Споделена история от Други

Карат ме да се чувствам ,,стара''..
На 24г съм почти. Често ми повтарят вкъщи че вече съм остарявала,че хората на моите години били женени.карат ме да се чувствам все едно съм на 100 години.след няколко години съм щяла да бъда една дърта кака ,която никой нямало да погледне.
Много ми е гадно щото така ми сриват самочувствието и навън се чувствам пред 18 годишните като парцал.
Казват че утре ще се появят по младото поколение и ще ме изместят...
Какво мислите вие?

Коментари

1.   Абе момиче,защо се връзвай на тия простотии? Хората на по 50 казват,че са още млади,пък ти на 24 са ти внушили,че си дърта! Аз не знам,защо не им теглиш по една майна,че да те оставят на мира .. Това със сигурност помага,от личен опит го знам!
I'm Trouble-

2.   Глупости :) На 24 си си млада.Отделно, че не сме 19 век, та хората да се женят на по 18-20 години.
Не е нормално подобни злобни коментари ти сриват самочувствието.
Това по-скоро ми изглежда като натиск от трето лице за да се обвържеш по-сериозно.

*Syndrome

3.   Абе ако си циганка си си дърта направо :))) Майтап си правя. Естествено, че не си. Пък и тея неща не стават току- така. Най- лесно е да хванеш някой за ушите и айдеее сватба. Не обръщай внимание кво ти говорят, живей си живота, а като срещнеш твоя човек, сърцето ще ти съобщи.

Ale

4.   Syndrome,вече се женят по-късно,но го компенсират с активен сексуален живот от 13(при ромите 11) години минимум.Тъжно,но вярно! Не си стара все още.На мен са ми казвали доста пъти,че съм като пенсионер,но на повечето акъла им е толкова малко,че бъркат учтивост и възпитание със старост.А и не е работа на другите кога ще се венчаеш.Не си го слагай на душата.
М 23

5.   Не можеш ли на 24 да живееш самостоятелно и да решаваш сама проблемите си? Докато си с родителите, ще ти се бъркат постоянно с презумпцията за твое добро.
Мечо Пух

6.   Моя приятелка се омъжи на 38 години. Сега има две деца.
Води пълноценен и щастлив живот. С точния човек.

7.   Осъзнай се, момиче!! Аз на 22 започнах да се чувствам много пораснала, едва ли не - стара. Сега съжалявам, че навремето нямаше такива сайтове, където можеш да получиш полезни мнения, а и нямаше кой да ме "нашамари" едно хубаво, така че да му повярвам, че греша дълбоко :))) Но замисли се - това ли е твоето вътрешно усещане? Нима вече нямаш сили за живот, или ако нямаш - не се ли дължи това на мислите ти, а не на реалното положение на нещата. И, дори и да се променяш, по-скоро ти интерпретираш това като остаряване, а то е растеж и развитие.

8.   Ха, ха - да не си от някой малък град или село? Странни разбирания за 21 век. Наистина си има биологична граница за раждане на деца, но тя е много над твоята възраст. Има и изключения и аз не, че напълно ги оправдавам, но и това се случва . Една от приятелките ми роди бебенце, което сега е на 5 месеца, а ние сме по на 46-47 години! Като се има предвид, че синът на една от нас скоро се ожени, а моите деца си имат гаджета е доста необичайно, но на когото когато му е късмета. Е, чак като онази на 62, дето роди - не, но все още си много млада.

9.   Не се излагай, 24 е супер възраст. Зарежи закостенелите мисли на някои хора. Аз самата съм на 45 и не се чувсвам стара. Вярно е ,че създадох семейство твърде млада, но тогава явно времената бяха такива. Сега съветвам децата си /които са почти колкото теб/, да си поживеят, да не бързат, да градят живота си така както те го искат. Успех мило момиче!

10.   И на мен на 24 ми намекваха, че съм стара. Сега на 35 пак казват същото, но аз не се чувствам така. Живей пълноценно, бъди щастлива, прави каквото ти се прави. Омъжи се когато си намерила точния човек и когато си готова за това.

11.   Това да ти казват така ,за мен са чисто селски и остарели разбирания.Преди време по селата на 20 години вече са били "стари" и мисля че оттам е останало.Това ме навява на мисълта , че ти го казват баба ти и дядо ти или ако са майка ти и баща ти , сигурно живеете в някой малък град , където тези остарели разбирания още виреят.На 24 години си много млада , ако сега си стара , значи на 40 трябва да си бабичка вече.Така че не ги слушай , защото ще ти съсипят живота , както са тръгнали вече да ти съсипват самочувствието.А колкото до това , че след няколко години никой нямало да те погледне.Това пак е зверската измислица.Теб ако те хареса някой , ще те хареса като човек- говоря за истинска и пълноценна връзка.Ако ще те хареса , само защото си млада , значи като станеш например на 30 , ще те зареже , понеже вече не си.Пълни глупости.По-скоро ми се струва , че искат набързо да те омъжат и затова ти го говорят тези неща.