Споделена история от Други

Обичам го,но не е мой
Има един човек, който е 13 години по-голям от мен.
Аз съм на 19, а той направи 33. Обичам го, обичам го от цялото си сърце,срещаме се от година и половина,държим страшно много един на друг(казвам го,защото каквото и да стане винаги бихме се притекли на помощт един на друг когато и да е и винаги аако имам проблем или нужда да поговоря може да разчитам на този човек живот и здраве и след години)но не сме заедно сериозно,защото за него разликата ни е голяма ,не може да ми обещае ,че всичко ще е така занапред както е сега...казва ,че сме от различни генерациии , различно време ,а реално много насериозно приема тази разлика ,а според мен няма нищо лишо.

Та сънувах сън :сънувах, че съм с приятелката ми и по улицата докато вървяхме, ми стана много лошо. Изведнъж се озовах седнала на земята и обяснявах на някакво непознато момиче нещо. Тогава усетих, че някой ме прегръща. Видях ръка, но не знаех чия е. Обърнах се и когато го видях, видях очите му пълни със сълзи. Заскимтях, от очите ми потекоха сълзи, че е тук и го прегърнах, а той каза: Спокойно моето момиче, спокойно.

Дошъл е защото приятелката ми му се е обадила, че ми е станало лошо по улицата и ако може да дойде. Заплаках в прегръдките му, а неговите очи не спираха да бъдат все така насълзени и да ме прегръща.... (какво би зна4ел този сън...като се има и впредвид ,че той е много строг човек...не се поддава на емоции и не обича да говори на тема чувства и тем подобни теми дори и на мен ми се кра понякога)

Коментари

1.   Момиче, 13 години си е разлика, добре че поне той го осъзнава. Бракове с такава разлика обикновено са по сметка, поне при вас май не е така. Сега сте гаджета, но като се съберете и ви емне ежедневието ще запееш друга песен. Е, ако си готова да се потопиш в бита на брака - давай, но това си е сериозна стъпка, помисли няколко пъти, преди да отрежеш.
Мечо Пух

2.   Благодаря за изказаното мнение... и се надявам да чуя мненията и на други хора....следя постоянно сайта за нови коментари

3.   Ако и двамата сте достатъчно зрели т.е. искам да кажа - не сте вятърничави , не мисля , че разликата е проблем , но , за да не иска той сериозна връзка с теб означава , че ти няма доверие.....да не се отдаде прекалено на тея чувства и после да страда , защото все пак си на 19 , утре може да идеш да учиш в др. град , или пък не искаш да бързаш още с деца а на него вече му е време и т.н...
Ако тези неща не стоят като проблем покажи му го пък каквото ви е писано.
Ева

4.   Той все като подхвана тази тема ми казва "говорили сме" да лигавя се от време на време,обичам да задавам много въпроси и все търся отговора...,но съм си такава колкото и дете толкова и жена ...осъзнаван нещата и съм готова да поема риска макар и не риск за мен ... но той не е на това мнение казва ,че винаги би бил до мен,че иска да останем приятели за винаги,да го държа в течение как са нещата с мен ,да се виждаме ,а от там нататък дали ще има интимни преживявания зависело само от мен занапред.Каквото и да става аз ще си чакам година и половина мина ако ще и още толкова да мине не се отказвам..

5.   Много ми е странна тази история. Принципно, познавам поне 3-4 такива двойки с такава разлика и честно казано не мисля, че са "по сметка". Въпроса обаче е доколко той гледа на теб като на зряла и отговорна жена. Мисла, че дори ти го казва...разлика в годините, за него според мен не е просто разлика в цифрите. Иначе май и той не е особено сигурен какво иска и се колебае. Съвета ми е просто изчакай да видиш какво ще става.
Ралф

6.   Иска ми се да ти кажа, да се потопиш в любовта и да се бориш за нея,но..разума ми казва, че няма да съм права. Разликата наистина не е малка. Но това ще усетиш след време когато примерно може да е късно. Но не това е най-важното като че ли. Ако този човек истински те обича, държи на теб и е готов на всичко за теб то тогава ок, бори се за него. Но ако не е така и има колебания, не бързай, дай си време. Периода на влюбването минава и тогава човек по-трезво вижда нещата. Аз самата съм в подобна житейска каша, дори по объркана, но като че ли отстрани виждаме по ясно. Пожелавам ти успех!

