Споделена история от Други

Странен баща
Така, една моя приятелка има проблем. Всъщност една от най-добрите ми. Затова реших да пиша тук. Тя обикновено е много мила, забавна, усмихната, но напоследък е ядосана, тъжна, изморена. Реших да я попитам най-накрая какво става, та ми разказа. Нещо се случило, та Баща й го изгонили от работата. От тогава той не искал да си търси работа, стоял си по цял ден вкъщи, прочел Библията и започнал да се държи много странно. От сорта на: спрял да яде ябълки (понеже Ева била прелъстена от ябълките или нещо подобно), щял да започва да се храни от слънчевата светлина (? ! ) Започнал да се държи много религиозно и необяснимо. Гледал някакви клипчета за политика и искал да става депутат и други глупости. Един ден както си седял по някакви много тънки и изкъсани дрехи, и ей така излязъл навън (без никакв о яке) в този студ. Оставил си халката на масата с някаква бележка от сорта на "Благодаря, (името на майка й/съпругата му)" И си изключил телефона, те му звъняли страшно много време и най-накрая вдигнал и разбрали, че бил в някакъв манастир (едвам го накарали да се прибере) Забравих да отбележа, че само майката в цялото семейство работи. Друго: попитал моята приятелка (да я кръстим с буквата М защото ще ми е по-лесно) Та попитал М дали има нещо против да не се пребира за известно време, тоест да бъде някъде другаде, и съответно М много се натъжи. Случили са се още много други неща, но мисля, че това е засега... Наистина искам да я успокоя, но не знам как.

Искам да ви помоля за помощ и ако на случайно някой му се е случвало да пише и да сподели мнение и препоръки, ще съм му много благодарна! :)
.

Коментари

1.   Човекът е мръднал, несъмнено. Това твоята приятелка явно го усеща и затова е замислена и тъжна. Много хора в началото крият този проблем и когато стане нещо непоправимо, съжаляват, че не са взели мерки навреме.
Посъветвай приятелката ти заедно с майка си да опитат да го заведат на психиатър. Човекът се нуждае от специализирана помощ, но не го съзнава. Това, което е в неговото съзнание, за него е реалност и затова се държи така. Вероятно проблемът му е от по-рано и е имал някакви смущаващи прояви в работата, та затова са го изгонили.

2.   Авторката:
Ами всъщност той е бил веднъж в болница, защото не можел да заспива и са му били обезпокояващи . Надявам се да се оправи скора :с

3.   Психическите смущения се лекуват изключително трудно, просто защото психиатричната наука не е достигнала нужното познание за човека и психичното му здраве. Затова към този момент единственото, което се предприема като лечение е предписване на купища хапчета, които подтискат симптомите, като както може да предполагаш, те не лекуват, и поради това се налага да се пият медикаментите цял живот.
С други думи не съм оптимист за този човек, разбира се, по-добре е да пие някакви хапчета и да се грижи за семейството си, отколкото да обикаля улиците и манастирите в неадекватно състояние...
М, 36