Споделена история от Други

Проблем с кредит
Здравейте,пиша И тук,защото в форум на тая тема не ми обърнаха никакво внимание и реших,че тук може да има запознати,които да дадат съвет.Теглил съм заем през 2007 ,който в последствие не можех да погасявам и така един ден,когато се опитах да изляза от държавата разбрах,че ми е забранено и един вид случаят е внесен в съда.Ако отново се опитам да изляза имаше пак някакви санкции.Сега работя в БГ и е трудно,имам невероятна възможност за работа извън България и ще мога да си погася заема, но не мога да отида точно заради тоя заем!!Което си е за ядосване.Сега нямам тази сума,която трябва да внеса за да вдигнат забраната,а давали по БТВ някакъв случай с човек,който го спрели заради заем и не били прави.Искам да ви питам , знаете ли какво трябва да направя или с кого трябва да говоря,за да разбера какво да правя,защото става един затворен кръг, в който искам да изляза да работя,за да си погася заема,а не мога- пак заради него.Благодаря ви предварително,много ще сте ми от полза с мненията си.

Коментари

1.   Оня случай по БТВ ако не се лъжа, беше за ?юбо ?енев. Ама там съда не беше прав защото заема имаше обезпечение някакъв имот, така че банката нямаше право да иска длъжника да не напуска страната да не се укрие.

Ако е такъв случая при теб не би трябвало да те спират, ама ако с нищо не е гарантиран заема, май няма друг начин освен да го върнеш.

2.   Такава е работата със заемите.Затова кредити - никога! На лизинг - никога! На заем взимам само от личен приятел, който знам, че нито ще ми слага някви лихви, нито ще ми прави проблем при забавяне.
За тези неща се мисли предварително и внимателно.
А, за случая, с Любо Пенев - при него всичко беше чисто.Имота обезпечаваше заема и така.

*Syndrome

3.   Така е ! Като подписвате документи, договори за хиляди левове, а не отделяте едни 20 лева за юрист/ адвокат да Ви прочете договора.
За каква сума става горе-долу въпрос?
Защото има разлика, напирмер, ако сте теглили 15 000лв. или 150 000лв. Защото ако са 15 хиляди , ще блъскате на две работи ,ще стискате зъби, ще я карате на хляб кренвирши,от мазнати малко помощ,и заема ще се погаси. Но при втория случай е малко по-сложно...

4.   Май ставаше въпрос,че по някакви европейски закони нямат право да му налагат такива ограничения.За това се учудих
http://www.btv.bg/news/bulgaria/zakonired/story/818671034-Maj_osadi_MVR_zaradi_zabrana_za_izlizane_v_chujbina.html