Споделена история от Други

Проблем със Samsung Galaxy s3 NEO
Здравейте...

Имам един много кофти проблем с телефона, а именно че батерията прегрява до неузнаваемост и пада много бързо.
Не знам дали е от играта, която играя (clash of clans) но е много кофти :/

App-овете, които използвам са:
Facebook
Skype
Viber
Massanger
What's up
Touch Pal
Twitter
Instagram
QR code reader
Shazam

Игри:
Crossy Road
Clash Of Clans
Minecraft Pocket Edition
SubwaySurf

И все пак не мисля, че проблема е от тях....
Не знам какво да правя.. Моля за помощ...

Коментари

1.   Хеееей поздравления clash of clans e много готина игра. Само е от нея е да знаеш, заиграваш се и забравяш а нали иска и Online постоянно да си, и гътва батерията за 2-3 часа Всичко което изисква мобилни данни включени тощи батерията. Това е от мен

2.   Ми, ти си го натъпкал с приложения тоя телефон и все още очакваш да не пада малката 2100 mhA- ова батерия.
За какво ти е скайп на телефона? Или пък уатс ъп? Или пък Qr code reader? Кажи, използвал ли си ги тия 3 програми повече от 5 пъти?
Както и да е, не ни каза от колко време е телефона, на каква светлина си (50-60%). Не сме гадатели тука и не смятаме да хвърляме боб, за да разберем нещо.
Иначе, виж в настройките дали не си включил някоя от тия прословути "екстри" на самсунг... или си купи втора батерия, така като свърши едната, ще ползваш другата.

3.   Основен проблем на всеки Samsung e именно ThouchWiz (Тяхната версия на Андроид). Другите проблеми са - Snapdragon S400 - Процесора ти не е най-добрия и прегрява на почти всички игри, особено след 7-8 минути игра. Другото е, че има само 1. 5 GB Ram памет.
Процесора и рамта няма как да ги смениш. Но можеш да сложиш CyangenMod - Консултирай се с някой, който разбира от преинсталация и root-ване на телефони.
Това ще улесни много работата на процесора и паметта.
Не се притеснявай. Аз съм бил с телефон с Snapdragon 600 и Snapdragon 801 (HTC One и Galaxy S5) - Винаги прегряват на игрите. Правят го и iPhone-ите.

4.   Не е от това какво играеш или какви приложения имаш. Една приятелка има същия телефон и ми разказва че също прегрявал до такава степен, че ставал кафяв капака. Тя се оплакала на оператора и са го подменили. Направи същото няма да се оправи, мисля. Накарай ги ако още е в гаранция да подменят батерията или телефона.

5.   От игрите батерията умира.. Задължително е да не използваш Clean Master и други боклуци, които уж "ускоряват" устройството, а всъщност го забавят.

6.   Здравей. Аз също имам Samsung Galaxy SIII Neo. Значи, можеш да пробваш Battery Doctor, но лично аз не го намирам за много надеждно. А, и си чисти скорошните приложения, защото когато ги оставиш да работят харчат батерия /което може би знаеш/. Също така си изключвай Wi-Fi, когато нямаш нужда от интернет. Ако това продължи известно време, те се съветвам да се обърнеш към някой специалист, в случай че се налага смяна на батерията.
Успех! :)

7.   Изтрий си вайбъра и му удари един рестарт след това. Ако не се оправи изтрий всички актуализации на проложенията които си идват с телефона и ги деактивирай. Също така си спри синхронизациите на профилите - Gmail, Facebook и Samsung accaunt. Ало и това не стане го върни към фабрични настройки, но знай, че всичко от тела ти ще се изтрие. Ако имаш някви снимки и друга важна информация която е на паметта на телефона си я запази и чак тогава връщай фабричните ;)

8.   Не знам как да постъпя.... Май ще го пратя в сервиз..

9.   Не знам защо се получава,но аз съм съсъ същия телефон и наистина батерията пада бързо е и а съм постоянно на него и имам много приложения,но иначе съм много доволна от него като гледам доста приложения имаш и това също ти взима батерия както и яркоста