Споделена история от Други

Силно изпотяване
Здравйте, момче на 16 години и имам неприятен проблем. Всеки ден когато тръгна за у-ще понеже съм с автобус и oще когато си сложа якето мишниците ми се загряват много когато не могат да дишат и за 30 мин докато стигна до у-ще вече имам неприятни петна дори по горницата а миризмата е наистина неприятна. Попринцип дори и без яке имам пак такъв проблем, но не е толкова голям но бих искал да се отърва напълно от този проблем. Мислил съм си за вариант с тениска и яке но в момента времето е студено и не го позволява а и якето ми не е от най топлещите и наистина не знам какво да правя. Немога да си събличам якето в у-ще заради неприятната миризма и петната по мишниците които излизат и се чуствам наистина неловко. Всеки път точно преди да тръгна за у-ще си слагам рол он но от нея никакъв ефект. От силното загряване даже и миризмата не покрива и се сещате примерно, когато имам физическо немога да играя с яке и ситуацията е наистина много кофти. Лошото е, че миризмата даже остава и по якето всеки ден си слагам и дезодорант по дрехите на мишниците и пак ефекта е само докато не се изпотя обилно. Пробвал съм и всеки път преди да тръгвам да си измивам обилно мишниците с сапун и пак не става. Незнам какво да правя моля ви дайте ми някъкво решение но да не е от сорта примерно събличай си якето когато си в автобуса за да не се загряваш много ама така или иначе след това якето трябва да го нося пак постоянно защото е много студено. Ако имате същия проблем споделете как се справяте с тази ситуация.

Коментари

1.   За миризмата,след като се изкъпеш натъркваш мокрите мишници със хлебна сода.

2.   Пиеш ли достатъчно вода(2-3 литра на ден)?
Смени дезодоранта и рол-она с някакви по- хубави. Аз съм момиче, но все пак ще кажа, че съм доволна от тези на Нивеа(за дезодорант).
Може би и якето ти идва твърде дебело. Защо просто не си със суичър в автобуса.

3.   Имам същия проблем. Вземи си спрей Odorex Duо, прочети внимателно упътването. Помага

4.   Купи си Одорекс против изпотяване на подмишници и ръце(бяло шишенце с малко розово). Струва около 12лв. На шишенцето е описано точно как се употребява. Купи си и бебешка пудра. Мисля, че тя е около 3лв и всеки ден преди да се облечеш слагай от нея. Хубаво е също според мен да си купиш рол он и дезодорант еднакви, против петна по дрехите и ги слагаш и двете. Може също на училище да си носиш мокри кърпи и дезодоранта. Слагаш ги тайно под якето, ако те е срам и отиваш в тоалетната и така ще се освежиш. Но съм почти 100% сигурна, че ще си много доволен от одорекса. Успех!

5.   Чувал съм за този спрей но ако го ползвам много време не става ли вредно понеже знам, че направо пресушавал потните жлези или незнам точно как да го кажа иначе благодаря за съветите. :) И предполагам го дават без рецепта във всяка аптека?

6.   А и понеже пише за ръце мога ли да го ползвам и по дланите защото понякога само като си държа телефона и целия става мокър не миризлива пот ами просто като вода.

7.   От №4, ами то си пише да го ползваш 10 дни(може и по малко) като всяка вечер го пръскаш и на сутринта го измиваш. Всяка кожа реагира по различен начин, при мен имаше голям ефект дори да не го ползвах по точно описания начин. Ако си решил да не го използваш, пробвай някой от другите мои съвети, мисля, че ще ти помогнат и са напълно безвредни. Аз пудрата всеки ден преди да се напръскам с дезодорант си слагам и се чувствам много добре, не съм изпотявала изобщо на училище. Друг нещо, което можеш да направиш е да си махнеш космите подмишниците(ако имаш). Не слушай тези, които казват, че е не мъжествено, напротив хиляда пъти по-хигиенично е да нямаш косми.
А това за дланите, не знам. И аз много исках да пробвам, но нещо все ме отказваше. Може би преди да заспиш се напръскай, гледай да не се бараш по лицето и на сутринта ги изплакни много хубаво. Ако пробваш това, пиши дали е имало ефект, за да знам дали и аз да пробвам :)

8.   А и пък съм №4 да без рецепта е, поне аз като си го взимах.

9.   Това с мокрите длани прилича на заболяване на щитовидната жлеза.
Дано да няма там проблем, но си пусни изследвания.

10.   Аз съм открил доста лесно и ефективно решение на този проблем. Взимаш си от онези кухненски ролки. Хартията е малко по-издръжлива от салфетките, когато се намокри. Не се къса толкова лесно. От тази хартия правиш 2 топки, големи колкото тенис топки и си ги пъхаш под мишниците под тениската. Перфектно обират влагата и тениската стои суха. Отиваш в училище, хвърляш якето и сваляш топките хартия в тоалетните. Готов си. :) Ако искаш може да си сложиш и нови по-малки топки за часовете. Не си личи нищо, ако си с пуловер или нещо друго върху тениската.

11.   Говорил ли си с лекар за това изпотяване? Може да е знак за нещо, някакви хормони примерно не знам.. Иначе не мисли само за това, все пак всички хора се изпотяват. И при мен е малко повече и точнонаскоро си взех одорекс, така че и аз го препоръчвам, усеща се разлика! От месец го имам и не знам колко е полезен, затова ще го ползвам малко по-рядко(примерно на 20дни). Но си го вземи и пробвай :)

12.   Напъъълно те разбирам, имам същия проблем. ОТВРАТИТЕЛНО Е. Не можеш да облечеш нещо с по- изкрящ цвят, постоянно се притесняваш да не забележат другите... На мен проблема ми е само като изляза навън сред хора и като се притеснявам. Вкъщи ако си седя и 100градуса да е- не се потя... Ходих на лекар- хомеопатичен, ноо без ефект. Никакви дезодоранти не ми помагат, пробвала съм на всички марки, но без ефект. Ще пробвам и аз Одорекс, дано този път да помогне :( успех, дано най- сетне нещо да помогне..

13.   Бръсни се редовно под мишниците! Аз никога не съм използвал дезодорант, но винаги си епилирам мишниците или ги бръсна гладко и не съм имал такива проблеми.