Споделена история от Други

Мразя да гледам новините, а вие?
Честно да ви кажа не мога да ги понасям, толкова ме дразнят! То поне да говореха все за нашето градче, ами то какво - все за големите градове говорят. София това, Варна онова, Бургас и Пловдив трето. Абе писна ми бе мразя ги тия новини по всички телевизии. И да не говорим за тъпите и противни водещи като онази Ани Салич, Ани Цолова, Венелин Петков, Гена Трайкова и тоя новия Калоферов по Нова Телевизия. Добре, че на станах журналист, че с такива колеги и ровене в болките и проблемите на хората щях да полудея. Толкова ме дразнят и постоянно гадни неща показват. Все лоши новини - катастрофи, убийства, природни катаклизми. Е толкова ли няма хубави новини. Както е казал един успял човек: "Щастлив съм, защото не гледам новините." Смятам да спра да гледам новините, а когато наще ги пускат ще излизам навън.

Коментари

1.   Ами разбира се, аз от години не ги гледам, нито чета вестници.

2.   Това е глупаво с какво да ти помогнем .

3.   Новините са за скучните и за пенсионерите. ОСвен това ти промиват мозъка.

4.   Еми то по пяринцип си има за всеки град н0вини :) всмисъл всеки град си има телевизия, и новините са важно нещо.. казват се много неща, които са важни и аз като бях малка не ги понасях, но сега ми е интересно, важно е кво става със света за да знаем кво ни чаква и пред какво да бдем внимателни :)

5.   Не съм малък на 22 съм.

6.   Не гледам новини и не чета вестници - говорят и пишат за това, за което им се плаща, а то е много далеч от истината. Абе всичко е търговия, всичко се продава и купува. На умния човек не е нужно да му се обяснява колко сме напреднали - като си погледне статуса и ще разбере. Има къде по-интересни занимания и предавания.
Мечо Пух

7.   Еми значи още по - кофти :) Щ0т тфа че не те интересува кво става около теб, означава, че се интересуваш единствено от себе си :)

Яг0дка :)

8.   Ма новинарите не са виновни за лошите новини. Те само ги четат хората, това им е работата. А на теб света ти е крив май, та и новинарите.

9.   Как така мразиш да гледаш новини , а знаеш имената на всички водещи дори и на новите. И ми е мн интересно кой е този успял човек който е казал "Щастлив съм, защото не гледам новините". А как очакваш да коментират твоя град след като там явно не се случва нищо интересно. Те ако почнат да коментират всички градове трябва цял ден да дават новини.

10.   Никой не те кара да ги гледаш, за телевизора ли си вързан?Като те дразнят не ги гледай...и защо си мисля, че имаш общо с историята "Мразя хората от провинцията?писаното изглежда е от и същи примитивен мозак ...

11.   Еми хубаво, като те дразнят не ги гледай. Има хора обаче, които ги интересува какво се случва около тях. Иначе, че лошите новини са повече от добрите - няма как да не се съглася. Но това е живота.. А мога ли да попитам на кого е цитираната фраза? :)

12.   Гонене на рейтинг,политическо лобиране и какво ли още не.Новините отдавна вече не са безпристрестен източник на информация,както би трябвало да бъде.В Интернет все още има сайтове,които отразяват новините донякъде безпристрастно.Човек трябва отнякъде да се информира,защото лошите новини не са по-вредни от пълното информационно затъмнение.

13.   Мен ме интересува какво се случва около мен, обаче новините не показват важното, не показват цялата картина, а само каквото им е изгодно и промиват назадничевите мозъци като тези на глупавата им аудитория, състояща се предимно от пенсионери или хора без собствено мнение.

От автора

14.   Абе вие в тоя Spodeli.net явно нямате връзка с реалността. Излезте малко от форумите!

От автора

15.   Аз сум на 14,и са ми итересни новините!

ВRC

16.   Съжалявам ако се повтарям-не съм чела другите коментари. Обаче ми е интересно-ти не се ли интересуваш от ставащото около теб!? За какво искаш да ти говорят в новините-как чуруликат птичките и как се носи вятъра.. И естествено, че дават новините за големите градове! За твоя град като няма какво да кажат. Ако даваха за всички градове и за всички села новини, то какво-новините нон стоп щяха да си текат. Абе глупости и половина-няма за кфо да пишете и ви е скучно.

Рая*

17.   И аз мразя новините, но много често бивам принуждаван да ги гледам. Както повечето компютърно пристрастени, ям тогава, когато не издържам от глад. И често това се случва, точно когато дават новините, а майка ми и баща ми сакън да не ги изтърват. Отива ми и апетит, и всичко...
Дори да си имал добър ден, те ще ти го развалят.
Дори да ти е било готино за нещо си, те ще те накарат да забравиш, и ще те потопят в свят на омраза и насилие.
Баща ми всеки път псува, ядосва се, казва че е време да ме послуша, и на следващия ден - пак BTV - новините.
Аз често ги питам - "Не виждате ли как ви се из****т на мозъците ". Те уж виждат, на следващия ден пак тях пуснали.