Споделена история от Други

Живота е жесток към някои хора!
Здравейте, незнам от къде да започна. Аз съм на 22 години а вече съм понесла толкова загуби. Преди 3 години гаджето ми направи катастрофа и почина, миналата година почина баща ми, а вчера една от най-добрите ми приятелки, просто не мога да се осъзная, толкова ми е тежко. А имам и толкова други проблеми, нямам миг спокойствие, защо някой хора си живеят живота хвърлят маса пари на вятъра, а други се мъчат да свържат двата края и страдат непрекъснато. Мисля че никой с нищо не може да ми помогне, но имам нужда да споделя.

Коментари

1.   Знам колко е гадно да загубиш близък, но си помисли дали той иска да страдаш или би желал да продължиш напред!?! Това с парите найстина не е честно, но всеки плаща за греховете си - казват че когато човек е бил прахостник и егоист през животаси то когато почине получава заслуженото си, а страдащите по време на земния си път получават своето възнаграждение! Не знам до колко е вярно но аз с това се успокоявам!

А не мисля че няма как да ти се помогне! Надявам се дори, че този коментар ще ти даде поне малко сили и мотивация да продължиш напред! Желая ти много щастие, късмет и любов за напред!

2.   искрено ти съчувсвам, знам че ти е тежко и искам да ти помогна, както каза номер 1 поне със морална подкрепа. Понякога след всяко зло идва и добро:)

3.   Животът е една спирала. Всички сме тръгнали за едно и също място, но едни пътища са асфалтирани а други кални. Едни слугуват на токчета и чорапи, а други на цървули, но все пак всички сме СЛУГИ. Горе главата.

4.   За 2 години изпратих трима любими хора, така че те разбирам напълно. Бях се отчаяла, но намерих смисъл в много други неща, които успяха да ме разсеят и донякъде да притъпят болката. Опитай и ти да не мислиш непрекъснато колко много си нещастна, ами открий колко други важни неща има около теб. Успех!

5.   Съжалявам за загубата ти! знам колко е тежко да за губиш да даден близак...и аз съм преминал през тва, но живота продължава ..бъдещето е прид теб ....! желая ти мн успехи и дано да си мн щаслива за на пред!

6.   Сажалявам за всичко което си преживяла, загубих си момичето преди месец при катастрофа и незная дали ще намеря сили да продалжа

7.   Аз някак си се оправих или поне така си мисля, като си спомням за изгубилите от мен хора в сегашно време. Примерно- те са, той е тя е. Никога не казвам ТЕ БЯХА, ТОЙ БЕШЕ и т. н. Някак си в главатами отрекох мисълта, че няма да ги вида повече и така ми е по добре не че минава болката но за сега ми е по добре. Съжалявам за болката ти. И не забравяй миналото е красиво а бъдещето е както ТИ решиш.

8.   Така е. Съчувствам на всички, който имат тежка съдба, като моята. В живота си, претърпях много болка и страдания, загуби. Пътят ми е изпълнен с страшно много препятствия. Винаги съм се чудила на живота. Но той-просто е такъв суров, жесток и безмилостен към някой човешки съдби.

9.   Не мога да разбера наистина защо на добрите хора им се отнема това от което имат нужда и обичат, а на лошите живота все им се усмихва и остават безнаказани- не виждам смисъла- така всеки се озлобява рано или късно и намразва живота или се побърква- повече важи за добрите хора...

Все си казвам всяко зло за добро, а то сякаш понякога живота прави на пук и изпраща ново зло. Иска ми се силно да има друг живот там след смъртта и това зло което ни се случва да е изплащане от предишен живот, но...

Дано авторката да се е съвзела и да е намерила щастието и това което да и вдъхва сили за живот и радост!

10.   номер 9, напълно си прав/права.... И все пак има възмездие и всеки си получава заслуженото... няма как да останат безнаказани злобните хора. Въпросът е добрите хора, защо страдат? Риторичен въпрос

11.   Номер 9, така е, много си прав! Най лошата комбинация е видимо грозен и вътрешно такъв! Грозни са лошите хора, те имат противна същност.

12.   Аз не разбирам защо на лошите хора децата им трябва да плащат и казват, че е защото най-боляло, но има и такива "родители", които не обичат и не им пука за децата им реално, а ги имат само за дълг и използване... Чувството да си нежелан и тормозен от хората, които са те създали е толкова убийствено и остава до живот.

13.   Сега си мисля - изглежда всички добри хора са тук просто за да може лошите да си живеят по-добре и да им слугуват.. защото аз наистина съм видяла толкова ненаказана жестокост, наглост и толкова несправедливи и грозни неща....

Някои казват тук на Земята бил Ада - е изглежда е наистина така, а рая е за лошите и богатите и успелите със зло, лъжа и коварство тук, но просто всичко е абсурдно несправедливо. Какъв е урокът и прогреса от цялата тази глупост? !
Съжалявам, че леко отклоних точната тема на историята, но все казват трябвало да се мисли позитивно, е добре, ама как удар след удар, при тази грозна и тъжна реалност, то е сякаш да станем слепи и неосъзнати, няма как! Явно, че да се родиш добър си е проклятие до живот ):