Споделена история от Други

Програма "Старт на кариерата"
Здравейте, имам няколко въпроса за запознатите с тази програма. Според написаното, одобрените ще работят 9 месеца и ще получават заплата 400лв. Някой може ли да ми обясни, колко от тези 400лв ще се плащат? Не ми се вярва 400лв да са чисти, поне според предишни години. Бих искал да чуя някое мнение на работили вече по тази програма, редовно ли се плаща, изобщо какви са ви отзивите?

Коментари

1.   Не знам за новата програма, но от предишната моя приятелка работи 6 месеца за 450 лв. НЕТО. (ЧИСТИ) и се плащаха, защо да не се били плащали. Не разбирам. После дори май ? удължиха договора и една годинка работи там след университета

2.   Дъщеря ми работи преди две години по тази програма. 400 лв. дава държавата, но в тях влизат и осигуровките-чисто, мисля че бяха 320-330 лв. Плащат когато се преведат парите от агенцията по заетостта, а не когато се плащат заплатите в учреждението в което работи човека. Т. е. има закъснение с няколко дни-до десетина дни. За какви 450 лв. говори 1, не знам-за "старт на кариерата" беше така преди две години. След деветтях месеца/толкова трае програмата/, ако остане, е друга бира-тогава си е в щата на учреждението и източника и размера на заплатата са други. Ако не си инициативен и сам да търсиш възможности и покажеш способности, повечето ги ползват за общи дейности-да помагат. Полезно е, при всички положения-виждащ много неща. След тжво имаш право и на обезщетение за безработица-за няколко месеца.

3.   313 точно, ако ползваш и неплатен отпуск поради липса на стаж

4.   Махни 23% от 400 лв. и ще видиш колко е.