Споделена история от Други

Защо се получава така?
Въпрос към готините пичове и мацки с много приятели:
Как карате околните да ви тичат все по г*за и да ви изпълняват прищевките? Как го постигате ми е въпросът? Защото забелязвам, че много от така наречените вървежни пичове и мацки са доста злобнички, та как привличат околните като потъпкват достойнството на околните? Забелязвам, че колкото е по-голяма кучка една жена или момиче, толкова повече приятелки има. Колкото един мъж или момче е по-гадно копеле, толкова по-желан е от жените и повече приятели има. Защо е така?

Коментари

1.   И аз си задавам същия въпрос, но със сигурност до мен не искам да стои гадно копеле.

2.   Нещо си в заблуда!?! Трябва да съм напълно безмозъчна, за да имам гадна кучка за приятелка и без капка самоуважение, за да имам гадно копеле за гадже. Помисли си ти в каква среда се движиш, щом това е идеалът. Може би трябва да смениш обкръжението с по-нормални хора...

3.   Така си по добър и ти пука толкова по не ти обръщат внимание. С две думи трябва да си гаден но това е най трудното нещо при положение, че природата не ти е такава. Колко пъти съм си повтарял, че ще съм по груб и непукист и тн и все нестава. Колкото повече се вкарваш във даден "филм" толкова повече страдаш.

4.   Защото когато си прекалено добър ти се качват на главата.И аз съм мислила по този въпрос и от личен опит ще ти кажа, че когато бях добра и винаги готова да помогна , околните не забелязваха това , а започват да те възприемат като удобен за тях човек , който могат да използват.Всичко идва оттам , че когато покажеш , че няма да търпиш неща , които не ти харесват , другите започват да се съобразяват с теб.А когато си винаги на разположение , показваш , че на първо място не ти пука за теб самия и който каквото и да поиска да си прави с теб ти си съгласен.Вътрешното ти усещане за нещата и границите , които си поставяш се усещат от другите и те започват да се държат с теб , според това което излъчваш.Ако си неуверен започват да те мачкат , а ако имаш самочувствие - да те уважават.Пробвала съм и двата варианта и действително има разлика в отношението.А и друго - първо трябва да си изясниш какво отношение и до колко би търпял и когато се запознаваш с нови хора , да покажеш от самото начало докъде могат да си позвалят нещо и докъде не.Защото ако досега си угаждал на всички и са те тъпкали , ще е много по-трудно да покажеш характер , повечето няма да те възприемат на сериозно.Тези, които наричаш вървежни и с много приятели просто знаят какво искат и не правят компромиси с това.

5.   да има изключения, но ако се замислите найстина е така ...
ами може би защото копелетата са по отворени, готини, и че човек може да очаква от тях всичко ...
а за кучките, можеби защото повече се разголват, по принцим пияни мърши знаете как е ...
но във всички случай не бих имал за приятел някъф такъф дет го описа ти, или пък да изпитвам каквито и да е симпатични и приятни чувства към такава с извинение "кучка"

6.   Има една поговорка:"Един глупак винаги намира един по-глупав, който да му се възхищава." Просто на такива хора се обръща незаслужено много внимание.
Д-р Хаус

7.   Мн точно казано номер 6 (у)

Мег*

8.   Това е, защото обикновено тези с повече самочувствие се правят на голямата работа. Те имат много ''приятели'' защото и те искат да си изкарат репотация покрай''по-готините''. БЪДИ ТАКЪВ/ТАКАВА КАКВАТО/КАКЪВТО СИ! НЕ СЕ ПРОМЕНЯЙ ЗАРАДИ ХОРАТА ОКОЛО ТЕБ , АКО ИСКАТ ДА СИ ИМ ПРИЯТЕЛ/КА ЩЕ ТЕ ПРИЕМАМ ТАКЪВ/ТАКАВА КАКЪВТО/КАКВАТО СИ!

LaDy M

9.   Аз не че съм злобна или нещо такова, но и аз винаги съм имала "приятели", които съм можела да манипулирам и да ги карам да ми ходат по гъза, но освен това съм имала и истински приятели, за които съм била готова абсолютно всичко да направя-до сега. Вече се посвещавам единствено на истинските приятели. Просто защото вече съм с малко повече акъл и не ми е приятно някак си да манипулирам хората, да ги правя такива каквито са. Иначе ако го поискам, мога да го направя. Има хора около мен, които не са ми приятни-просто ги отбягвам, но всъщност мога по всяко едно време да им сляза на нивото.. Тъпо е просто.

Съгласна с номер 6..

Рая*