Споделена история от Други

Към жените за мъжкото оплешивяване
Току-що видях пусната такава тема и се замислих какво мислят жените за плешивите мъже. Влияе ли според вас на излъчването красотата на мъжа в негативен план? Ако да, зависи ли по-скоро от това как мъжа приема себе си и зависи ли от степента на оплешивяване? Как смятате, че плешивия мъж изглежда по-добре - обръснат или с късичка коса? И изобщо един такъв проблем до колко би повлиял при избора ви на партньор?

За други въпроси не се сещам, ако вие се сетите, можете да добавите.

Коментари

1.   Моят първи приятел беше плешив, моят съпруг пък има буйна грива - това не ми е влияло изобщо, а по-скоро жените като цяло си падаме по уверени, харесващи себе си мъже. Ако се оставиш да те комплексира плешивостта, тогава ти не си приятен просто за жените. Как иначе ще си носиш „косата“ е строго индивидуално. На мен не ми харасва просто мъж без коса, но с брада, но има някои образи и тук, на които им стои и им е като запазена марка. Вие ще си решавате как да се носите - ВАЖНО Е ДА СЕ ХАРЕСВАТЕ. Ако харесвате сам себе си, ще ви харесват и жените. Ако сте смачкани и се комплексирате - и жените ще ви виждат като смачкани мъже.

3.   Ами на мен лично ми е гадно плешив мъж, който обаче си е пуснал дълга коса или пък я замята, уж за да скрие плешивото. Излизала съм с плешиви мъже, но са били или обръснати, което обаче не отива на всеки, или със съвсем къса коса.

4.   Със сигурност бих го подминaлa, aко вече е плешив. Aко моето момче, което aз много- много си обичaм, с времето оплешивее, ще предпочетa дa си бръсне глaвaтa. Смешни сa ми тези с къси косички... тук- тaме:).
Инaче съм виждaлa много сексaпилни мъже с бръснaти глaви.

5.   Ако ми харесваш външно изобщо не би ми повлияло оплешивяването ти. Обръснат най - добре

6.   1. Влияе ли според вас на излъчването красотата на мъжа в негативен план? - Не, за мен лично не влияе. Тим Ливър е плешив, но е много сладък, готин и секси, нали?
2. зависи ли по-скоро от това как мъжа приема себе си и зависи ли от степента на оплешивяване? - Важно е мъжът да има самочувствие и самоувереност. Не мисля, че степента на оплешивяването и от значение.
3. Как смятате, че плешивия мъж изглежда по-добре - обръснат или с късичка коса? - Мисля, че е най-добре да носи черни шапки. :) А ако не иска шапки, по-добре да си остане с косата. Защото на мен мъже без коса ми приличат на мутри.
4. И изобщо един такъв проблем до колко би повлиял при избора ви на партньор? - Плешивостта не би ми повлияла при избора на партньор. За мен са важни други факти.

7.   Ако е плешив - най-добре да се обръсне. Вярно - не на всеки отива, но пък обръснатите мъже като започнем от Вин Дизел до Слави Трифонов, супер много ме привличат, повече от всеки мъж с коса. Така че съм твърдо за бръснене. Не е приятно да гледаш голо теме, а около него - коса. Представи си същото на жена, не е красива гледка, нали?

8.   Зависи от степента, но номер 1 определено е права всичко зависи от самоувереността с, която носиш плешивата си глава! И все пак мисля, че естетически погледнато е по-добре да няма нищо отколкото тук таме

9.   За повечето жени е важно портфейла на мъжа да не е плешив, за косата не им пука.

10.   Аз не Одобравим Мъжете с Плешива Коса

11.   Нищо скандално няма в плешив мъж-Брус Уилис, Джейсън Стейтъм, Вин Дизел да не би да изглеждат зле. Но аз съм момиче и косата ми е страшно рядка :( За няколко години оредя. Това вече е проблем. Нямам самочувствие, защото като е рядка и се омазнява бързо, изглежда клепнала...

12.   Като гледам 8 мнения за няма и 8 часа мога да заключа, че това е до лично предпочитание(другите въпроси с къде по-мътни житейски решения едва могат да съберат 2 мнения за 8 часа). Ако си баскетболист 1. 50 метра висок това ще ти попречи ли да стреляш в коша? На повечето може да им пречи. Но само този, който не опитва няма никога да вкара. С опита идва и увереността. Стреляй и не търси съвети от публиката!

13.   Автора

Благодаря за мненията. Само да уточня, че пуснах темата от любопитство, ако има значение. Аз иначе съм плешив, но не си търся жена, защото съм щастливо женен. Оплешивях след сватбата и естествено жена ми не се е отказала от мен заради това.