Споделена история от Други

Каква е вашата интернет персона?
И отговаря ли тя на реалната ви личност? Аз се казвам Поля и съм от Плевен, но в интернет всички ме познават като Фифи Родригес. А вие имате ли си псевдоним в интернет? Различава ли се въшата интернет персона от истинската ви същност? Някога сменяли ли сте си името, пола, възрастта и населеното място, макар и само виртуално?

Фифи Родригес

Коментари

1.   Хората в този сайт нямат връзках с реалността, но не си мисли, че ще си признаят, че в интернет се правят на това, което не са.

2.   Винаги съм била себе си. Усещам хората още в началото и сама решавам дали да разкрия истинската си същност. Имам приятели в нета и ми е много приятно да си пиша с тях. То когато приказката си върви, си върви.

3.   Имет0 да, пола и взрастта не :) То даже не си сменям името, щото т'ва ми е прякор.. много мои приятели ме наричат така!

Яг0дка :)

4.   Апф, нескромно, но съм доста известен в определни футболни форуми.Ползвам няколко ника и затова трудно хората правя връзка.Но никога не съм се представял за това, което не съм.

*Syndrome

5.   Моят псевдоним винаги отгаваря на личността ми и на чувствата ми в даден момент аз съм малко променлива личност и си сменям псевдонима в зависимост от това как се чувствам

6.   Това е анонимен сайт...

7.   Винаги казвам истинското си име, а ако нещо в другия ме съмнява - не казвам нищо. Колкото до това дали образа ми в интернет отговаря на образа ми в реалния живот - да, доста, не обичам да се преструвам. Но преди ми беше забавно да бъда "актриса" и да се правя на някоя, която не съм, но това беше отдавна, когато бях по-малка :)
Поздравления за интересната тема! :)

8.   Не прави това,което не искаш да ти направят на теб.Защо да лъжа за името,пола или възрастта си? Аз не бих искал някой да постъпи така с мен и затова спазвам този принцип.Понякога в чатове не бързам да казвам възрастта си(ако не са ме питали за нея),защото умът ми е с поне 10 години над реалната ми възраст и ми е приятно хората да ме възприемат поне за известно време като по-възрастен,докато четат написаното от мен,но не оставям тази заблуда за постоянно.Това се запази дори след като преди няколко години навърших пълнолетие.

9.   Абсолютно отговаря. Въпроса е, че в реалния живот някой трябва да ми е приятел, за да говоря така както говоря тук. Това е и единственият форум, където пиша понякога. Да, може да се нарече лицемерие, но все пак не можес на един непознат човек да му говориш така свободно. Иначе, сигурно щях всеки ден да съм с насинено око предполагам :)))) От друга страна всеки иска да чуе точно какво мислят другите. Така че, форумите за повечето хора са отражение на това какво им става в главата.
Ралф

10.   Не обичам да пиша никъде, освен в блога си. Мразя форуми, социални медии и подобни бози.

11.   Ами много си зависи кой е сайта и с каква цел съм се регистрирала. Ако съм направила профил с цел да намеря истински хора, с които да водим нормални разговори, ами да, информацията е истинска, не лъжа нито за години, нито за останалите неща. Защото е тъпо да се заговорите с някои на сериозна тема и изведнъж истината да лъсне.
Виж, ако съм направила профил само за забавление и за убиване на времето, имам един такъв в известен сайт за запознанства, тогава лъжа та се късам, защото ми е ясно, че там няма да намеря хора с които да говорим на сериозни теми, а по-скоро хора с които да "утрепя" няколко часа. И разбира се, там съм 10 години по-млада, руса, с мерки на манекенка и т. н. Просто защото човекът от среща му е все едно с кого говори, след като и двамата просто се лигавим. Обаче да ти кажа напоследък избягвам да лъжа, а и от месеци не съм влизала във въпросния сайт. Не знам, някак си ми стана тъпо, да поддържам ролята на празноглава тийнейджърка чиято най-голяма мечта е да си сложи силикон. Защото като си изградил такъв образ съответно и хората които искат да си общуват с теб не са с диплома от Оксфорд. И бързо изчерпваме темите за разговор предвид, че не слушам чалга, а някак си вече не си падам по разговорите за това кой какво ще ми направи на задната седалка на лъскава кола. Та явно с годините човек разбира, че не си струва усилието да поддържа измислен образ, защото непрекъснато трябва да си на щрек какво говориш за да не се оплетеш в лъжите си.

12.   Допреди година и нещо показвах основно гневната страна на личността си, но надраснах някои неща в характера си и сега се опитвам да се поправя. Във Vbox7 понякога криех годините си или сменях истинският си роден град, но с място, на което съм живяла преди. Понякога пиша в хот арена. Псевдонимът си тук започнах да използвам на 15, когато много слушах групата. Впрочем, с теб сме от един град.

Black Sabbath