Споделена история от Други

Леопардов гекон, съвети
Здравейте! Момче съм и си падам по екзотичните домашни любимци. Наскоро си взех леопардов гекон, роден 2014г. Гледам го на температура 22-23 градуса, терариумът му е 58см дълъг, 30см широк и към 35см висок. Сипал съм му два пръста пясък за влечуги и съм му направил каменни укрития, има постоянно купа с вода. Ден след като го взех, му беше първото хранене. Не знам как 10 сантиметров гущер събра четири щуреца в стомаха си, излапа ги като че не е ял от излюпването си. След два дни му купих нови щурци и тук възникна проблемът. Не е ял от 4 дни. Щурците си щъкат около него, катерят му се по главата, а той им обръща толкова внимание, колкото и на камъните в терариума. Вече започвам да се притеснявам. Не мисля, че страда от задръстване на червата, защото крайниците му не треперят, няма подут и/или охлузен корем, и всяка сутрин заварвам пясъка в много стъпки.
Моля дайте ми съвет какво да правя с гадинката и също моля модераторите да добавят историята ми, защото колкото и абсурдна да е за някои, тя е важна за мен. Благодаря!

Коментари

2.   Станало му е хладно, или се е наситил, не е нужно всеки ден да яде, моя имаше период от месец да не яде. Всичко е наред, не се шашкай

3.   Студено му е и за това. Увеличи темп с два градуса и виж дали няма да яде. А съм чула, че и като сменяват кожа не са с голям апетит и стават лениви

4.   Вчера яде за пръв път от около седмица. Явно по-бавно е смелил 4те щуреца. Изяде два и утре ще му дам нови. Също так искам да попитам дали е проблем да има все още не сменена кожа по носа, защото и така го взех, по носа има останала мъртва кожа.
От автора.

5.   Мисля, че трябва да му навлажниш кожата малко - те обичат да се къпаят. Гледам, че единия гекон на приятеля ми постоянно се пльоска в купичката си с вода. Опитай с пулверизатор (от тези, с които се мият прозорци) но първо много хубаво го измий и извари най-добре с вряла вода. После пълни студена, не ледена, не й топла и пръскаш малко във въздуха над него.
Не го махай сам парчето, за да не го разраниш.

и не ги е смлял трудно - студено му е. Вдигни температурата

виж тази тем,а:
http://terrariums.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?5