Споделена история от Други

Труден ли е животът?
Здравейте на 20 години съм. От както завърших училище живота ми се преобърна може би, защото аз самате се промених. Изспитвам ужасен страх от живота. Постоянно си мисля че е ужасен и труден, че никога повече няма да съм щастлива, че радостта от живота ми премина докато бях ученичка. Всички околко мен на моята възраст имат планове и са мотивирани какво да правят а аз нямам желание за нищо, не виждам смисал да правя нещо защото все някога ще дойде и моят край на този живот. Все това ми е в галвата за какво да се боря като накрая всеки си отива. Ако може да ми кажете това някакъв вид депресия ли е. Аз самата не знам какво ми има, че да почна да се боря с това си състояние. Или просто от сега нататък ще се чувствам така, секи пораснал човек ли е така?

Коментари

1.   Щял д ти дойде края... Ами я си представи, че бяхме безсмъртни. Щяхме да сме живяли по 1000 000 години и трябваше да продължаваме и продължаваме все да живеем. И така още 1 млн г., и още, и още. В един момент щяхме вече да сме толквоа отегчени от безкрайния живот, че щяхме да се молим да умрем най-после. Щяхме да сме си изпълнили всичките мечти, цели, задачи, вече нямаше да имаме какво да правим и въпреки това трябваше да продължаваме да живеем безцелно.

Напротив, така е по-добре. Изпълняваш си мисията и си заминаваш в по-добрия свят. Щом никой не се е върнал, значи таме е по-хубаов:)

Прочети Пътят на душите. В нета я има книгата безплатна като пдф. Там ще прочетеш неща, от които ще ти се изяснят много неща. Иначе ние сме смъртни и минаваме през таквиа фази на страхове, но истината е, че тялото ни не е истинската ни същност, а една временна обвивка, която в един момент престава да ни служи и вече не ни е необходима.

Самоч е някои хора толкова се вживяват в ролята си физическо тяло, че се страхуват, защото си мислят, че физическата смърт е края. А тя напротив е освобождаване и преход. Смъртта не е противоположност на живота, а на раждането. Животът си продължава и след смъртта.

2.   Не, не всеки пораснал човек е така. Не е нормално, разбира се. Да, мисля, че е депресия.
Относно смъртта и смисъла - човек гради точно заради това - за да остане нещо в света след него, след като той си отиде. Най-малкото - това, което е съградил, остава за децата му. Това е смисъла.

3.   Да труден е, но има смисъл! Винаги трябва да продължаваш напред и да се бориш за щастието си, своето и на близките ти хора!