Споделена история от Други

Не харесват кучето ми
От година и нещо гледаме куче в нас. Както всички и тя си има характер, но близките като дойдат в нас и все я пипат по мустаците, мачкат я и тя по някой път тръгва да ги хапе, но не силно. И мен така някой път, но аз не усещам нищо, просто показва, че не и е приятно.
Всички само я обиждат, казват, че е псе. Помяр, Кофа. Само аз, мама и тати си я харесваме. Вчера баба дойде и започна да я пипа по ушите, по устата и да я дразни, Джеки я захапа и баба започна да и се сърди.
Много ми е болно да дойде някой на гости и да започне да казва, че ако тя ги доближи ще посрещне крака им в муцуната, ще я изхвърлят през прозореца, ще я залепят за стената.

Много хора си мислят, че животните нямат чувства, но и те имат. Имат право да покажат мнението си.
Тя много се радва а всички. Когато имаме гости обаче аз я затварям в стаята, а тя милата като слуша как се веселят и виждам тъгата в очите й. Какво да направя за нея? Много я обичам, искам да е щастлива. Играя си с нея, мама също, и тати. Но когато тя е тъжна, аз съм два пъти по- тъжна :)

Коментари

1.   Предишното ми куче беше наричано "грозен помияр" от разни непознати хора на улицата. Отвръщах им с "Ти пък защото си много хубав/а" и си продължавахме.
Да не говорим, че тези хора идват У ВАС, в твоя дом и в този на родителите ти. Като не им харесва четирикракият член на вашето семейство - айде, чао! Нямат право да обиждат който и да е, докато са ви на гости.
Другият вариант е да ги предупреждавате, че животното е с характер и да не го закачат изобщо.
Ако някой каже, че ще метне кучето ми през прозореца, гарантирам, че той ще е първият, който ще излети.

2.   Зaщо ТЯ се кaзвa Джеки? !
Знaчи, aко мои гости, без знaчение дaли сa ми роднини се отнесaт тaкa с кучето ми, ще изхвърчaт нa секундaтa. Рaзбирa се, че имa чувствa животинкaтa. И рaзбирa се, че кaто я дрaзнят, ще се зaщити кaкто може. Кaзвaй, че е член нa семейството и нa който не му хaресвa, спокойно може и дa пропускa дa ви идвa у къщaтa!
Пък кaк щели дa посрещaт с крaк в муцунaтa... женa съм, но вярвaй ми, че който сaмо опитa, ще ми срещне юмрукa много от близо. Въобще не се притеснявaй дa режеш здрaво тaкивa глупaци, нищо че сa роднини. Кучето пък ти е приятел, a и си е домa все пaк.

4.   Е предупреждавай си гостите да не я пипат така, като не й е приятно. И без това не знам кой ще ти пипа кучето по мустаците, странно е.

5.   Недей да слушаш другите. Кучето си е твое и ти най-добре го познаваш, следователно тези, които за пръв път го виждат, не могат да определят псе ли е, не е ли! Това, че животното е било дразнено и се е ядосало не го прави долен помияр, а е знак, че дразнителят трябва да спре. Разбирам те, разбирам, че тъгата на животинчето ти те прави тъжна, но всъщност не е необходимо да се тормозиш психически по този начин. Според мен не е необходимо да изолираш кучето, когато имате гости-може да се опиташ да го наглеждаш, а освен него и хората, които са около него. Просто следи реда в дома. Дано съм помогнала :)

6.   Щом хапе хората, слагай ? намордник когато имате гости. Така ще е покрай вас, без да създава проблеми, когато гостите я барат за ушите.

7.   Имах навремето много злобен пинчер,проби дупка ВНС ухото на едно гадже :). Хората ги беше страх от него,но аз и нашите много го обичахме.Просто предупреждавахме гостите,че не е дружелюбен и да не го закачат.Опитай и ти така.

8.   здравей,
наистина това което казваш за кучетата е вярно. Кажи на твоите "роднини" да не я пипат по този начин, след като не й е приятно.
Другия вариант е да я държиш близо до тебе, може да я вържеш в стаята където сте за да не е сама.
Също така може да й купиш играчки, има едни кокалчета които в които има вещества полезни за зъбите им. Така хем си играе, хем си чисти зъбите.
успех и не позволявай да ти развалят отношението към кученцето.

п.п. тези твои роднини имат ли куче? ако не - причината да се държат с твоето по този начин е, че просто не знаят как е правилното.

9.   Важното е, че вие си я обичате и се грижите добре за нея. И моята си беше с малко по-странен характер и не всички я харесваха и какво от това? Все едно очакваш и теб абсолютно всички да те харесват. Е няма как да стане! Така, че да не ти пука, грижи си се добре за кученцето, а това, че някой си не го харесвал изобщо не е толкова важно. Пък и в крайна сметка, каквото са търсили, това са намерили. Пишеш, че умишлено я дразнели, е при това положение как очакваш кучето да се държи мило?! Все едно въпросният човек да го дразнят непрекъснато, ами накрая ще реагира. Същото е. За това не оставяй хората да я дразнят и мисля, че всичко ще е наред. Който я обича ще намери начин да и се зарадва без да я дразни, а другите по-добре изобщо да не я доближават.