Споделена история от Други

Гимназията ми липсва, университетът - никога
Защо като кажа на хората, че гимназиалните ми години са ми по-скъпи и близки до сърцето и ме гледат като откачен? Какво да правя, като хората в гимназията бяха по-готини и забавни за мен от надутите от университета? Какво да правя, че за мен спомените от училище си останаха по-ярки от тези от студентството? хора, разберете, че студентсткия живот не е сладък живот за всеки и не на всеки студентските години са му най-добрите години в живота. За мен това бяха училищните. И освен всичко друго и на работа не е толкова гадно като в университета. Защо не приемате, че има и друга гледна точка?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Зависи кой за какво отива да учи - едни за достатъчно знания и професия, която да ти осигури сносно бъдеще, а други - за социални контакти. Освен това чак всички да са надути от целия ти курс - това просто е малко невероятно. Колкото за спомените от гимназията - чудесно е , че са хубави.

2.   Вече почти 4 години съм без вас, мои любими съученици. Моите приятели и хубавите момичета. Вече 4 години съм с надутите селски пръчки в университета, които парадират с пари, а като интелигентност и доброта съвсем ги няма. Ама какво знаят те? Не са ви на нивото! Ако можеше да избирам щях да съм винаги с вас, както преди. И после някой ще ми каже, че студентските години били най-добрите в живота да бе да! За теб може би, но не слагай всички хора под общ знаменател! За много хора годините когато завършат и почнат работа са по-хубави от тези в университета, за много други хора пък спомените от гимназията са им по-скъпи от спомените от университета. Университетът, без значение кой е тои е един друсан клозет, където отиваш да учиш знания, които няма никога да ти потрябват в реалния живот и в работата, обаче го правиш заради дипломата, защото с нея ще си намериш по-добра работа. Дано никога не видя състедунтите си след като завърша и дано със съучениците ми да започнем да се срещаме по-често на събирания на випуска! Защото хубавите спомени остават завинаги.

3.   А при мене е обратното. Училищните години за мен бяха АД ,можеби защото бях в малък град и всичките ми съученици бяха задръстени селяни....Сега съм студент и се разбирам мнго добре с някои колеги живя в квартира и си правя каквото искам. Определено студенстките години са най-хубави. Помисли си добре :)
V.

4.   Напълно съм съгласна с теб. И при мен е така. Но все пак се надявам и за напред да има години, които да са по-хубави от училищните.

6.   Напълно съм съгласна с теб! И аз съм така. Но всеки е индивидуален, не всеки може да те разбере по много причини.
Вече съм трета година студентка и с ръка на сърцето мога да ти кажа че последно искрено и със сълзи на очи съм се смяла в гимназията...на идиотщините които си спретвахме със съучениците. Така ми липсват лиготиите в час, когато едва не сме се задушавали от смях още повече че звук не можеш да издадеш, понеже примерно си в часа на най противната даскалка :Д спомням си, че редовно се смях до рев и накрая ми се разтичаше спирала и целия ми грим отиваше по дяволите от това още по- ми залютяваше на очите а смеха не спираше...а сега какво ?! Както казваш ти предимно надувки с които две приказки не ти вървят камо ли нещо друго. Преди обрив получавах като ми кажеха ''абе ходи си на училише ,недей бяга...един ден ще искаш да ходиш на училище ама няма..'' а сега с такава мъка си признавам че има толкова истина в това...
Но кой както си го направи и както му се случи, така както ние сме срещнали готини хора в гимназията и за нас това са най хубавите години..така други може да имат лоши спомени от там и естествено по-хубави от студентския живот.

7.   Като цяло и аз не ги търпя. Има някой свестни колеги, но останлите 90% са - коли , дискотеки , дрехи... Не знам как ще търпя още 4 години ... аз 1 не можах ... ще си уча и ще си излизам с определен кръг от колеги, приятели , близки ... да ти пикая на студентския живот, фрашкани дискотеки , пияни и надрусани те гледат на кръв , 2/3 от момичетата са патки без характер, а за момчетата да не говоря. Мислят само как да препишат на изпита и след това да се напукат в някой "Диско". Не ! Аз, макар и доста млад си падам по по-стабилния живот. Сериозна приятелка, интелигентни приятели , с които можеш да си кажеш и нещо умно, и нещо смешно, но не пошло. Да излизаме по прилични заведения, в които можеш да си чуеш мисълта- не е толкова шумно. И така, общо взето.

8.   Съгласна съм с теб, че университетът е мястото, където отиваш да учиш знания, които няма никога да ти потрябват в реалния живот и в работата, обаче го правиш заради дипломата, защото с нея ще си намериш по-добра работа. И май във всички университети е така.

9.   Напълно подкрепям всичко казано до тук. Работя в производството през лятото и чак не ми се започват лекции като знам какво ме очаква. Ако не беше желанието да се изуча въобще нямаше да отида в университет! Просто не си заслужават ядовете!