си останеш цяла. На времето лихварите така са изнудвали млади булки, които не са можели да изхранвмат децата си. Давали са заеми( като сегашните лихвари) и после си ги връщали в натура. Защо не мислите преди да действате, а мислите когато вече е късно? Сума от 1000лв не са много. Щом имаш къде да живееш, а и баба ти няма да те остави гладна, хвани се на по непрестижна работа, в магазин например, или нещо подобно. Не пишеш къде живееш, на село ли, в малък или голям град, как да ти се даде идея, като не знаем най важното.

9.   Бaбa ти те е предупредилa... знaчи и преди си прaвилa подобни глупости. Aми нямa. кaк, сегa ще си сърбaш, кaквото си нaдробилa.
Обиколи квaртaлните бaрчетa и питaй зa рaботa. Сервирaне, чистене, кaквото и дa е. Не искaй други зaеми от никого, че съвсем ще зaтънеш. Зa дa криеш този зaем от " стaрите ", явно не ти е бил нaложителен. Лaпешкa му рaботa.