Споделена история от Други

Аман от тия гагаузи!
Във Варна е пълно с гагаузи*, които си мислят, че са много стока. И си мислят, че жените им са много красиви. Ама се заблуждават. Във Варна е пълно с хора, придошли от някакви задръстени села или от градове като Девня, Провадия, Шумен, Добрич и други такива и се държат като хванати от гората. Липсва им елементарно възпитание.

*гагаузин - варненец-кореняк или живущ във Варна.

Виктор от Пловдив

Коментари

1.   Еее ти пак ли пишеш. Това сигурно е продължението на онази "умна" история дето пак обесняваше колко мразиш селяните, хората от малките градове и най-вече варненлии. Не разбирам как ти се занимава да го пишеш това, че и другите да занимаваш. Да не би някой варненлия да ти е откраднал жената, че толкова се дразниш от тях.
Бамби

2.   Аз съм кореняк Варненец... и мога да ти каза,че елементарно възпитание липсва на тея селяни дето са пристигнали във Варна да си дирят късмета... и да Варненките са хубави,не случайно са на 4-то място в света по красота...

3.   Една достойна за споделяне история! ;D

*Syndrome

4.   Що за тема е това ? Но ще кажа някоя дума за гагаузите. За тях знам, че през годините на турско робство за възприели турския език, за сметка на това са запазили христянската вяра. В България не са много- около 500.

5.   Филибето майна да мълчи !

Варна е най-якият град, ама завистта е много лошо нещо.

6.   Невъзпитани хора има и по другите градове.Пък и не е нужно да си от голям град,за да си възпитан и да се държиш на ниво.Обзалагам се,че е пълно със селяндури в София и Пловдив.Аз съм момиче от малък град(Ямбол),но определено не се държа като хваната от гората.
Разделението на хората по градове е доста глупаво.Във всеки град има много свестни хора,но и много първобитни.

7.   Ти миличък ,имаш някакъв проблем.Аз също съм от Пловдив,но съм завършил в София и съм живял 1 г. във Варна.Имам приятели в трите града и не смятам , че един човек се характеризира по мястото в което се е родил или живее.

8.   Викторе, що за глупости бе човек? Като не ти харесва Варна не ходи там.

9.   Викторе, ти си живото доказателство, че кретени се въдят навсякъде.

Дядо Торбалан

10.   Предлагам повече да не си губим времето с този идиот и да не му отговаряме на провокациите. Той това иска, да му обръщат внимание.

11.   Аз също не го харесвам, затова и не ходя там. Винаги съм се смяла от сърце, когато рекламираха че е най-добрият град за живеене... Само не разбрах защо им викат кавали. Така и никой не можа да ми даде смислен отговор...

12.   Браво Дядо Торбалане ! Много точно казано! Обобщи темата с 1 изречение!:))
Ева

13.   Дядо Торбалан, както и другите смотаняци от сайта - от кога не сте излизали навън? Само пред комповете киснете, много сте задръстени.

14.   вселената и простотията са безкрайни...за второто обаче имам някакви съмнения че е безкрайно

15.   Браво Дядо Торбалан се казва, а не ТорбаланЕ!!!!!!!

16.   Като не ти харесва Варна не ходи там . И комплексар такъв спри да обиждаш хората от малките градове. Сигурно маика ти и баща ти са от близките села до Пловдив и затова си толкова комплексиран . Ти си един пълен боклук !!!!!!!

17.   Ами нее съм аз виновна :Д:Д * * *, че има ..

18.   Простотия има навсякъде където решиш да погледнеш,защо си се спрял на Варна? Нещо намирисва, май избиваш комплекси.
Д-р Хаус

