Споделена история от Други

Защо в днешно време всеки те използва и лицемерничи зад гърба ти!?Нима вече това са най-важните неща в живота!?А къде отидоха истинското приятелство и чистата и искренна любов?!Дали все още съществуват?Защо всеки ден по улиците срещаме тъжни и страдащи лица на измамени или наранени и изоставени хора?!И защо стана ежедневие да научаваме как млад човек,отчаян от живота и ненамерил смисъл в него е сложил край на земния си път?!Защо смъртта се е превърнала в единсвения изход,няма ли друг?А,и откъде дойде всичката тази злоба,ненавист,завист,омраза и агресия у хората,къде изчезнаха невинността и добротата,защо неможем да ги открием дори и в очите на едно девет годишно дете,за което пример за подражание са"какичките"и"батковците"от пети клас,които бройкат гаджета и бягат от часовете за да пушат цигари?!В какво се превръщаме и докъде ще стигнем по този начин?!!!!В какво превръщаме живота си и не само своя а и този на другите?Господ вече ни наказва за това.А ни струва толкова малко да се позамислим,за да се осъзнаем навреме и да излезем от тази каша.Не смятате ли,че е вярно?

Коментари

1.   така е защото се впуснахме да правим пари и забравихме ценостите ,така ние не ги предаваме на децата ни и те си намират заместители !но това е времено всичко ще си дойде на място ,просто едно две поколения са повредени и най-лошото е че ние ги повредихме!

2.   Здравей, това което казваш е напълно вярно. Света се превръща в нещо ненормално и най-лошото е, че никой не прави опит да го спаси, но не света, а хората сме виновни за всичките си нещастия. Знам, че има и такива хора, които не могат да издържат на напрежението и си слагат край на живота, но това ли е начина? Откакто сме се родили ние се борим с нещо непрекъснато. Борим се при първите ни крачки, първият ни път в училище, първата ни рабита и т.н. Самоубииството е най-глупавият начин, по които показваш, че си се предал, че захвърляш толкова борба на вятъра и какво все пак света не се свършва с нас като се самоубием. Така само показваме как ние приключваме живота си в този свят-като страхливци. Господ винаги ще ни наказва за грешките ни, за да се осъзнаем, а тези които не се осъзнават си плащат жстоко рано или късно. Любовта съществува за тези, които искат да я намерят. Никога не забравяй, че най-добрите приятели са в семейството. Те са вечни дори и след смъртта. По улиците срещаме тъжни хора, които не могат да се справят с сътрешните си терзания и това им е грешката. Трябва да разберем, че винаги има НАЧИНИ! :)

3.   Така е винаги има начини но просто някои неискат да ги намерят :)

4.   Света е такьв какьвто си го напраиш ти :)

8.   здр от мен
ами прочетох коменрите и аз искам да кажа нещо;
Който си надробил попарата да си я сарба