Споделена история от Други

Де жа вю
Здравейте! Мисля, че всички, които ще прочетат историята ми са изпитвали това странно чувство, наречено де жа вю. Напоследък при мен зачестява, по едно време нещо ми светва в ума и си казвам " Това не стана ли преди, случвало се е", имам чувството, че съм го сънувал, ни не мисля, че това е обяснението. Моля всеки заинтересован да коментира, споделяйки интересна история от вида, или да обясни на незнаещите какво всъщност представлява това. Благодаря на всички!

Коментари

1.   Да, на всеки се е случвало, защото това е „проблем“ на всички хора, в следствие на прекалено бързото растене на мозъка, а черепът точно на слепоочията не е успял да го „догони“. Притеснявай се, ако е прекалено често, но чат-пат е ОК и го имаме всички.

2.   Това е всъщност е момент на просветление. Просто осъзнаваш момента и се появява пролука в мисловния поток, който иначе е непрекъснат. Може да се получи и осъзнато. Просто си представи, че си друг човек и наблюдаваш тялото на друг човек, наблюдавайки своето. В началото може и да не се получи, но с малко тренировки става.

3.   Това е опитност извън тялото. Просто за момент съзнанието ти се отделя от тялото и възприемаш нещата два пъти веднъж през съзнанието и втори път през ума. Само че на ума му трябва секунда да осмисли и възприятието му се премества секунда назад в миналото. Един вид възприятието ти се повтаря и ти си мислиш, че си го преживял и друг път.

от горния

4.   Това е момент, в който умът се откъсва от времевата линия, в която се намира и бъдеще и минало се сливат в едно - тук и сега.

5.   Това си е за психиатър.

6.   Така и аз един път, седя си на масата- ям и изведнъж, все едно и друг път съм го правила.

7.   Нео, ти ли си ма маме?!

8.   При мен е малко странно, аз просто като се случи го виждам пак. Знам че е станало.. Просто знам... Моля автора да отговори дали, при него е така ,или различно.