Споделена история от Други

Искам да стана пилот но в България няма къде
Здравейте аз съм Ивайло и съм на 16. От дете мечтата ми е да бъда пилот, но май ще се откажа. Целта ми беше ВВС, но вече не обучават летци там. Сега искам гражданската, но вече и в техническия не обучават. Трябва да си платиш 40 000 евро на частна фирма.Чувам и че в България обучението не било добро. Аз нямам толкова пари, откъде да ги взема? А след като завърша знам, че никъде не те взимат на работа ако нямаш връзки. Писах и в други форуми, но никой не ми помага. Да се откажа ли и да уча за нещо друго?

Коментари

2.   " Целта ми беше ВВС, но вече не обучават летци там. " Аз съм от Плевен и военното училище за пилоти е на 10 км от града.Летят си редовно и тази година завършиха 6 души.Друг е въпросът дали ще има работа за всички...пак опира до връзки!

3.   Аз понеже мисля да кандидатствам във Военно училище и случайно попаднах на Военновъздушното училише в Долна Митрополия .. във Велико Търново също мисля,че имаше специалност Авиация /не знам дали точно това имаш предвид/ Потърси във Висше военните училища 100% ще си намериш нещо,което те удовлетворява ..
А и да ти кажа,че това не е вярно,че не били обучавали добре в България. В Монтана доколкото знам е най-голямата база на Гражданска защита и много от другите градове ги пращат там на обучение.
Успех ти желая!!!

4.   Аз пък като порасна искам да стана космонафт ама в българия няма къде какво да правя?После къде ще работя ако стана космонафт, а не ме качат на никоя ракета да я препускам насам, натам?

6.   Ами то май сега митрополията е факултет към ВТУ. Ще те обучават на Пилатус 12 мисля. Максимум 40 часа ще направиш и нито един соло а само с инструктор. Който има пресдстава от летене се сеща какво са 40 часа. Просто е доста малко. След това ако имаш късмет може и да те качат на реактивен. Но като цяло много малко се лети. Е, има и изключения. :) Техническия университет не е лошо като идея. Добра теоретична подготовка. Според мен се опитай да влезнеш в ТУ АТТ мисля беше специалността. Ако не те приемат просто събирай крушите и отивай да учиш в чужбина. Ако учиш в ТУ доколкото знам държавата не ти плаща и една капка керосин, който ще изгориш, за да станеш пилот а пък в бг наистина липсват качествени инструктори и всеки гледа само да ти вземе парите а на нищо не те учат. Затова ти предлагам чужбина. Ако имаш пари отиди в Оксфорд колежа ако нямаш толкова много Канада или Австралия. Не е тайна за никой, че е добре да си помислиш какви връзки имаш ако искаш да работиш в бг. Поздравявам те за избора и дано скоро да станем колеги. ;)
Ралф

7.   Извиняваи Ралф от разговора подразбирам че си в авиацията, можеш ли да ми кажеш дали съществуват договори с които може да подпишеш за някъв период от време некоя фирма да ти изплаща курса пък после ти да работиш за тях!

8.   Във селко-стопанската авиация има свободни места, само да не си алергичен към амониева селитра.

9.   Във Висшето военновуздушно училище "Г. Бенковски" Д. Митрополия има специалност летец-пилот, но само за курсанти. Кандидаства се с математика и физическа подготовка

10.   към н 7
В Англия например ако си под 21г може да постъпиш в RAF, това са кралските военно-въздушни сили. Те ти плащат обучението като подпишеш договор за работа към тях за 10г. После те пращат в различни точки по света на мисии. Но искаха да си британски гражданин... за БГ не знам.
Иначе в Оксфорд е много скъпо.

За Европа още в Испания или в Чехия- те имат добри школи също.

12.   Аз бих си помислила да ли ще се откажа защото и аз искам да стана пилот и макар да е скъпо ще отида в друга държава и ще се обуча там това е единственото решение според мен око някои иска да стане пилот и не искам да ви се бъркам но аз бях отишла в сащ защото там има по добра развита технология и там има пилотски училища...

13.   В България няма къде да станеш не само пилот но и каквото и да било различно от чиновник. Държавицата ни е от третият свят. Въобще не те съветвам да си губиш времето с българи. Като наука сме абуригени. Като бизнесмени-нагли, самонадеяни, алчни и кръгла нула. Дори не се консултирай с българи ако имаш идея за бъдещето си. Оня ще ти каже това не става така, онова не става така, ще гледа откъде да те източи с пари само, и ще ти се прави на голям всезнайко. А ако усети че можеш да имаш перспектива с идеята си ще гледа как да те прецака от завист затова че ти си по-умен от него.

14.   Аз съм чувал, че най-добрите училища за пилоти са в Америка. Имам нужните пари, но трябва да знам в кой град е най-доброто. Ако можете ми кажете най-доброто училище В АМЕРИКА и кой град В АМЕРИКА. Моля ви, помогнете ми!

15.   Хей, аз съм момиче и също искам да съм от военновъздушните сили. Аз съм на 16 и всички ми казват, че е невъзможно някъде прочетох, че ти трябва математика и физическа подготовка, аз тренирам много неща, но не съм добра в математиката и не знам дали да се предам, много бих искала да отида в Русия, но не знам руски в момента го уча сама и ми е много трудно. Да се откажа ли?

16.   аз съм на 13 и също искам да стана пилот в гражданската знам че е почти невъзможно но никога няма да се откажа ако и ти имаш силно желание колкото мен никога не се отказвай 15 да трябват ти математика и физическа подготовка ще ги мина и двете