Споделена история от Други

Жените си живеят по-добре
Хубаво е като те обвинят в нещо например изневяра да пускаш по някоя сълза и да те успокояват след това. Хубаво е да можеш да правиш интриги, и дори да те хванат се отърваваш, защото си жена, пък жена не се бие. Хубаво е да можеш да се заяждаш с околните и да се държиш надуто с тях, без да те закачат и да искат да те пребият. Хубаво е цял ден да ти вървят по гъза и да ти носят торбите. Хубаво е като искаш да задържиш мъж до себе си да забременееш от него или от друг. Хубаво е като ти се спука гума на колата да има кой да ти я смени. Хубаво е да не носиш парична отговорност, ако счупиш колата на милото. Хубаво е да излизаш в отпуск по майчинство и през това време държавата да ти плаща пари, същевременно да ти пазят работното място. Хубаво е като слизаш от автобуса да ти подават ръка, макар и да нямаш нужда и да не си инвалид. Жените наистина се държат и са третирани като деца.

Коментари

2.   ......нямам думи...ми обръщай резбата тогава.
Ева

3.   Хубав0 е к0гат0 е*еш и не те отварят :) Хубав0 е к0гат0 не ти се налага да си събуеш гащите и моеш да пикаеш навсякъде :) Хубаво е к0гато можеш да си ги въртиш и да не те нарекат ''Курва" :) Хубаво е когато не ти се налага да раждаш :) Хубаво е когато нае*еш някоя, а тя после се чуди кво да прай :) Хубаво е когато за вас няя месечен цикъл :) Хубаво е да обвиняваш жените без да знаеш кво име :) Хубаво е когато с женати двамата ходите на раб0та, ти сядаш и и кааш дай бира, дай вечеря и сложи децата да легнат :)

И за жените и мъжете си има недостатъци, а и нали се пишете за големите мъжкари и ние винаги сме по - слабите еми малко или много ше доказвате че сте такива ;)!

4.   Да жените наистина си живеят добре.
Хубаво е да ти се скъса з...ка, докато раждаш.
Хубаво е, докато си в майчинство и държавата ти плаща парички да страдаш от хронично недоспиване и умора защото детето е или болно, или му никнат зъбки или пък милото, чиито пари харчиш иска да му переш дрехите, да му чистиш къщичката, да му готвиш, сервираш, отсервираш и каквото ти дойде наум, защото за бога ти не ходиш на работа, а по цял ден си седиш в къщи.
Хубаво е, след като започнеш работа и се бъхтиш по 10-12 часа, като се прибереш в къщи пак да готвиш, чистиш, переш, сервираш, отсервираш и т.н., а милото, чиито парички харчиш е бил на работа и се е бъхтал 10 часа и е
много изморен и не може да ти помогне.
Да продължавам ли!

5.   Това ли ти е критерият за добър живот? Масово мъже бият жените си, а колко жени бият мъжете си?! Носенето на торбите и подаването на ръка- това е проява на кавалерство, но вече малко мъже го практикуват. А с думите си за бременността направо ме уби. Пробвай се ти да износиш дете, да го родиш, пък после и да го възпитаваш,понеже отговорността за децата се пада главно на жените и повечето мъже участват само колкото да навикат жена си,че тя е виновна за това и онова. И майчинството,което се плаща да не би да отива за жената, мъжът не се ли облагодетелства също от това, че постъпват още пари в семейния бюджет? Ти какво искаш, жената да си роди на работното място и още на следващия ден пак да отиде на работа и на всеки час да си кърми детето,да го преоблича, да му сменя памперсите и междувременно да си изпълнява задълженията на работното място? Направо съм изумена колко лигави са станали повечето мъже и как разсъждават!

6.   О, далече си от истината приятелче. То на мъжете като гледам ви е толкова трудно, че ми идва да заплача:))))))

7.   Ами така е.Общоприето е да сме кавалери и да третираме жените като цветя.По мое скромно мнение те ни отвръщат с огромната си любов.Защото едва ли има друго същество да обича, колкото една жена.
Но за да постигна баланс в очите ще ти кажа, че все пак ние мъжете отчасти сме добре.Все пак не ставаме истерични и ревливи за седмица всеки месец, докато от определени органи ни текат определени течности.
Също така не забременяваме и не се мъчим 9 месеца.Не раждаме и много по-трудно ни нараняват психически апропо не сме толкова чувствителни :)

*Syndrome

8.   Така е жените винаги се отървават леко. Но един ден мъжете ще властваме отново над тях и те ще ни се подчиняват както си му е реда.

