Споделена история от Други

Запушване на тоалетна
Тоалетната ни редовно се запушва, това е от натрупания варовик вероятно. На 4-я етаж сме. Отходния канал на практика е малко проходим и става... абе неприятна работа, нали се досещате. Чрез изливане на много гореща вода преминава. Бихте ли ме посъветвали с какво можем да я отпушим, т. е. да се разгради този варовик. Тръбите по принцип мисля, че са пластмасови. Мисля си за киселина, но доколко е приложимо, да не стане беля. Благодаря предварително!

Коментари

1.   В никакъв случай не слагай киселина в пластмасови тръби!
Тръбите не могат с варовик да се запушат, поне не от „пластмаса“ - те не задържат такива наславания - или инсталацията ви е калпава, или съседите ти изхвърлят дамски превръзки и тем подобни в канализацията, а може и тоалетното ви казанче да е бъгаво или зле монтирано.
По принцип белината помага при замърсени и миришещи кухненски сифони, но при пластмасови тръби наславания не могат да стават, а киселината може да ги разгради

2.   Кока колата премахва варовик и то на пълно сериозно. За траби обаче не знам какво би било от полза, освен да се сменят тръбите. Може пък да се е натрупал варовик във самата тоалетна и да се налага да се смени.

3.   1, пишете глупости, никаква киселина не може да повреди пл. тръби. Нали в пластмасови съдове я съхраняват. Вероятно се бъркате с камениновите, те са керамични и ако не са добре глазирани, киселината ги поврежда.

4.   Викни един водопроводчик да ти ги отпуши какъв е проблемът? За 5 минути работа е, те имат специални инструменти, ще платиш 30-40 лева.

5.   Най-добре се чисти с пиратка от яките! Ако издържат тръбите става екстра - 100%-ово прочистване и избиване на всички боклуци, тапи и запушвания!

6.   Аз реших да ти кажа тайната на чисти тръби и тоалетна чиния, няма да повярваш, но е истина.
Та правиш у вас купон събираш десетина тийнеджъри даваш им алкохол в огромни количества, за мезе даваш сладко торта или вафли, важно е да има шоколад. След тях само изполиваш тоалетната с вода.
Тайната е там, че алкохол и шоколад ще накара тийновете да повръщат, защото са лакоми. Повръщаното пък е по силно от киселина, разяжда варовик, наслагвания, жълти петна, петна от сапуни гарантирано и въпреки това не разяжда пластмасови тръби. Стара тоалетна чиния с насъбран 1см варовик за една вечер я изчистиха тийнове на купон, стана като нова от магазина.