Споделена история от Други

Моля за съвет...
Здравейте, аз съм момиче на 23 години и сега имам проблем който не мога да реша сама, а и няма с кой да споделя. Имам сериозна връзка от 5 години. Сега разбрах, че съм бременна, но мисля че вече не обичам човека и не искам дете от него. Решението звучи просто-аборт, но ще ми бъде трети и ме е страх. Първият беше преди 3-4 години спонтанен, а втория съвсем скоро, преди 6 месеца. Не мога да взема решение, но знам твърдо, че не искам дете от този човек. Моля дайте съвет. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ужас!!! Посъветвай се с лекар за рисковете от евентуален 3ти аборт. Ако рискуваш да изгубиш безвъзвратно репродуктивните си функции, раждай и си го гледай сама като не искаш бащата в живота си. Друг вариант е да го дадеш за осиновяване. Не се сбогувай с майчинството завинаги само, защото очевидно си била глупава (как сте могли да не се пазите след първия аборт) или заради някакъв мъж, който дори не ти е на сърцето.

Някой ден може да срещнеш друг, когото да обичаш, и да поискаш да имаш дете от него, а да не можеш. Това каква мъка е, няма да ти казвам. Твоето е нищо в сравнение с това да искаш детенце повече от всичко, а да не можеш да заченеш.

2.   Заслужаваш да ти мелят сол на главата, но станалото - станало. Много трудно е да се даде съвет в такава ситуация. Защо не поговориш с твои близки, с родителите си и да го обмислите заедно. Те те познават и може да ти дадат подходящ съвет.

3.   Знаеш отговора!! детето ще страда ако вие не се разбирате и ако ти не го обичаш,няма смисал да си съсипваш живота

4.   За презервативи, чувала ли си ?

5.   На такива хора се чудя как си лягат си мисълта, че са убийци. На твое място щях да налапам дулото и да отърва света от такъв ужасен и безчувсетвен човек.

6.   Номер 5 - доста си краен , да, проявила е безотговорност , но да съветваш човек да се самоубие е по- лошо от безотговорностата й- защото това вече е безумство..А към авторката - един път да се извърши една грешка е простимо, но три пъти - граничи с глупостта!!!Посъветвай се с лекар - специалист, ако е ясно ,че ще загубиш детероднитеси способности-бих те посъветвала да родиш....

DON'T LET SPIRIT OF ROCK DIE

7.   Благодаря на всички който писаха добри и не толкова добри коментари. Аз вече взех решението, без съвет от лекар или някой друг а сама. Ще направя това което ме съветва номер 5. Благодаря Ви.

8.   Айде сега, дулото ли ще налапаш!? По-добре послушай номер 6.
Ева