9.   А хубаво ли е като кръвта ти изтича по 5 дни всеки месец?Кво се оплакваш бе?Една казарма имашр дето ви даваше повече зор и нея махнаха.....ся от кво ревеш, онеправдания...

10.   Момиче
Изневери ми, проля сълзи, ред обещания и му простих.
Колко жени под домашен тормоз има. Интриганти мъже няма... не... Неее мъжете винаги тичат подир жените. Така става. Това за забременяването все едно е от някоя сапунка. Майчинството не разбрах какво ти пречи, но има вариант да се прехвърли на бащата и той да играе ролята. И да знаеш всеки път като слизам от автобуса ми подават ръка. Защо не каза, че ни плащат сметките как го пропусна не знам. Еми празниците 8ми март и 14ти фефруари не те ли дразнят? Сега се чудя какво те накара да напишеш това.

11.   Кой те излъга , че си живеем по добре нека всеки месец да те боли корем !

12.   Нека да ти видим жена и тогава ще те питам !!!

13.   Изобщо не съм съгласна и сега ще се опитам да опровергая твоите твърдения: за изневярата, колкото и сълзи да пускаш и да те успокояват, можеш да не си върнеш човека, на когото си изневерил; жена не се бие, защото не се налага често, но ги има и такива, които се бият, просто ти не познаваш такъв случай; и мисля , че трябва да си доста болен мозък, за да задържиш човек с бебе, това го има често във филмите, освен това какво мислиш, че е лесно да расте в теб 9 месеца един зародиш ?и не при всеки минава този номер,ако мъжът е гаден, даже и с това не можеш да го вържеш. И когато си спукаш гума, не знам коя жена ще разчита на мъж да и помогне,жените са станали доста самостоятелни и еманципирани. Хубаво е да си в майчинство, но не е толкова лесно да бъдеш майка ... освен това държавата,сиреч България плаща толкова малко,че тези пари не стигат и за най-малките нужди,от които се нуждае бебето. И рядко се среща мъж да подаде на жена, за да слезне ако е права и здрава.
ИСКАМ с една дума да кажа, че не е нужно да слагаш всичко под един знаменател и че не всички жени са такива, за каквито ти ги смяташ

14.   Повечето от изброените неща са общоприети норми на поведение(кавалерство май беше термина).Но някои жени не държат на тях - дори и да са намерили изрод,който да ги бие и унижава,третирайки ги като слугини,те го търпят.А на теб коя жена ти накриви шапката,та си седнал да хленчиш тук? Защото подобен "манифест" не се пише без някоя жена да ти е накърнила достойнството.И не можа ли направо да си кажеш проблема,вместо да ревеш срещу всички жени?

15.   О, Господи... Кажи ми, моля те, че темата е просто гавра.. Не, не мисля че има толкова ограничен мозък и отказвам да го приема.. Няма мъже вече, как толкова бързо изчезнаха истинските мъже незнам... Кажи ми какъв мъж си ти като си тръгнал да хленчиш и да ревеш че жената била по-облагодетелствана.. Ами като е така обърни резбата, то и без това вече много "мъже" решиха да минат на другия бряг, че да им е по-лесен животът... Не, нямам думи.....
Илси

16.   Не на всички жени живота е лесен. Сигурно има и такива, за каквито говориш, но са малко. И двата пола си имат си имат своите отговорности.

17.   Евалата пич! Въпреки, че тук са мнозинство жените, поне нека малко се стреснат, нека се замислят върху думите ти и да се видят малко през друг поглед. Дано има ефект. И честно да ти кажа не си единствен, който се е замислял по този начин за тях. Все едно аз съм го казал това.

18.   Номер 17 "все едно ти си казал" = Ти и по голям глупак и от автора. Искаш ли да ти дадем един мензис да си живееш по-добре.

19.   :D :D :D :D Де да се бях родила момче! Да се сменим? :D

20.   Оф няма значение какъв ти е пола-вече живота е еднакво труден. Вие жените тука какво си опрадвавате постоянно с тоя мензис!? Всеки втори коментар е "Дай да ти дадем един мензис да ти е по-добре!" Толкова ли няма какво да напишете-златен ви излезе тоя мензис. И аз имам-и какво!? Не ме е убил. Айде осъзнайте се.

21.   Номер 20 хич не си добре. Лекувай се. Дано се оправиш.