Споделена история от Други

Бременна съм!
17 годишно момиче съм и имам много сериозен проблем. Моите родители не са от онези готините и затова не мога да им го споделя ! Преди една седмица разбрах че съм бременна.
Господи какво да правя не знам. Забременях от бившия ми приятел с които бяхме заедно 2 годинии искаме да си направя аборт единодушно е решениието ни но незнаем как защото трябва да пресъства родител преди 18 годинии. Искам да го напражя без нашите да разберат. Пари ще се намерят а също така и трябва да го направя за половин ден. Примерно сутринта да ида и следобяд да ме пуснат .... Да излъжа че съм била у приятелка или по кафенца. Не знам след това как ще се чуствам в какво състояние ще съм .... някой ако има опит или е компетентен по темата моля да ми даде съвет или да ми разкаже какво ще ми е след това и дали ще стане без да разберат родителите ми моля ви пишете!!!!!!

Коментари

1.   Така, първо другия път мисли преди да си отваряш краката. Ама ти това вече си го разбрала, надявам се. В 21 век живеем и контрацептивите са достъпни повече и от дъвките дори! Такива, като: "Той каза, че ще ме пази", "Обеща да не свършва в мен", "Каза, че и преди го е правил и не е имало проблем", "Каза, че толкова лесно не се забременявало", "Не обича презервативите", "Каза, че да използва презерватив е като, да мирише роза с противогаз" и т.н. и т.н , изобщо не им обръщай внимание!

За бога, става въпрос за твоя живот и твоето здраве. Нямаш ли грам уважение към себе си?

Нека изповедта ти да послужи за пример и на всички останали, които не мислят с главата си, а с оная си работа!

А сега на въпроса ти: "Ами сега какво да правя?".
Има клиники в които ще свършат желаното от теб. Няма да посочвам, за да не прозвучи като реклама. Иначе си права, след като си непълнолетна, трябва с теб да бъде родител/настойник, друг вариант няма. Ще трябва да споделиш с родителите си, нямаш избор!

Всъщност друг вариант има! Да направиш аборт "на черно", но силно НЕ ТИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. Риска е огромен!

2.   Няма как мила!След колко време навършваш 18?

3.   Здравей мила,
точно преди месец ми се случи същото направих аборт но аз съм на 19 самата процедура е 5 минути а си трагваш когато ти се почувстваш добре аз след 1 час си тръгнах болка не усещаш само след като се събудиш ще те боли малко корема успех мила

4.   Интересна интерпретация на понятието готини родители, но може би има и такива, които ще се наакат от кеф, разбирайки че ученичката им е бременна. А ако толкова държиш да не разберат за аборта поразпитай - клиники бол, срещу добро заплащане все ще измислиш настойник или аборт /не и нелегален, разбира се/ - което не става с пари, става с много пари. Пък после разказвай историята си на други наивници, все някаква полза ще има.
Мечо Пух

5.   Няма начин, трябва да кажеш на родителите си. Ще си изтърпиш конското и скандала. не те съветвам въобще да предприемаш нещо на своя глава (криминален аборт), защото конското на родителите ти ще ти се струва детска песен пред последствията от нелегалния аборт, които може да ти се наложи да понесеш след време.
Събирай смелост и върви да им кажеш. Всяко чудо за три дни, не го мисли толкова. Сигурно ще има ограничения от тяхна страна после, но кашата, която си забъркала сега, показва, че май наистина имаш нужда от такива.

7.   Дай ми някакъв мейл и пиши от къде си... Мога да ти помогна

8.   Здравей, мила. Не смятам да ти чета конско, защото знам, че ти се чувстваш достатъчно гадно. Повярвай ми дори и най-готиният родител няма да реагира добре, но наистина по-добре им кажи. Засигурност ще има скандал и конско, но те са ти родители и ще ти окажат нужната подкрепа. По-добре направи аборт с тяхна помощ, защото рано или късно те ще раэберат, а и ако правиш аборт сама има огромен риск, може дори никога повече да не можеш да забременееш. След аборта има голяма вероятност да изпаднеш в депресия и е добре да има кой да те подкрепи.Все пак ще се чувстваш виновна, но не забравяй,че и приятелят ти носи същата отговорност като теб. Съветвам те да се посъветваш с психолог.Той ще ти помогне много. Желая ти късмет. И не забравяй всеки може да сгреши, не се обвинявай, а си вземи поука от грешката си и друг път внимавай повече.

9.   Естествено, че може да направиш аборт без знанието на родителите ти. Просто трябва да има някой възрастен с теб, независимо какъв ти е.
Спрете да давате грешна информация!!!

10.   модератор - публикуваме коментари, изключително написани на КИРИЛИЦА

11.   Аз съм много по-малка от теб, но все пак ще се опитам да ти помогна. Съгласна съм с номер5.. Дори да те ограничат, догодина ставаш на 18 и това наказание няма да е валидно повече, затова им кажи!

14.   По малка съм от теб, обаче според мен е редно да кажеш на родителите си... Тук няма мястото думата готини или не готини.. Никой нормален родител, ако ще и най-готиният родител да е, няма да го приеме нормално! Особено Бащите, за които ние винаги ще останем малките им момиченца! Според мен кажи на първо време на майка ти, оттам на татък ще оправиш кашата или с майка ти или и с двамата, за които това, което ще им кажеш, ако прецениш , ще е като гръм от ясно небе! Късмет!

15.   до коментар 9
Недей да даваш на това бременно момиче такъв лукав съвет! Ти я съветваш да убие дете!!!
Мило мимиче, ти си забременяла, носиш плода на твоята любов с твоя любим! Как ти ще искаш да посегнеш на твоето малко и беззащитно дете, което се намира в утробата ти? Недей да правиш това, този ужасен грях на детеубийството-аборта!!!
Ами, ако ти умреш по време на тази операция, когатро ти най-безсрамно решиш да подсегнеш на твоето детенце и на твоя живот? О, по-добре е да запазиш детето и да кажеш на родителите си;отколкото да помрачиш съвестта си и живота си с този ужасен грях!!!

16.   № 15 много си зле - тя на практика е емоционално незряла, за да бъде родител. Абортът не бива да бъде разглеждан като убийство, защото няма какво да убиеш - душата влиза в съответното тяло на един много по-късен етап. В крайна сметка всеки взема решенията и прави избора си към един определен момент и съобразно опита, който има. И според мен е правилно да мислим, че вземаме най-вярното решение спрямо този момент. В противен случай пътят до психиатрията е една крачка.

17.   Има една приказка "Първо, трябва да се блъснеш в стената и после да намериш вратата".
Стара история, но все пак е пример за безотговорността на двама души, които са тръгнали да правят любов и накрая - хоп детето, дето ще махнем, че сме под 18.
Не виждам нищо необичайно в родителите ти, само че опитват да помогнат, но разбиранията Ви от детството за правилно и неправилно няма как да се променят.
Деца, що за глупост е да тръгнеш да правиш секс под 18години?
Аз мисля, даже за 16г е рано, ама нали много мислите ...
Като ще тръгвате за секс, подгответе пълнежа на кекса - презерватив.

19.   Здравей, миличке! Не напротив- кажи на майка ти и баща ти. Та това малко създание в стомаха ти- то не е направило нищо, за да го отделят от майка му. Съгласна съм с коментар 15. Моля те, недей! Ако не искаш да го виждаш след като го родиш, го дайте за осиновяване...

20.   Християните, първо темата е на 4 години, после онова малко създание не се намира в стомаха.