Споделена история от Други

Как да стана самостоятелен и с пълноценен живот?
пише ви Михаил Манев от Слинен на 26 години. И страдам от ДЦП заболяване (Детска Церибрална Парализа) но аз не съм чак толкова зле естествено благодарение на родителите ми и на Господ. И ми се прави яко секс естествено и да си правя мечтите реални. Но проблема е в нашите те се притесняват да не падна щото при мен дефектите са китките ми са надолу и не мога да ги изправя и десния ми крак е по- къс и по слаб от левия но все пак и аз съм човек и съм станал дърт пръч а още съм в полата на мама. Най ме е яд че часовника тик-така, годините си отлитат като вятър а аз още стоя между четири стени и нищо. Аз мисля да се оставя на произвола на съдбата и това е.

Коментари

1.   Много съжелявам за проблема ти.Имам малка сестра която е незряща, и ние както родителите ти много ни е страх за нея.Опитай се да излизаш и да се запознаваш с много хора:) Смело напред:) и успех!

2.   Не ти е никак лесно пич, едва ли повечето тук имат представа какво ти е. Но явно не си изгубил надежда. Ако изобщо мога да ти дам някакъв съвет, то е да помислиш какво можеш да правиш от положението в което си. В какво си добър? Имаш ли някакъв талант? Какво трябва да научиш по въпроса? Какво искаш да работиш, и какво позволява състоянието ти?

Знам за поне няколко учени и един куп хора на изкуството, които имат същите или подобни на твоите проблеми, но са уважавани, имат си жени и деца и водят съвсем нормален живот. Виждал съм човек без ръце, който е незнам-кой си дан по бойни изкуства. Преди години на морето се запознах с един стар сърбин, който нямаше крака над коленете, но вечер просто си слагаше две протези на краката и отиваше някъде да играе билярд. Няма патерици, няма нищо. Никога не бях виждал по-горящ от живот човек - обзалагам се, че вечер би могъл да има която си поиска жена в заведението (ако не беше вече женен, разбира се :)

Колкото до жените, може би за начало трябва да започнеш с платени момичета. С твои пари. Постави си цел и я следвай. Ти решаваш - но от личен опит ти казвам, киберсекса не е решението. На този свят има толкова много безхарактерни хора, които нямат твоите проблеми, и въпреки това сами обричат себе си на самота. Има и хиляди жени, които биха те приели такъв, какъвто си, стига да покажеш стойността си - колкото и да е трудно да се повярва, жените искат в мъжа първо качества, после умения и най-накрая външен вид. Повечето не са тъпи като нас. На нас ни трябват едни цици и сме готови :)

Има един американец - Антъни Робинс, който се води мотивационен консултант - изследва защо хората постигат неща, които изглеждат невъзможни. Явно си разбира от работата, защото са го викали да съветва световни шампиони и дори президента на САЩ. Потърси малко в нета. Може да ти е от полза. Дано съм ти помогнал и започни да работиш по себе си. Когато дойде отчаянието, това ще е главното ти оръжие. Бъди подготвен и му избий зъбите!

3.   Няма да ти давам съвет. Просто не се чувствам нещо "зрял" да кажеш, нали... Но само ще ти пожелая да имаш приятели (компания) като моите. Да седиш между четири стени сам докато слънцето вън грее е ужасно. Мечтите са хубаво нещо, крепят човека.
Всичко хубаво от мен!

4.   Имаш интернет, използвай го да се запознаваш с различни хора. Има много свестни и момчета и момичета, достатъчно интелигентни да разберат за какво става въпрос и да те приемат такъв какъвто си. Просто бъди мъж с действията си и отношението ти към хората. Мойта баба казваше, че Господ взема с едната ръка а с другата дава. Така че, на едни е дал отлично здраве, но ги е лишил от акъл. Използвай това което имаш и развивай това което нямаш...не спирай да се бориш с болестта.
Ралф

5.   Честно казано така, както описваш ситуацията, няма да можеш да си самостоятелен, цяло чудо ще е да си намериш жена, макар че и това се случва понякога, но приеми действителността и се опитай да живееш по този начин. Има свят, който можеш да опознаваш и да са живи и здрави телевизията и интернета. Жена съм, жестока съм в изказването си, но пък истината ти говоря, и ако това те успокоява, и аз съм в подобна ситуация.