19.   Ще кажа само,че подкрепям номер 11 ;)
Сиво

20.   Сър Виктор от Пловдив, твое превъзходителство,
Осмелява се да безпокои аристократската ти същност едно скромно кореняк варненче, пардон "гагаузче" по твоите високоинтелектуални разбирания. Бих искал да ти кажа някои неща, сър Виктор. Ще ти ги кажа простичко, така че дори ти да можеш да ги разбереш.
1. "гагаузин" равно на "кореняк-варненец" е толкова вярно, колкото "шоп" е равно на кореняк софиянец или пък "шопландец" на жител на София. Тоест не е никак вярно. Има си разни книжки по въпроса и ти би могъл да попрочетеш нещичко от там. Все - пак не ти препоръчвам да го правиш, защото се безпокоя да не натовариш излишно мозъка си. А той, видно за всички, е източник на гениални идеи и съждения.
2. потомственият варненец не се мисли "за много стока", както ти предполагаш. Ние сме свободолюбиво племе, знаем си цената и държим на личната свобода. Но нищо повече от това. Ако някой някога ти е казал "всичко, което не е на море, е дълбока провинция" /което дълбоко те е засегнало, предполагам/, значи той не е бил варненец, а приходящ, или в най-добрия случай първо поколение "местен".
3. Истина е, че напоследък имаме много "външно - приходящи" елементи. Те наистина доста държат да покажат на всички, че са много "куул" и че са станали морски чада. Живи и здрави да са, малко колорит за града. Ние обаче не си вирим носовете, задето живеем на морския бряг, защото от малки си знаем, че от септември до април морето е затворено и не работи.
4. Красиви жени има и на плажа във Варна и на неделния пазар в село Царева ливада, дряновско. Ние никога не сме се били в гърдите, че държим палмата.
5. по въпроса за елементарното възпитание - отминавам без обстоен коментар. И оставям на четящите да преценят колко е възпитано да се нападат всички обитатели на един град след поставянето им под общия знаменател "гагаузи".
На уважаемия сър Виктор желая от сърце нови творчески успехи и импулси и липса на срещи с всякакви гагаузи и други морски, които да дразнят извисения му дух.
Иначе по любопитството на номер 11 - викат ни кавали, може би защото обичаме да се обиждаме на "кавал". Другото е "Еклери", ама то е една стара история отпреди 25г. А щом не ти харесва при нас - ами ОК, просто продължавай да не идваш, ние и без друго си имаме предостатъчно посетители. Защо ли? Вероятно защото са чували колко сме тъпи и колко грозен е градът ни. И искат да се убедят лично:)

22.   Към автора - Искам само да направя 1 уточнение, щото явно не си запознат с произхода на гагаузите. Гагаузи - Гагаузите са православни християни, говорещи особен диалект на турския език. Макар че историята им е тясно свързана с българските земи, повечето са се изселили по време на Османската империя. В България е останала малка група по Северното Черноморие, Добруджа, Ямболско.

24.   Само мога да ти кажа, че ти си един ограничен глупак, който явно не е забелязван от никои и сега пишеш такива тъпи теми само , за да бъде забелязан!Ти си селянин не хората родени на село! И аз не харесвам селяните, ама не тези родени на село ами тези родени в големите градове!

25.   Авторът е напълно прав!

26.   До 2 - на 4 място по хубост, но отзад напред.

27.   До автора: Аз съм от Провадия, и мога да ти кажа, че Провадия е град със дългогодишна история. Само до преди 70-80 години е бил по голям дори и от Варна. Провадийската околия е била най голямата в цяла България, В Провадия се намира единственото солно находище на Целия балкански п-ов, провадийци са били едни от първите, които са ползвали ЖП транспорт в цялата тогавашна Османска империя, градът се намира във живописно дефиле, с което много наподобява на В. Търново, и още куп други работи.

28.   Направо нямам думи! Ти си болен мозък, бе момче. Аз съм родена и израснала в София, но никога не съм съдила хората по това къде са родени или къде живеят. Една малка държавичка сме и дай колкото се може повече да се разделим - на области, на градове, на села, на квартали, на махали, на блокове, на входове, на етажи, на апартаменти, на стаи ако щеш. Баси племето дето сме! Затова скоро ще ни претопят и ще изчезнем. Заради такива идиоти като теб!

29.   Какви са тия щуротии където пишеш бе момче? Гагаузите са тюркоезичните български преселници .

30.   Гагауз: Ами красиви сме :))))) и придошлите от селата са още по-красиви гагаузи :::)))))))))))) Младежа от Пловдив му е дерт, че и от Варна, Шумен и Добрич гагаузките не са му пуснали....:)
Може би той е бил като пън от гората...:)
преди около минута. Но ние си обичаме майничките-густо майна Филибето! :)

37.   Хубавите жени във Варна, са студентки, дошли от околията.
Авторът е много комплексиран, най-вероятно от факта, че градът му уж е по-голям от Варна, но нито е държавна, нито морска столица.