7.   Що за глупости - 13 години са според мен чудесна разлика. Аз имам дългогодишна връзка, като разликата ни е почти 17 години. Отношенията ни са хармонични, а за сексът с опитен мъж да не говорим. Така, че най-малкият проблем е разликата във възрастта.

8.   И аз така мисля ако ще и 20 години да са разликата но... незнам ще чакам аз пък каквото стане знае ли човек... аз съм от хората ,които се надяват до последно

9.   Надявам се за още някое мнение ..какво бихте ме посъветвали ..понеже всеки има различна гледна точка и мнение

10.   Ние с моят мъж имаме 7 години разлика, но идеално се разбираме. Разликата не е проблем всичко е до човека. Добре го прецени, от това което си написала според мен той само си запълва времето с теб, защото си малка и найвна все още .... Преценявай добре хората преди да ги допуснеш до себе си!!!

11.   Ето ти една формула за вземане на решение: 50% вътрешен глас + 40% предишен опит + 10% чужд опит. Златна е. Върши идеална работа винаги. Харесва ми, защото в нея липсва "променлива стойност" а именно "съветите на хората".
Ралф

12.   Коментарът под №7 направих вчера, но сега искам нещо да добавя. Проблемът не е в разликата, а в него. Не е добър признак, че търси подобни оправдания, за това, че връзката нямала перспектива. За съжаление от позицията на моя опит мисля, че или не е влюбен или е прекалено нерешителен. И в двата случая не си струва да си с такъв човек. Но може и дано не съм права. Пиши как са се развили нещата, но повтарям - разликата във възрастта за влюбения човек не е проблем!

13.   Aз редовно проверявам за коментари ..така че ако има нещо ново ще го споделя...,но за сега просто си чакам.. времето си минава ,а надеждата си остава след време може да бъде с мен ,а може и така да стане да чакам до момента ,в който започне сериозна връзка с някоя жена...,но и в двата случая няма да прекратявам отношения и да се правя на сърдитата и тем подобни ... за вбъдеще очаквам или едното или другото...може пък поне веднъж любовният късмет да дойде на моя страна ...иначе твърдо сме решили с приятелката ми един ден след някоя друга година живот или здраве ако имам дете да го кръстя на него... казват,че поне така ще имам все едно част от него винаги до себе си..макар и не от него де,но ми звучи хубава идея няма да се отметна надявам се и съпруга ми да не възрази,който и да е той :D (иди обяснявай защо точно това име искам )

14.   Честно ви казвам идва ми да... Отида и да хвана за косата онази която ми открадна гаджето обаче все се спирам замислям се страдам много все си мисля как допуснах това и как се стигна до тук.... Просто вече нямам какво да губя... Тя ми го взе...

15.   Деветнадесет години разлика. Какъв ти е точно проблема. Слаба бащина фигура, зла майка, развратница, сексуална слабост при теб, лош предишен приятел, сескуално извращения към по-стари милф, проблем в юношество, проблем в детство, травма, насилие, тва че не си харесвана по принцип от младите мъже, наследственост, маме с 30 години по-млада от тати, развод, какъв ти е проблама, моля те обясни ми и не се шашшардисвай. Анонимно е всичко, кажи се. Или пък са падаш по колата му, парите му, тва че е силен с пари ле. Ох жени, а казват че ние мъжете сме с комплекси.

16.   Нямам мнение. Аз лично познавам 45 годишен човек, който има приятелка, а тя е на 20. Това е просто отвратително-личи си, че момичето го използва за пари.. Но ако любовта е истинска-няма значение разликата в годините.

17.   Разликата не е чак толкова зле... моята е 5 години.Бори се за него и коментирай резултата

18.   Разликата не е чак толкова зле... моята е 5 години. Бори се за него и коментирай резултата