Споделена история от Други

Оригинален подарък за абитуриентски бал.
Здравейте, наближават баловете и започнаха и размислите. "Какво да подарим? " "Искам да е нещо оригинално" и т. н. Абитуриентския бал не е празник като рождения ден, не върви да вземеш блуза. Трудно се избира какво да подарим!

И така, аз съм поредния човек, който си блъска главата в стената и се чуди къде са му избягали оригиналните идеи. Поканена съм на бал на любимия ми човек, човека до мен, и от месеци се чудя какво да направя. Искам да избягам от клишетата и да е нещо оригинално в същото време и да има нотка хумор в подаръка. На момче още по - трудно се избира подарък!

Нека да споделим малко идеи! В моя случай се нуждая от идея за подарък на момче, но има и такива, които им предстои да зарадват и някоя дама на нейния бал. Споделете идеи, оригинални, необичайни, забавни, неща които няма просто да стоят някъде и да събират прах, нещо с емоция дори и да не е с фрапираща цена. Тези, които ще прочетат това ще бъдат с различен стандарт така че нека не се ограничаваме относно цената, нека всеки да прочете и сам да си реши. :)

Ето и идеите, които ми хрумнаха до момента.

Красив албум, в началото му да има снимки на абитуриента от самото му раждане и така от всеки период от живота му до сегашния момент. Снимките може да не са поотделно, а като колаж. Под последната снимка или под колажа да има надпис, които гласи "следва продължение" или "Началото на новия ти живот". В комбинация с това може да се поднесе, бутилка качествен алкохол, на който може да се постави надпис "Отвори на абсолвентския си бал" (в случай, че е решил да продължи образованието си).

Това е едната ми идея. Другата е за дамите. Куфар на колелца, в който да сложите няколко ролки тоалетна хартия, една метла и книга с готварски рецепти. На дръжка на куфара може да сложите голяма панделка :) Това имам предвид под оригинални и забавни идеи.

Очаквам и вашите! Моля Ви, всеки от нас е бил на бал, има познат абитуриент, или някои вече са били, може да споделите идеи за подаръци, които Вие сте получили на вашия бал и са Ви впечатлили.

Нека си помогнем! Чакам идеите Ви с голям интерес!

Коментари

1.   Твоята идея е супер наистина. Аз също бях мислила по въпроса (за момче) и може да е нещо като огромен опакован кашон и в него да има топка от тиксо и хартия която да се труди да отлепя ..и накрая да сложиш този колаж с бутилката..ще стане супер :)

2.   Икона на светеца, чието име носи абитуриента. Няма нотката хумор, но е интересен и ценен подарък!

3.   Колаж със снимки от училище.

4.   Това няма много общо с твоята тема, но наскоро се избъзикахме с един приятел.Отидохме на рожденият му ден и от китайският му купихме колан с тигрова окраса, като за някакъв плейбой, слипчета, които бяха за 3/4 годинишни, които не му стават и някакво самолетче за един ден.Всъщност му бяхме взели общ подарък с моите приятели.Бяхме 3-ма.Двамата отидохме и му подарихме шегата да видим как ще реагира.Преди това бяхме и изтуркали колана да стане скъсан все едно е от втора употреба.Имаше и лъскави камъчета които махнахме.Той доста се беше шашнал и се замисли дали да ни покани на следващият, но след около час дойде и другият, който даде истинският подарък.Така че това до някъде е идея.Успех на всички :Д

5.   Според мен идеята за албума е чудесна, само че надписът "Следва продължение" да стои на последната страница, а не под последната снимка. Така ще я има нотката на хумора. Всъщност този надпис ще бъде хем закачка, хем и повод за размисъл: "Какви снимки, които да отразяват периодите в живота ми, искам да имам занапред?"

6.   Куфарче с инструменти.

7.   Когато надписа "Следва продължение" е поставен след последната снимка от досегашния живот на абитуриента, е с послание, че живота продължава със студентските години. Просто пояснявам идеята, а твоята идея №5 е също хубава и както казваш ти, това сякаш ще е повод да се замисли как ще му продължи живота и какви ще са снимките след този надпис :) Много интересна идея и забавна №4, а относно идеята на №1 не ми стана много ясна и не можах да разбера какво точно ще отлепя, може ли да се поясниш защото си мисля, че идеята ще е хубава. :)

ОТ АВТОРКАТА :)

8.   Идеята ми е следната, парички, примерно 100 лв., навити на фунийка, сложени в празна бутилка от ракия, уиски или друг алкохол. На дъното на бутилката може да се напише "Счупеното носи щастие! " и на абитуриента да му се наложи да счупи бутилката. Шишето може да се опакова, в красива опаковачна хартия и панделка. Мисля, че е оригинално, практично и забавно.

9.   №4 какъв беше истинският подарък, ако не е тайна?