Споделена история от Други

Къде няма казарма?
Здравейте,

Въпросът ми е от чисто любопитство. В кои държави по света освен в България няма казарма? Ако някой знае, моля да пише.

Благодаря предварително!

Моля редакторите да публикуват темата.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами никъде няма казарма общо взето - в нормалните държави си има платена армия и хората настина се обучават, а не като в нашата бивша казарма да си бъркат в носовете 2 години и да ги карат да вършат съвсем други неща....

2.   Това е статия в Wikipedia по темата, в секцията 'Countries without mandatory military service' са изброени държавите, където няма задължителна казарма:

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_service

3.   В Германия няма казарма, в Австрия е минимална някаква, в доста развити държави се мисли за отпадане на казармата. В 21 век е важно качеството, не количеството.
Казармата не може да изпълнява възпитателни функции, защото от чисто психологически причини възпитанието е до 7 г., после идва фазата на подръжание, на убеждаване, на намиране на себе си. Казармата е прекалено късно, за да възпитава, ако родители и учители не са си свършили работата, а създава много възможности за изцепки, за насилие и сексуални извращения МАСОВО. Казармата е прекършила повече хора от колкото е дала на обществото. Братовчед ми го смачкаха там, мислим че е бил бит, изнасилван и тормозен, но вече не е същият.
Мъжът ми не е ходил в казарма заради политически причини и по-дисциплиниран, праволинеен човек от него няма.
Родителите и учителите са нашите възпитатели, а който иска може и без казарма да направи кариера в армията без да губят времето на другите мъже. Армията ни е калпава в привличането на качествени кадри, но това не значи, че бъдещето не е в професионалната войска. Дори исля, че и в САЩ няма казарма, но не им пречи да са супер сила.
Плащаш и получаваш военни, на сила хубост не става

4.   Всеки човек трябва да придобие минимално военно обучение. Както и да може да се спрявя в критични ситуации. Казва се, че казармата има възпитателни функции, защото наистина си е едно изпитание за всяко младо момче - физически и психически. Една подготовка, която да го срещне със суровия живот. Така че казармата е много полезна институция и съществува в много развити държави като Швейцария и Норвегия. Там войниците са обучават в духа на патриотизма. Всяка сутрин се слуша химн и речи за националната ни идентичност. Мит е, че днес не се използват количествени фактори във войната. Тъй както не се използват от Европа, Русия ако пожелае точно с конвенционални методи може да нахлуе до която иска европейска точка. Така нашата 20 хилядна армия, колкото и добре да е въоражена, не може да се прибори с турската, ако примерно решат да си върнат Кърджали. Така при един бунт, дори нашите ловци могат да превземат държавата с най-различни методи, като вътрешно извънконтактовите и хибридни войни.
През втората световна война руските танкове са били много по-калпави от германските, но са повели чисто количествено.
При едно бедствие в България 150 хиляди войници са се включвали в помощ. А мобилизацията е била 1 милион и повече. А преди 25 години също е имало атомни ракетни войски и всичко..

5.   Във Сърбия също няма казарма.
Във Украйна също също няма (май). Наскоро се говореше за връщането на закон който задължава отново хората да минават през казармата, заради заплаха от страна на Русия. Не знам обаче дали закона е въведен отново или не.

6.   Военна повинност има само във 20% от страните в света, а във ЕС процентът е 5. А ние сме част от ЕС и не бива да се цепим от колектива.
Извод - казармата е отживелица. Трябва ни любов, а не война.

7.   6, трябва БАЛАНС във всичко! Не може нито само на "любов", нито само на война да я караме.
Виждаш какво става като се прекали с "любовта" и няма никакви правила, съвест, задължения и закони - 5000 майки под 12-годишна възраст... И кой ще ги храни, гледа, образова тези деца, "родителите" им ли?